Toplam hasta sayısı 47 ye yükseldi!

Didem Ergin

Profesör
Reaksiyon puanı
2,343
Galiba istanbulun yarısı yakalanır buna. Twitterda italya ile skala karşılaştırması var pekte geri kalmıyoruz salgın hızında. Umarım yavaşlar ve biter. Kimse sevdiklerinden ayrı kalmaz. Ben kendimden daha çok annem ve babam için endişeleniyorum.
Bende yaşlılarımız için çok endişeliyim bi an önce bitse gitse Allahım nolur yaa

Samet UCA

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
2,930
Bende yaşlılarımız için çok endişeliyim bi an önce bitse gitse Allahım nolur yaa
Evet bu virüs çıktı çıkalı pek yaklaşmıyorum belki taşıyıcı ben olurum da onlara bulaştırırım diye. Ama çook bela açacak gibime geliyor. Bir an önce aşı ilaç bir şey bulunsa da rahat etsek.

eilhanzy

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
7,873
Çoğu herkesin endişelerini anlıyorum, sadece takip etmek gerekiyor bültenleri. Her şey Allah'tan.

Didem Ergin

Profesör
Reaksiyon puanı
2,343
Bu korku ve panik yaratma hevesin nedendir ?
100 yıl önceki İspanyol giribini neden anlatıyorsun şimdi o zamanki teknoloji ve şartlar aynı mı.
Tabi ki şartlar aynı değil ama hala bir çözüm üretilmedi ne yazık ki

Görkem Say

Guru
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
25,499
Niye bu kadar korkuyorsunuz ki benim tek endişem annem ve babama bulaşması bana bulaşsa 38, 39 derece ateş ve kuru öksürük ile atlatırım.
Virüsün bu kadar büyüme sebebi maalesef tam da bu mantık. Gençler kendileri için korkmuyor zaten. Kendimden örnek vereyim, babamın da bünyesi sağlam ama annem çok hassas birisi. Benim virüsü kapmam doğrudan onu da etkileyecek. Esas korku bu yönde. Ayrıca bizi çok etkilemese bile, kim durduk yere hasta olmak ister ki?

Özgür Ç..

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
6,465
Virüsün bu kadar büyüme sebebi maalesef tam da bu mantık. Gençler kendileri için korkmuyor zaten. Kendimden örnek vereyim, babamın da bünyesi sağlam ama annem çok hassas birisi. Benim virüsü kapmam doğrudan onu da etkileyecek. Esas korku bu yönde. Ayrıca bizi çok etkilemese bile, kim durduk yere hasta olmak ister ki?
Korkmak başka önlem almak başka dediğim olay buna çıkıyor benim.

mapavrili

Profesör
Reaksiyon puanı
1,444
Sevdiklerimizi ve kendimizi korumak istiyorsak eğer, kurallara uymamız ve açıklanan tedbirlere riayet etmemiz gerekiyor.

aylmz07

Asistan
Reaksiyon puanı
84
Sokağa çıkma yasağı çarşamba günü cumhurbaşkanının başkanlığında ki yapılacak toplantıdan sonra çıkar.

Son düzenleme:
M

Murat Burç

SDN Okuru
OHAL+ Sıkıyönetim temizinden. Yakında gelir. Vakalar birden fırlayacak göze alamazlar başka konuda yazdığım gibi.

Cumhurbaşkanı ohal ilan etmek için ekran başına çıkabilir. Malum ülkede kötü olaylar olduğu vakt kendini kolay kolay göstermez bunda çıkar ama.

Özgür Ç..

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
6,465
Evet, çok aşırı panik yapmaya gerek yok. Ben de çok panik yapmıyorum, elinden gelince kendime dikkat ediyorum. Tedbirini alacaksın, sonrası Allah'a.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Olasılık var.
Hem kötü olur hem iyi olur bu durum ama olması mantıklı bence.

teknolojiuzmanı1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Umarım daha fazla kişiye bulaşmaz. Bu konuda oldukça dikkatli olmalıyız. Gençlerde ölümcül etkisi olmasada taşıyıcı olarak yaşlı ve çocuklara bulaştırma ihtimalleri var.

Samet UCA

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
2,930
Gelişme var
Mesaj otomatik birleştirildi:

Yeni bir üretim için söylenen o evet ama daha önce üretilmiş ilaçlarla etkisi düşürülebiliyormuş.