Haber TOKİ Ev Olayından Hemen Sonra Arsa/Dükkan Olayı

Bu konuyu okuyanlar

MadResister

Doçent
Reaksiyon puanı
392
Arkadaşlar başlıkta da belirttiğim şekilde şimdiden tepkilerinizi almak istiyorum.

Kaynak

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Hükümet çok yağlı bir kapı buldu bu işte seçim öncesi bence.

Sadece konuta başvuran kişi sayısı 7.2 Milyonu geçmiş...

Şimdi bu arsa işi daha kolay olduğuna ona başta 100 bin kişiye dediler en son CNN'e çıktığında Cumhurbaşkanı 1 Milyon kişiye kadar çıkaracaz flan dedi sanki.

Not: Muhalefetin bu tarz öneriler bu tarz fikirler ile çıkması gerekir halkın karşısına. Buradan arsa çıkan ev çıkan dükkan çıkan birisi sizce kime oy verir ?

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442
Ben de başvurdum yalnız çıksa bile iptal etmek istiyorum çünkü diyanet caiz fetvası da verse fiyat net olmadığı için ki alışverişte en önemli kurallardan bir tanesi doğru bir şey değil konut projesinden bahsediyorum ama arsa tarafına gelince orada taksitler sabit görünüyor o yüzden daha sıcak bakıyorum fiyat belli en azından.

CtrlEnter

Doçent
Cezalı
Reaksiyon puanı
885
Arsaya 2 yıl içinde EKSİKSİZ ev yapılması gerekiyor. Bu bana saçma geldi.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Arsaya 2 yıl içinde EKSİKSİZ ev yapılması gerekiyor. Bu bana saçma geldi.
Amaç o zaten.

Ev yaptırmak demek bir çok alanı harekete geçirmek demek sonuç olarak. Adam ev için bir sürü malzeme alacak kum demir tuğla alacak beton alacak kapı cam alacak çatı için malzeme alacak yalıtım malzemesinden tut banyo tuvalete bir çok kişiye ekmek çıkacak. Üstüne binanın yapımında onlarca yüzlerce kişi çalışacak...
Üstüne devlet vergi kazanacak. Bir sürü harç var yatırması gereken vergi var ev sahibinin. Elektirik su çekerken alınacaklar var varda var yani...

MadResister

Doçent
Reaksiyon puanı
392
Ben de başvurdum yalnız çıksa bile iptal etmek istiyorum çünkü diyanet caiz fetvası da verse fiyat net olmadığı için ki alışverişte en önemli kurallardan bir tanesi doğru bir şey değil konut projesinden bahsediyorum ama arsa tarafına gelince orada taksitler sabit görünüyor o yüzden daha sıcak bakıyorum fiyat belli en azından.
Hocam Annem kendi adına TOKİ Konut projesine başvurmuştu ve sonuç ne oldu? Çıkmadı tabi.

OzkanK.

Müdavim
Reaksiyon puanı
13,060
Hocam Annem kendi adına TOKİ Konut projesine başvurmuştu ve sonuç ne oldu? Çıkmadı tabi.

Sen kendi adına neden baş vurmadın ?

18 yaş üstü olanlara ekstra kontenjan vardı çıkma şansı daha yüksek olurdu...

Engellilere- Şehir gazi yakınlarına ve gençlere ekstra kontenjan tanınıyor çünkü.

Harnapazade

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,442
Tek seferde fiyatı ödeyip kapatma olayından bahsedenler var. Eğer nakit ödenmeyecekse ki çoğu kimsenin böyle bir imkanı yoktur diye tahmin ediyorum çıkmaması daha hayırlı olmuş kardeşim o yüzden üzülmeyin. Hoca falan da değilim bu arada :)

MadResister

Doçent
Reaksiyon puanı
392
Tek seferde fiyatı ödeyip kapatma olayından bahsedenler var. Eğer nakit ödenmeyecekse ki çoğu kimsenin böyle bir imkanı yoktur diye tahmin ediyorum çıkmaması daha hayırlı olmuş kardeşim o yüzden üzülmeyin. Hoca falan da değilim bu arada :)
O manada demek istemedim hocam diye genellikle çoğu kişi birbirine hocam diye hitap ediyor forum ortamlarında bilindiği üzere.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sen kendi adına neden baş vurmadın ?

18 yaş üstü olanlara ekstra kontenjan vardı çıkma şansı daha yüksek olurdu...

Engellilere- Şehir gazi yakınlarına ve gençlere ekstra kontenjan tanınıyor çünkü.
Raporu daha yeni aldım hocam %88 verdiler.