Topladığım Bu Bilgisayar Alınır Mı?

Bu konuyu okuyanlar

MustafaDNZ

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Merhaba arkadaşlar. 4000 tl bütçe ile topladığım bilgisayarın parçalarını aşağıda vericem. Sizce bu bilgisayar alınır mı?

abcdefdfhgjas

Profesör
Reaksiyon puanı
751
Merhaba arkadaşlar. 4000 tl bütçe ile topladığım bilgisayarın parçalarını aşağıda vericem. Sizce bu bilgisayar alınır mı?

PSU dandik

avlnch

Asistan
Reaksiyon puanı
183
Ben bu konuda çok bilgili değilim ama bence güzel.(bu bütçe için)

abcdefdfhgjas

Profesör
Reaksiyon puanı
751
Hangi PSU önerirsiniz?

Bence kasa ve psu yu bir arada alın. bunu öneririm. FRISBY FC-8935G 650W 80 PLUS 4x120mm RAINBOW FANLI MidT ATX KASA fiyatı, teknik özellikleri, modelleri, en ucuz fiyatlarla Vatan Bilgisayar'da
Mesaj otomatik birleştirildi:

aldığınız işlemcide e spor gta 5 filan oynanır işlemciye yük bindiren oyunlarda yüksek performans alamazsınız
Mesaj otomatik birleştirildi:

corsair marka öneririm

corsair fazla pahalı

abcdefdfhgjas

Profesör
Reaksiyon puanı
751

Bence işlemci ryzen 3 3200g olmalı

avlnch

Asistan
Reaksiyon puanı
183
Ve dual kit daha pahaliya denk geliyor ama daha iyi olabilir dual kit.

Szayel

Profesör
Reaksiyon puanı
1,147
Ekonomik birşeyler toplanmış. Kingstone yerine corsair ram seç, her ne kadar garantiden direkt değiştirseler de boşver kingstoneyi.

İşlemciyi de yükselt 2600 falan al.

Bugünü değil yarını kurtar, 300 400 lira farketmez. Pişman olma sonra...

MustafaDNZ

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Ekonomik birşeyler toplanmış. Kingstone yerine corsair ram seç, her ne kadar garantiden direkt değiştirseler de boşver kingstoneyi.

İşlemciyi de yükselt 2600 falan al.

Bugünü değil yarını kurtar, 300 400 lira farketmez. Pişman olma sonra...
Ram'i kaç mhz almalıyım bu ekran kartı ve işlemci ile?

Szayel

Profesör
Reaksiyon puanı
1,147
Yine aynı al, istersen 3000 al. Kingstone'ye marka olarak birşey dediğimi düşünme bu arada. Son aldıklarım hep sıkıntılı olduğu için corsairleri kullanmaya/kullandırmaya başladım. Disksiz kurduğumuz sistemlerde en sağlıklı ssdler yine corsairler, uzun ömür olarak. Ama bende şahsi pc'mde kingstone ssd kullanıyorum memnunum.

MustafaDNZ

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Yine aynı al, istersen 3000 al. Kingstone'ye marka olarak birşey dediğimi düşünme bu arada. Son aldıklarım hep sıkıntılı olduğu için corsairleri kullanmaya/kullandırmaya başladım. Disksiz kurduğumuz sistemlerde en sağlıklı ssdler yine corsairler, uzun ömür olarak. Ama bende şahsi pc'mde kingstone ssd kullanıyorum memnunum.
Teşekkürler. Peki Biostar Marka Ekran Kartı iyi mi?

Szayel

Profesör
Reaksiyon puanı
1,147
Biostar genelde hazır sistemlerin içerisinde anakartta çıkardı eskiden karşıma. Biri biostar diğeri foxcon :)
İlk postumda maliyetli sistem diye o yüzden dedim, işlemci ekran kartı düşünerek.

Şikayetvar veya sözlüklerden araştır. Youtubeden uzun kullanım vs de bak. Şahsen kullanmadım hiç.

MustafaDNZ

Asistan
Reaksiyon puanı
13
Biostar genelde hazır sistemlerin içerisinde anakartta çıkardı eskiden karşıma. Biri biostar diğeri foxcon :)
İlk postumda maliyetli sistem diye o yüzden dedim, işlemci ekran kartı düşünerek.

Şikayetvar veya sözlüklerden araştır. Youtubeden uzun kullanım vs de bak. Şahsen kullanmadım hiç.
Son bir sorum var. R3 1200 ile Rx570 Darboğaz yapar mı?

Szayel

Profesör
Reaksiyon puanı
1,147
Bu konuda bir yorum getirmem çok sağlıklı olmaz. Bugünün oyunlarını bugünün patchleriyle rahat şekilde oynatsa bile, yarın oyunların alacağı yeni patchlerle aynı stabilizasyonu sağlar mı bunu öngörmeye çalışmalısın.

Pubg gibi bir oyun geldi, herkese 1050 aldırttı. Pubg'nin ilk zamanlardaki sistem gereksinimlerini karşılayan makineyle şuanki makine arasında dağlar kadar fark var. Oyun sürekli güncelleme aldığı için ne yazık ki sistemi de güncellemek gerekiyor. Elbet yine oyunu açacaktır ama ne yazık ki oyun içerisinde sizi karşı oyunculardan geride olacaksınız. Bugün olmasa bile yakın yarınlarda.