Tivibu İlk Gecem!

Bu konuyu okuyanlar

gazolayy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
iyi akşamlar olsun...
d smart var 10 yıldır kullanıyoruz..zam geldi dedim tvbu alayım bağladılar küçük bir cihaz vestelden geldiler bağladılar...görüntü güzel içeriğinden çok anlamam ama dsmrt daha güzel geldi bana sanki...sormak istediğim ıptv nedir nasıl kullanılır bende var ama internet kaplolu ve modeme uzak bunda kaplosuz özellik varmı yoksa ne yapacam...

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
iptv dedikleri internet üzerinden görüntü ve ses aktarımıdır.Vestelin hangi cihazını bağladılar model olarak yeni sanırım

gazolayy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
s7830 yazıyor modeline
--- Gönderi Güncellendi ---
beni arayan müşteri temsilcisi normalde 35 tl ama bugüne özel 16tl deyip verdiği kampanya şimdi nette bakıyorum 19tl acaba beni kandırdımı bu temsilci

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
cihaz hakkında pek bir bilgi bulamadım nette ana kablosuz bağlantı özelliği yok sanırım bendede airtiessin vardı oda kablolu idi.
Anlık değiştirebilir büyük bir ihtimal müsteri kaçırmamak için müşteri hizmetleri fiyatları

gazolayy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
pekala gelen canak tek kaplo bunu d smarta çıkardı taktı kendi cihazına ben d smarta 2 ay daha var bitmesine iksini aynı anda izlenmiyormu---yarın gerçi arayacağım vesteli ama buradan bilgi sahibi olmakta güzel oluyor..
birde d smart gibi bundada tvbu go var netten izliyorsun programı kurdum bilgisayara ıp tv göremiyorum programdada bunda neden yok acaba

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
Çanak anten konusunda fazla bilgi sahibi değilim ama tek çanaktan iki cihaza görüntü düşünüyorsan çiftli LNB alman gerek

gazolayy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
0DkYIp.jpeg

burası site çokkatlı burada kafama göre onu yapamam
yokmu öyle bir aygıt...iki cihazı tek tv bağlıyamıyormuyum...ne nextte nede vestelde canak giriş var out çıkış yok tek seçenek bir aygıt lazım ama adını bilmiyoruz ? santral vardı eskiden aklımda kalan teknoloji 10 sene öncede burada idi...hala bir gelişme olmadımı..
internette bende bulamadım öyle bir aygıt...bir ara tvlere takılan küçük kartlar vardı sonra yasaklandı filan aklımda kalan :)
bugün cihazı getiren adresi öğrenmek için aramıştı beni o ara sordum ona d samrt nasıl olacak dedi artık out çıkışlı cihaz kalmadı ne yapacam dedim ona dedi bende bilmiyorum dedim disecg tam tersi olan yokmu dedi var diyen var yok diyen var ama bizde yok...
yarın hem kaplosuz olanı hemde 2 cihazı tek tv bağlamazlarsa işim zor görünüyor

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
iki cihaz tek çanak için bildiğim ve tek yol olan çiftli lnb den başka yol yok siz yinede bir Vestel ile görüşün belki farklı bir çözüm yolu getirirler sizin apartmana göre

gazolayy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
mrtaltg tşk ediyorum ilgine ve bilgine ...yarın bakarım artık bir çaresine..

TBM

Müdavim
Reaksiyon puanı
358
pekala gelen canak tek kaplo bunu d smarta çıkardı taktı kendi cihazına ben d smarta 2 ay daha var bitmesine iksini aynı anda izlenmiyormu---yarın gerçi arayacağım vesteli ama buradan bilgi sahibi olmakta güzel oluyor..
birde d smart gibi bundada tvbu go var netten izliyorsun programı kurdum bilgisayara ıp tv göremiyorum programdada bunda neden yok acaba

Tivibu programını bilgisayarına indirip kullanıcı adı ve şifren ile giriş yapman lazım eğer tv'de cepte web te olayı var ise paketinde...ki tivibu go hepsi içinde oluyor.

gazolayy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
14943510164581186460967.jpg uydu splkntir taktım
Ama Vestel kafayi yedi sanki önünde kırmızı ışık saatte 100 km dönüyor
Ama Vestel kafayi yedi sanki önünde kırmızı ışık saatte 100 km dönüyor
Biri d smart biri Vestel kardeş gibi çalışıyor lar

Ekli dosyalar

• 1494351327332-990501835.jpg
    1494351327332-990501835.jpg
    1 MB · Görüntüleme: 815
  • 1494351451343200877338.jpg
    1494351451343200877338.jpg
    952.2 KB · Görüntüleme: 662

MrtAltg

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
12,058
simdi senin konun için bakarken benzer muhabbet olmuş bir sitede
Bilgi şu şekilde

Vertical yayınlar izlenirken; receiver LNB'ye 13 volt akım yollar,
Horizantal yayınlar izlenirken; receiver LNB'ye 18 volt akım yollar,
spliter ı taktığınızda receiverın biri 13 volt yollayacak diğeri 18 vold aynı kablo üzerinden iki farklı volt gitmeyeceği için sistem kontrolunü 18 volt akım yollayan receiver a gececek yani diğer receiverda sıkıntı olacak yazmış lar

gazolayy

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
evet d smarta gittim dedi olmaz..diğer d smarta gittim dedi olmaz inat etim aldım oradan bu malzemeyi bende merak ettim taktım olmadı :) dediğin gibi bazı kanallrda açmıyor standby basıyorum arada açıyor arada açmıyor....eşime rahatlık olsun diye ben tv izleyen biri değilim...
buradan bir mesaj verip ben kaçıyorum...turksat 4a hd yayın veriyor alacan 1 aten a101 70 tl hd cihaz takacan tv başka bir şeye gerek yok...mrtaltg sizi tanımıyorum ama size hayırlı akşamlar tşk ediyorum size