Bu konuyu okuyanlar

beleşadam

Profesör
Reaksiyon puanı
907
Merhaba arkadaşlar, ilkönce konuyu yanlış yere açtıysam özür dilerim. Şimdi ben para kazandım ve ben onu gerçek paraya dönüştürmek istiyorum, Benim kullandığım şirket diyorki vergi belgesi lazımmış;
  1. Process for a non-U.S. Person
    All non-U.S. Persons participating in the DevEx program are required to submit their IRS W-8BEN (or other applicable IRS Form W-8) tax form during Tipalti account creation to confirm that they are a non-U.S. person. By signing the IRS W-8 tax form, you are certifying you are not a U.S. person.
    As a non-U.S. Person you generally will not receive an annual tax form.
istedikleri belge IRS W-8BEN miş şimdi arkadaşlar bu belgeleri ailem falan doldurucak ondan sonra göndercem işte diyelim ki kabul ettiler bana Tipalti denilen sistemden hesap açıcaklar bende hesaba yüklenmiş parayı ailemin kartına "Wire" denilen yolla çekiceğim(türkiyede bu yolla 100 bin dolardan daha fazla para çeken var), şimdi arkadaşlar benim merak ettiğim şey bunların vergilendirilmesi nasıl oluyor bizmi önceden ödicez yoksa otomatik paradan çıkarıyormu ayrıca doları bunlar türk lirasına dönüştürebiliyorlarmı sorularım bunlar

Son düzenleme:

Fakehero

366. Gün
Emektar
Reaksiyon puanı
5,378
Non-US olduğunu ispat edeceksin belgeyle.Firma sana vergilendirme oluşturmayacak. Hesaptan aktarım sırasında veya çekerken belirlenen bir tutarda komisyon alabilirler sadece.