Topladığım sistem nasıl?

Bu konuyu okuyanlar

iblu3xyz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
LZG0oz.png

Olmuş mu?

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
SSD de seçseydiniz daha güzel olurdu.Bence paranız varsa SSD de ekleyin.

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Ssd koyup koymama konusunda kararsız kaldım fark yaratıcak mı ?
Sizin attığınız resimde HDD seçmişsiniz.SSD'lerin yazma ve okuma hızları HDD'lere göre kat kat fazla.Bu sebepten SSD'ler daha hızlıdır.Diyelim ki bilgisayarınızda HDD varken Windows'u HDD'ye yüklediyseniz Windows bir dakika da açılıyorsa HDD yerine SSD olunca SSD hızına bağlı olarak bilgisayarınız 20-30 saniye civarlarında açılacak.İstediğiniz programa örneğin Google Chrome'a daha hızlı gireceksiniz.Sadece bunlar değil.Okuma-yazma hızları çok hızlı olduğundan oyunlara daha hızlı gireceksiniz.Kısacası bence hız için SSD şarttır.Ama hızı kafama takmam diyorsanız siz bilirsiniz.İyi günler.

iblu3xyz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Sizin attığınız resimde HDD seçmişsiniz.SSD'lerin yazma ve okuma hızları HDD'lere göre kat kat fazla.Bu sebepten SSD'ler daha hızlıdır.Diyelim ki bilgisayarınızda HDD varken Windows'u HDD'ye yüklediyseniz Windows bir dakika da açılıyorsa HDD yerine SSD olunca SSD hızına bağlı olarak bilgisayarınız 20-30 saniye civarlarında açılacak.İstediğiniz programa örneğin Google Chrome'a daha hızlı gireceksiniz.Sadece bunlar değil.Okuma-yazma hızları çok hızlı olduğundan oyunlara daha hızlı gireceksiniz.Kısacası bence hız için SSD şarttır.Ama hızı kafama takmam diyorsanız siz bilirsiniz.İyi günler.
Ssd olarak ne önerirsiniz?

isyankar42

Profesör
Reaksiyon puanı
806
İlk defa pc toplama rehberiyle bu kadar iyi pc toplayanı görüyorum...

Eğer amacınız oyun ise mutlaka bi ssd alın ve isterseniz anakartı yükseltebilirsiniz çünki ileride sistem yükseltmek istediğinizde en önemli faktör anakart olacak

iblu3xyz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4

iblu3xyz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4

Eğer amacınız oyun ise mutlaka bi ssd alın ve isterseniz anakartı yükseltebilirsiniz çünki ileride sistem yükseltmek istediğinizde en önemli faktör anakart olacak
Teşekkürler biraz araştırma yaptım :) ssd olarak ne önerirsiniz ? ve anakartı da hangi anakartla yükseltmeliyim?
--- Gönderi Güncellendi ---
SSD'ye ne kadar verebilirsiniz?SSD'ye verebileceğiniz bir fiyat söyleyin.
300 tl

Oyun odaklı bir sistem olacağı için 240 gb bir ssd mi gereklidir ?

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163

isyankar42

Profesör
Reaksiyon puanı
806
MSI B150 Gaming M3 D4 2133Mhz ATX 1151

MSI B150M Bazooka D4 2133Mhz mATX 1151

Bütçrbiz yetiyorsa m3ü tavsiye ederim.Ancak yetmiyorsa listenizfeki anakartta gayet iyi

iblu3xyz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4

Bütçrbiz yetiyorsa m3ü tavsiye ederim.Ancak yetmiyorsa listenizfeki anakartta gayet iyi
Tamamdır teşekkürler. :)
Bu sisteme freesync monitör gider mi ?

iblu3xyz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4

SSD konusunda 750 evo mu 850 evo mu öneriyorsunuz aradaki farka değer midir 850 evo ?

iblu3xyz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Ben 750 evo kullanıyorum hatırladığım kadarıyla tek fark ssdnin ömrü
''SSD Kullanımında zaten en büyük sıkıntı veri güvenliği iken böyle bir ürüne kim ihtiyaç duyacak. Ancak ucuza ssd aldım diye sevinen bilinçsiz tüketiciler kullanır bunu. Zaten cihazına SSD terfisi yapacak insan da bu olayı enine boyuna araştırır.''

''iops değerleri yerlerde 6 yıl önceki ssd iops değerleri resmen... çöpppp'' gibi yorumlar okudum ama ?
Samsungdan maliyet odaklı 750 EVO SSD serisi geliyor

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
''SSD Kullanımında zaten en büyük sıkıntı veri güvenliği iken böyle bir ürüne kim ihtiyaç duyacak. Ancak ucuza ssd aldım diye sevinen bilinçsiz tüketiciler kullanır bunu. Zaten cihazına SSD terfisi yapacak insan da bu olayı enine boyuna araştırır.''

''iops değerleri yerlerde 6 yıl önceki ssd iops değerleri resmen... çöpppp'' gibi yorumlar okudum ama ?
Samsungdan maliyet odaklı 750 EVO SSD serisi geliyor
Neden bu kadar ezdiniz bu SSD'yi?iops değeri demişsiniz.Her kullanıcı eline kronometre alıp aa bilgisayarım kaç saniyede açılacak diye beklemiyor değil mi?Yine de bu kadar ezmemeliydiniz bu SSD'yi.İsteyen istediği SSD'yi alsın.İyi günler.

iblu3xyz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
4
Neden bu kadar ezdiniz bu SSD'yi?iops değeri demişsiniz.Her kullanıcı eline kronometre alıp aa bilgisayarım kaç saniyede açılacak diye beklemiyor değil mi?Yine de bu kadar ezmemeliydiniz bu SSD'yi.İsteyen istediği SSD'yi alsın.İyi günler.
Ben ezmedim, başka yerlerde okuduğum şeyleri paylaştım. İster istemez düşünüyor insan bişey alicaksam baya araştırırim ben

Simsizz1905

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
334
Monitör olarak tavsiyem
VIEWSONIC VX2257

Halktan Biri

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,163
Ben ezmedim, başka yerlerde okuduğum şeyleri paylaştım. İster istemez düşünüyor insan bişey alicaksam baya araştırırim ben
Araştırma yapmanız çok güzel.Kingston'un veya Hi-Level'in SSD'lerine de bakabilirsiniz.