Tizen 2.0 Mangolina Yayınlandı!

tolgacem

Profesör
Admin
SDN
Reaksiyon puanı
47
Tizen 2.0 Mangolina Yayınlandı!

Samsung ve Intel tarafından geliştirilen Tizen 2.0 Mangolina'nın, SDK ve kaynak kodları yayınlandı. Yeni işletim sisteminin ilk görüntüleri ve indirme dosyaları haberimizde.

bLaCkSouL

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Arama ekranı aynı Touchwiz diyecektim ki sistemi Intel ile Samsung'un geliştirdiğini gördüm. :)

008taki

Asistan
Reaksiyon puanı
1
evet en çok merak ettiğim sistemlerden birisidir kendisi. bildiğim kadarıyla uygulamalar direk olarak çekirdek üzerinde çalışıyor android gibi dalvik üzerinde değil. bu yüzden epey hızlı olduğunu söylüyorlar

generalhd

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Arkadaşlar s3'e nasıl kuracağız?Anlatabilecek birileri yok mu?

pcwolf

Dekan
Reaksiyon puanı
33
Işin içinde intel olunca insan güveniyor, samsung ayrı zaten:)

Dervisan

Asistan
Reaksiyon puanı
2
ayıptır günahtır. badaya niye vermiyorlar. badayı yetim sefil bıraktılar varsa yoksa s3.
bada lara da istiyoruz.

tolga3589

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Tam okumadım fakat eğer gömülü sistem olursa, uygulama alanında google kadar büyük bi yatırım yaparsa androidi çöpe sallar bu işletim sistemi. Artık stabillikte iosa kafa tutan tek mobil platform olur. Ve tabiki ubuntunun gömülü sistem projesi var onuda beklemek lazım.

raxetul

Profesör
Reaksiyon puanı
31
Ubuntu sağlam geliyor. Uygulama geliştirmek için QML ve HTML5 tabanlı geliştirme ortamı sunması büyük avantaj. Tabi bunlar yeterli değil. Adamların elinde masaüstünde yaygın kullanılan bir işletim sistemi var ki misal benim makine. Şimdi ben kodu bizzat makinem üzerinde yazacağım, ek sanal makineye ve taklalara gerek kalmayacak, hem kendi makinemde kullanacağım hem telefonumda. Steam de Ubuntu'ya destek vermeye başladı, her ne kadar oyun sayısı az olsa da (Steam'i açıp bir bakayım yeni oyun var mı.)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Ubuntu sağlam geliyor. Uygulama geliştirmek için QML ve HTML5 tabanlı geliştirme ortamı sunması büyük avantaj. Tabi bunlar yeterli değil. Adamların elinde masaüstünde yaygın kullanılan bir işletim sistemi var ki misal benim makine. Şimdi ben kodu bizzat makinem üzerinde yazacağım, ek sanal makineye ve taklalara gerek kalmayacak, hem kendi makinemde kullanacağım hem telefonumda. Steam de Ubuntu'ya destek vermeye başladı, her ne kadar oyun sayısı az olsa da (Steam'i açıp bir bakayım yeni oyun var mı.)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Aha da Count Strike Source gelmiş, tutmayın beni...

metinali

Doçent
Reaksiyon puanı
49
Umarım sağlam bişey olur.Şöyle ios gibi akıcı ve stabil.
Android yıldırdın beni.:hammer: