TOKİ PKK'lılara konut yapacak

MdbK

Doçent
Reaksiyon puanı
5
Uzun bir süredir tartışılan ancak ne olduğu bilinmeyen açılımın içeriği belli oldu.

KÜRTÇE YAYINDA SINIR OLMAYACAK
RTÜK yönetmeliği değişecek, özel televizyonların Kürtçe yayınında sınır olamayacak.

TOKİ KONUT YAPACAK
Mahmur'dan gelenler için rehabilitasyon programı uygulanacak. Mahmur'un tamamen boşaltılması hedefleniyor. Türkiye'ye gelecek kişiler için TOKİ konut yapacak.

KÜRTÇE SEÇMELİ DİL
Kürtçe'nin seçmeli dil olarak okutulması için çalışma yapılacak.

KORUCULARA YENİ DÜZENLEME
Koruculuk sistemi tasfiye edilmeyecek ancak terör tamamen biterse yaşı gelen korucular emekli edilecek, genç olanlar ise kamu kurum ve kuruluşlarına yerleştirilecek.

Köy isimleri değiştirilecek.

Kürtçe Kur'an-ı Kerim basılacak.

Kaynak

braveheart.fb

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Uzun bir süredir tartışılan ancak ne olduğu bilinmeyen açılımın içeriği belli oldu

En çokta bu cümleyi anlamakta zorlanıyorum. Sürekli aynı şey söyleyip duruyoruz."Açılımın ne olduğu belli değilmiş". Peki, şimdi soruyorum sizlere "ne olduğu belli olmayan bir şeye mi karşı geliyorsunuz?" Öyle ya sizler bir yandan "ne olduğu beli değil" derken diğer yandan "bu açılımın ülke için hayırlı olmayacağı" kanaatindesiniz
Kritik soruyu tekrarlayalım "Siz ne olduğunu bilmediğiniz bir şeye karşı çıkarak mantık dışı bir şey yapmıyor musunuz?"

Şimdi muhtemelen bazı arkadaşlarımız "o halde sende ne olduğunu bilmediğin bir şeyi destekliyorsun, bu durumda sende çelişki içindesin" diyeceklerdir. Hemen cevap verelim açılım mevcut haliyle ne olduğu konusunda bize hiçte az olmayan bilgi vermektedir. Ve mevcut verilerden yola çıkarak bizler gerekliliğine ve zorunluluğuna inanmaktayız.

Yine bazı arkadaşlarımız muhtemelen "dağdan inene birde ev bark verileceğini, bu durumun kabul edilemez olduğunu" söyleyeceklerdir. Ama ne ilginçtir bu arkadaşlara sorsak "acaba dağdakiler, dağa ne neden çıktı?" diye muhtemeldir ki çoğu sıralayacağı nedenler arasına ve belki de ilk sıraya "evi ve işi olmadığı için" diyeceklerdir.

Tuhaflıklar bununla sınırla değil bu kişiler İngilizce Kur'an-ı Kerim basıldığında bundan rahatsız olmadıklarını gönül rahatlığıyla söyleyeceklerdir. Ama Kürkçe bir Kur'an-ı Kerim basımı muhtemeldir ki bu arkadaşlarımızı rahatsız edecektir. Kendilerine sorsak "Bu ülke üzerinde en çok kimin emelleri var, PKK mı? dış güçler mi ?", "tabiî ki dış güçler" diyeceklerdir. Ama bu dış güçlerin dilini öğrenmek konusunda bir biriyle yarışan bu zavallılar bundan daha az tehlikeli olan bir dil için kıyametleri koparmaktalar.

Bu gün açılıma kin kusanların bu açılımı desteklemeleri elbette beklemek hata olacaktır. Zira bu açılımı baltalamak isteyenler yıllardır ya sorunu daha da büyütmek için uğraşmışlar, ya da görmemezlikten gelmişlerdir. İlk kez Siyasi irade(AKP) kendi varlığını tehlikeye atarak kararlılıkla sorunu gördü, konuştu ve çözmek için eyleme geçti. Gelin bu konuda siyasi bir bağ aramdan bu sürece destek olalım. Bu açılım zaferle sonuçlanırsa bu ülke kazanacak. İnsanımız yani bizler kazana caz.

ibrhma

Profesör
Reaksiyon puanı
10
Bunlara çok fazla hak verilmeye başlandı Rabbim hakkımızda hayırlısını versin...
Birde kürtçe Kuran-ı Kerim olmaz yanlızca kürtçe meali olabilir...

REDFOKS

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
201
bu ne ya ozaman yarın bende dağa çıkıyorum

tempex

Asistan
Reaksiyon puanı
0
mdbk avatarını görünce nasıl bi tarzın olduğun hakkında olumsuz fikirler edinebiliyorum

yine muhalif bi konu yine sen

stajer

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Ülkemizin daha iyi bir noktaya gelebilmesi için Hükümet'in çok ciddi bir gayreti var..Kürt sorunu da yine ülkemizin en büyük sorunlarından biri.. 300 milyar dolar maddi kayıp, 30 000 insanın ölümü, yetim kalan çocuklar, kan , acı, gözyaşı.. Ve şimdi bu Hükümet elini taşın altına sokuyor..Allah yardımcıları olsun..

ATmaCA53

Profesör
Reaksiyon puanı
35
bu tür haberler milletimizi kışkırtmakdan başka bir şy değil, her önüne geleni bir şeyler söyleyip haber yapıyor, katiyen yalandır pkklılara ev ve iş konusu inamayın derim, ev verilecek olanlara eli ayağı düzgün terör ilişkisi bağlantısı olmayanlara yardım edilecektir, türkiye artık gece kondular da pislik yuvasından çıkıp kürt olsun laz olsun ayrım yapmamak sizin herkes evv sahibi olacaktır, sakın ha bu tür yanlış kışkırtıcı haberlere inanmıyalım arkadaşlar.

crewd0x

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Bu Kadar'da OLMAZ !

Birde Tabur Yapsınlar Tam Olsun

soldier01

Profesör
Reaksiyon puanı
4
Bİrde maaş bağlasınlar tam olsun emekliliğe ayrılırlar altlarında da bir ev ohhh ne rahat

legolas4444

Profesör
Reaksiyon puanı
16
bu tür haberler milletimizi kışkırtmakdan başka bir şy değil, her önüne geleni bir şeyler söyleyip haber yapıyor, katiyen yalandır pkklılara ev ve iş konusu inamayın derim, ev verilecek olanlara eli ayağı düzgün terör ilişkisi bağlantısı olmayanlara yardım edilecektir, türkiye artık gece kondular da pislik yuvasından çıkıp kürt olsun laz olsun ayrım yapmamak sizin herkes evv sahibi olacaktır, sakın ha bu tür yanlış kışkırtıcı haberlere inanmıyalım arkadaşlar.

Dün televizyonlardada yayınlandı. Tokinin bu yönde projesi olacakmış

windows7seven

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Yahu niye hala bukadar öfkelisiniz anlamıyorum.

Versinler insanlık görsünler.
Versinlerki bir daha o işleri yapmak için uğraşmasınlar.
Hala anlayamıyorsunuz. Şehid vermek hoşunuza mı gidiyor anlamıyorum.

Bu ülkede yaşayanlar emin olun onlardan daha hain.
Bu ülkede yaşayanlar emin olun ülkeyi onlardan daha çok kirletiyor.

Sigara pkk dan daha çok can alıyor ama hala içiyorsunuz değilmi?
Sigara pkk dan daha çok havayı toprağı kirletiyor hala içiyorsunuz değilmi?

MdbK

Doçent
Reaksiyon puanı
5

En çokta bu cümleyi anlamakta zorlanıyorum. Sürekli aynı şey söyleyip duruyoruz."Açılımın ne olduğu belli değilmiş". Peki, şimdi soruyorum sizlere "ne olduğu belli olmayan bir şeye mi karşı geliyorsunuz?" Öyle ya sizler bir yandan "ne olduğu beli değil" derken diğer yandan "bu açılımın ülke için hayırlı olmayacağı" kanaatindesiniz
Kritik soruyu tekrarlayalım "Siz ne olduğunu bilmediğiniz bir şeye karşı çıkarak mantık dışı bir şey yapmıyor musunuz?"

Şimdi muhtemelen bazı arkadaşlarımız "o halde sende ne olduğunu bilmediğin bir şeyi destekliyorsun, bu durumda sende çelişki içindesin" diyeceklerdir. Hemen cevap verelim açılım mevcut haliyle ne olduğu konusunda bize hiçte az olmayan bilgi vermektedir. Ve mevcut verilerden yola çıkarak bizler gerekliliğine ve zorunluluğuna inanmaktayız.

Yine bazı arkadaşlarımız muhtemelen "dağdan inene birde ev bark verileceğini, bu durumun kabul edilemez olduğunu" söyleyeceklerdir. Ama ne ilginçtir bu arkadaşlara sorsak "acaba dağdakiler, dağa ne neden çıktı?" diye muhtemeldir ki çoğu sıralayacağı nedenler arasına ve belki de ilk sıraya "evi ve işi olmadığı için" diyeceklerdir.

Tuhaflıklar bununla sınırla değil bu kişiler İngilizce Kur'an-ı Kerim basıldığında bundan rahatsız olmadıklarını gönül rahatlığıyla söyleyeceklerdir. Ama Kürkçe bir Kur'an-ı Kerim basımı muhtemeldir ki bu arkadaşlarımızı rahatsız edecektir. Kendilerine sorsak "Bu ülke üzerinde en çok kimin emelleri var, PKK mı? dış güçler mi ?", "tabiî ki dış güçler" diyeceklerdir. Ama bu dış güçlerin dilini öğrenmek konusunda bir biriyle yarışan bu zavallılar bundan daha az tehlikeli olan bir dil için kıyametleri koparmaktalar.

Bu gün açılıma kin kusanların bu açılımı desteklemeleri elbette beklemek hata olacaktır. Zira bu açılımı baltalamak isteyenler yıllardır ya sorunu daha da büyütmek için uğraşmışlar, ya da görmemezlikten gelmişlerdir. İlk kez Siyasi irade(AKP) kendi varlığını tehlikeye atarak kararlılıkla sorunu gördü, konuştu ve çözmek için eyleme geçti. Gelin bu konuda siyasi bir bağ aramdan bu sürece destek olalım. Bu açılım zaferle sonuçlanırsa bu ülke kazanacak. İnsanımız yani bizler kazana caz.
Kendi kendinizle çelişiyorsunuz. İçeriğini bilmediğiniz birşeyi destekliyorsunuz ve desteklemeyenlere de neden desteklemiyorsunuz diye soruyorsunuz. İçeriğini bilmediğiniz birşeyi desteklemek son derece risklidir. Çünkü içersinde doğru bulmadığınız şeyler de olabilir. AKP ne yapıyor analar ağlamasın diyor. Birisi de çıkıp analar ağlamaya devam etsin diyebilir mi? Teröristlere sorsan onlar da analar ağlamasın der. Yani bu söylemlerin içi boştur. Ayrıca Kürt sorunu üzerine ilk çalışma SHP'de 1989 yılında Deniz Baykal başkanlığında hazırlanmıştır. Ayrıca CHP bu açılımın temelinde yanlış olduğunu belirtmektedir. Yapılması gereken açılım PKK'ya değil bölge halkına yapılmalıdır. Aksi takdirde PKK'nın eylemlerini bir süreliğine durdurduktan sonra bölge halkının sorunları devam ettiği için terörün tekrar tırmanışa geçme ihtimali çok yüksektir. MHP'nin de bölge halkına yapılacak bir açılıma karşı çıkacağını sanmıyorum.

keslok

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Yahu niye hala bukadar öfkelisiniz anlamıyorum.

Versinler insanlık görsünler.
Versinlerki bir daha o işleri yapmak için uğraşmasınlar.
Hala anlayamıyorsunuz. Şehid vermek hoşunuza mı gidiyor anlamıyorum.

Bu ülkede yaşayanlar emin olun onlardan daha hain.
Bu ülkede yaşayanlar emin olun ülkeyi onlardan daha çok kirletiyor.

Sigara pkk dan daha çok can alıyor ama hala içiyorsunuz değilmi?
Sigara pkk dan daha çok havayı toprağı kirletiyor hala içiyorsunuz değilmi?

çıldırcam manteliteye bak bu ülkede yaşıyanlar ülkenin toprağını anasını bacısını koruyon askerlerimizi mi öldürüyor. Dağa çıkış sebepleri nedir temiz hava almak mı çiçek mi toplamak u***küfür de basamıyoruz kiii .................................

ahky

Profesör
Reaksiyon puanı
65

Kendi adıma Ne olduğunu bilmediğim birşeye karşı çıkmıyorum,herkes gibi bende senin gibi mevcut verilerden yola çıkarak gördüklerime istinaden bunun karşısındayım,geçen haftalarda türk bayrağı açan vatandaşı taşladılar,yine 2 ay kadar önce kürtçe''yola gelin''diye bi pankartla yürüdüler,ellerinde sözde pkk bayraklar apo resmi sallaya sallaya geldiler,dağdan inenlere iş imkanı var,ülkede milyonlarca işsiz gencin sorunu çözüldü de onlaramı geldi sıra?sokakta banklarda yatan evsizlerin başını sokacak bi evleri olduda mı sıra bunlara geldi?burası Türkiye herkese kuçak açılır ama herşeyin bi yolu yordamı,onların yaptığı gibi olmaz,İngliz de gelse burada kendi kafasına göre bi harita çizse onada karşı gelinir,inglizce Kuran ada karşı gelinir.Ayrıca yabancı dil öğrenmenin zavallılıkla ne ilgisi var?Sende hiç bilmiyorum desen bile nickini yazacak kadar öğrenmişisin yabancı dil de bişeyler.

braveheart.fb

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Sevgili MdbK; sanırım yeteri kadar anlaşılmamış dediklerim. Ben açılımın ne olduğu konusunda yeteri kadar bilgin var olduğuna inandığım için desteklenmesi gerektiğini yukarıda belirtim. Sizler ise bir yanda "ne olduğu belli değil" demektesiniz, diğer yandan "ne olduğu beli olmayan bu açılımın tehlikeli olduğu" düşüncesindesiniz. Eğer Çıkıp deseniz ki "açılım ne olduğu belli değil,bunun netleşmesi gerekir" sizi anlarım, hata hakkta veririm. Ama bir yandan "ne olduğu belli deği" derseniz diğer yandan "henüz ne olduğunu bilmediğiniz" bir şeye karşı çıkarsanız ben bunu "koca bir çelişki" olarak yorumlarım.

Özetle "çelişki" diye ifade ettiğim nokta, sizin açılıma deste vermemeniz yâda açılımın ne olduğunu bilinmediğinizi söylemeniz değildir. Söyleme çalıştığım ne olduğunu bilmediğiniz bir şeye karşı gelmenizdir. Eğer eleştiriniz "açılım henüz beli değil" yönündeyse bunu anlarım, ya da "açılım beli ama yanlış" derseniz bunu da anlarım.(örneğin ahky arkadaşımız mevcut verilerin yola çıkarak açılım yanlış olduğunu söylemiş. Bu arkadaşa hak vermemekle birlikte onun çelişki içinde olduğunu söylemem hatalı olacaktır) Ama"hem beli değil hem de karşı çıkıyoruz" deseniz bu çelişkidir. Bu yüzden "Kendi kendinizle çelişiyorsunuz. İçeriğini bilmediğiniz bir şeyi destekliyorsunuz ve desteklemeyenlere de neden desteklemiyorsunuz diye soruyorsunuz." tam olarak anlaşılmadığımı gösteriyor diyebiliriz.

-mert

Asistan
Reaksiyon puanı
0
onurlu sonradan olunmaz doğulur bikez ihanet ettiyse o şerefsizler yakılarak öldürülmelidirler bukadar basit kendileride onurun ne oldugunu bilmedikleri için dağdaki kardeşlerine böle yaklaşımları doğal yani ;)

emptyheart

Profesör
Reaksiyon puanı
25
oha diyorum başkada bişy demiyorum
bende giddim ozaman dağa sittin sene çalış ev bark sahibi olama ama devlete kurşun sık kıymetli ol oh ne alaa
cehennemin taa dibinde yapsınlar onlarda oraya gitsinler
arada canları adam öldürmek isterse bu hainlerin canları sıkılmasın diye asker çoluk çocukda versinler ateş edip rahatlasınlar
bunlar umraım sadece varsayımdır ve varsayımdanda öteye gitmez özellikle ev konusu berbat binlerce yoksul ve aza kanaat tmiş herşeye ragmen çalmamış çırpmamış vatandaşlar var ki gece kondu yaptı diye evleri başına yıkılıp kar kış sokakta bırakılan vatandaşlarına ev vermeyen bu zihniyet nasıl olurda askere kurşun sıkan bu bölücülere bu hakları tanırlar asıl bölücülük bburdan sonra başlamazmı
ayrıca asla ve asla pkk dağdan inmicek 10 kişide olsa dağda adamları kalıcak en ufak bi aksilik olduğunda ha diyince diğer inenleri dağa çıkarabilicek hiç birinin eli kolu birbirinden ayrılmıcak onlar birlik olduğu sürece bir haraket ettiği sürece ha dağda ha şehirde ne fark ederki

windows7seven

Asistan
Reaksiyon puanı
6
çıldırcam manteliteye bak bu ülkede yaşıyanlar ülkenin toprağını anasını bacısını koruyon askerlerimizi mi öldürüyor. Dağa çıkış sebepleri nedir temiz hava almak mı çiçek mi toplamak u***küfür de basamıyoruz kiii .................................

sana soruyorum çeyrek asrı aşkındır nekadar ilerledin?
Peki neler kaybettik? Şehidler masum insanlar.
Oraya çıkanların çoğu zorlanarak götürülmüş ve kandırılmış kişilerdir.
Ve savaş hiç bir zaman çözüm değildir.

Mantığını kullan ya. 1000 tane asker mi daha çok kayıp verir 10 tane terörist mi?

Bu ülkenin anasını bacısını bizi asker koruyorda. Sen üstüne düşen görevi yapmassan bir işe yaramaz.

Vatanı korumak askerlikten ibaret değildir!

Atatürk'ün laiklik ve demokrasi kavramını hala anlayamamışsın.

ben@12

Asistan
Reaksiyon puanı
2
pkk yi destekleyen ve ya onlardan birisi olan kürtlere zirnik yok.Adamlarin amicini konusmaya gerek yok istediklere seyler belli federal kürt devleti bu kisilere ayricalik yani daha ileriye donuk haklar verirsek bu adamlar simdi olmasa da ilerde kürt devleti kurma yolunda onemli adimlar atacaklar.Simdi soruyorum Abd de veya almanya da bir sürü millet let var bu kisiler diyormu biz kendi devletimizi kuracagiz diye deseler aninda kapi disari olacaklarinida biliyorlar..Kürtlerin zaten türkler kadar haklari var olmasa zaten kürtlerden sarkici politikaci vb seyler cikmaz.Simdi diyeceksiniz dogu tarafi gelismemis onlarda issizlik aclik sefalet icinde yasiyorlar ve daga cikiyorlar.. O zamn türkiyede bir sürü ac sefil fukara insanlar var onlar da mi daga ciksin askerlerimizle catissin.cozum olarak da bir fikrim var türkin varligini dilini yasasini kabul etmeyen kisiler varsa dogru pilini pirtisini aslin kuzey irak a gitsin burasi türkiyede devletidir.Ya bu diyari kabul edip türkler gibi yasayacaksin yada siktir olup giteceksin

MdbK

Doçent
Reaksiyon puanı
5
@braveheart.fb
Kürt açılımı adı altında ortaya hakkında hiçbir şey bilmeden sırf Amerika istedi diye birşey atarsanız, bu açılım da PKK'yı ve terörden çıkar sağlayanları cesaretlendirir ve de meşrulaştırırsa buna karşı çıkarım. Eğer bu açılım böyle devam ederse her problemi olan kişi veya grup eline silahını alır dağa çıkar, bir süre sonra da istediklerini alır, elini kolunu sallaya sallaya aramızda dolaşır. Özetle teröre boyun eğmiş olursunuz ve de terörü meşrulaştırmış olursunuz.

annttiigs

Profesör
Reaksiyon puanı
24
hep kendinize saklıyorsunuz ne olduğunu açılımın. bize de açıklayın işte.
akla mantığa uyan bir şeyse salak mıyız karşı çıkalım ?

gvn

Profesör
Reaksiyon puanı
19
benim verdimle bunların yapılacak olması cok mide bulandırıcı artık uyuyan bir Türkiye yok millletin sokaklara dökülmesi lazım cumhuriyet mitinkleri apılıyor nie bu olaylar için düzenlenmiyor

erayyynn

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Uzun bir süredir tartışılan ancak ne olduğu bilinmeyen açılımın içeriği belli oldu.

KÜRTÇE YAYINDA SINIR OLMAYACAK
RTÜK yönetmeliği değişecek, özel televizyonların Kürtçe yayınında sınır olamayacak.

TOKİ KONUT YAPACAK
Mahmur'dan gelenler için rehabilitasyon programı uygulanacak. Mahmur'un tamamen boşaltılması hedefleniyor. Türkiye'ye gelecek kişiler için TOKİ konut yapacak.

KÜRTÇE SEÇMELİ DİL
Kürtçe'nin seçmeli dil olarak okutulması için çalışma yapılacak.

KORUCULARA YENİ DÜZENLEME
Koruculuk sistemi tasfiye edilmeyecek ancak terör tamamen biterse yaşı gelen korucular emekli edilecek, genç olanlar ise kamu kurum ve kuruluşlarına yerleştirilecek.

Köy isimleri değiştirilecek.

Kürtçe Kur'an-ı Kerim basılacak.

Kaynak

Tamam biraz abartmışlar ama PKK demiyor ki kürtlere diyor :S

Bende böyle birşeyden yana değilim; bizim ülkemizdeyse bizim dilimizi konuşsun...

onurlu sonradan olunmaz doğulur bikez ihanet ettiyse o şerefsizler yakılarak öldürülmelidirler bukadar basit kendileride onurun ne oldugunu bilmedikleri için dağdaki kardeşlerine böle yaklaşımları doğal yani ;)

Ama şöyle birşeyde var ki kürtlerin hepsi terörist değil.Bu yaklaşım çok yanlış.
Mesela:Benim, okulda iki arkadaşım var kürt ama o bile teröristler dağdan indiklerinde yapılan karşılamalara tepki göstermişti...

legolas4444

Profesör
Reaksiyon puanı
16
arkadaş dağa çıkacaksın evelenip üreyip çoğalacaksın. Askere kurşun sıkacaksın sonrada havai fişeklerle bu memlekete dönüp bizim vergilerimizle bedavadan evlere kavuşacaksın. Akp sayesinde artık pkk lı olmak bu kadar onurlu işte.

BaRY

Profesör
Reaksiyon puanı
12
Ben bıktım artık kürtlerden, ayrılsınlar bağımsız olsunlar.Ama tek şartla, mübadele olsun.Ne kadar kürt varsa gitsin Türkiyeden, başka bişey istemiyorum.Yıllardır bu ülkenin kanını sülük gibi emiyorlar.

ATmaCA53

Profesör
Reaksiyon puanı
35
Dün televizyonlardada yayınlandı. Tokinin bu yönde projesi olacakmış
hangi TV`de izledin aydın doğanın kanalındamı :D sende peki ali babacanı dinledinmi bilmiyorum ama kürtlere habur yakınlarında toki tarafından ev verileceği doğrudur ama suça bulaşmış, örgüte karışmış pkk için ev ve iş söz konusu olamaz dedi tabi haberi izlediysen

emptyheart

Profesör
Reaksiyon puanı
25
sana soruyorum çeyrek asrı aşkındır nekadar ilerledin?
Peki neler kaybettik? Şehidler masum insanlar.
Oraya çıkanların çoğu zorlanarak götürülmüş ve kandırılmış kişilerdir.
Ve savaş hiç bir zaman çözüm değildir.

Mantığını kullan ya. 1000 tane asker mi daha çok kayıp verir 10 tane terörist mi?

Bu ülkenin anasını bacısını bizi asker koruyorda. Sen üstüne düşen görevi yapmassan bir işe yaramaz.

Vatanı korumak askerlikten ibaret değildir!

Atatürk'ün laiklik ve demokrasi kavramını hala anlayamamışsın.
daha çok kazanmak daha çok ilerlemek adına herseyi kabul edelimi
bi film vardı adam kadına bir gece için 1 milyon$ teklif ediyodu
bu dediğinde öyle bişy::D

windows7seven

Asistan
Reaksiyon puanı
6
daha çok kazanmak daha çok ilerlemek adına herseyi kabul edelimi
bi film vardı adam kadına bir gece için 1 milyon$ teklif ediyodu
bu dediğinde öyle bişy::D

Hala yanlış anlıyorsunuz olayı. teröristlere bu güne kadar hep sert net tavırla takındık. oraya çıkan bidaha inemez dedik ya ölecek ya ölecek.
Ama en çok kayıp biz verdik. Siz hala diyorsunuz ki paramı daha önemli vatan mı. Bu devirde her ikisi önemli. Parası olmayan ülke yozlaşmaya yok olmaya mahkumdur.

PKk ile mücadele etmek için devlet harcama yapmak zorunda ve bizden kesmek zorunda. Bir tank bir uçak almak senin aldığın maaşa benzemiyor milyon dolarlarla ifade ediliyor.

adamlar bizim kazandığımızı amerikaya israile harcatmak için varlar. ülkeyi bölmek gibi bir amaçları yok. Olsada imkansız birşey.