TikTok Bizi gözetliyor mu?

Bu konuyu okuyanlar

Joka

Öğrenci
Reaksiyon puanı
3
Tek temennim şu lanet uygulamanın ülkemizde engellenmesi. Malum uygulamada çekilen saçma sapan videoları ebeveynlerim izleyince kendimi garip hissediyorum.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,117
tik tok için başka hesap başka telefon kullanın...

S

SDN Anonim 636441

SDN Okuru
Tiktok parolaları MD5 ile şifrelemiyor mu?

Kali'mi getirin hadi.

Reaksiyon puanı
109
Reddit kullanıcılarından bir tanesi TikTok'un toplamış olduğu verileri tersine mühendislik ile bulduğunu söylemiş. Bu verilerin Facebook, Twitter, Instagram, Google ve Microsoft verilerini toplasak belki o kadar etmeyeceğini iddia ediyorlar. Bu tam olarak ne kadar doğru bilmiyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 106778

Ekli dosyayı görüntüle 106779

Ancak bildiğim bir konu var TikTok uygulamasını yüklerken size izin isteyecektir. Bu izinlerde telefonunuzun nereden baksanız bir casus yazılım gibi bütün izinleri isteyecektir. Kamera'ya erişme, kişilere erişme, mikrofona erişme vb. gibi..

Bu ne demek oluyor, kullanmış olduğunuz telefonun tüm donanımı ile ilgili bilgi toplama izni oluyor. Aşağıda ki video üzerinde görebilirsiniz. iOS 14 sürekli olarak kameraya erişme izni istiyor ve kayıt yapıyor.

Siz siz olun bence bu uygulamaya pek güvenmeyin.. Tabi araştırmak bulmakta size düşüyor. Ben sadece burada elçiyim..
Bu izinleri tüm sosyal medya uygulamaları istemekte ama ben TikTok tan herşeyi beklerim

S

SDN Anonim 608469

SDN Okuru
Alayı Gözetliyodur Sosyal Medya Uygulamalarının Bence

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Konuyu baştan sona okumadım ama nihayi sonuç bence: Hangisi gözetlemiyor ki !?

ThorJ

veritas
Emektar
Reaksiyon puanı
9,944
Reddit kullanıcılarından bir tanesi TikTok'un toplamış olduğu verileri tersine mühendislik ile bulduğunu söylemiş. Bu verilerin Facebook, Twitter, Instagram, Google ve Microsoft verilerini toplasak belki o kadar etmeyeceğini iddia ediyorlar. Bu tam olarak ne kadar doğru bilmiyorum.

Ekli dosyayı görüntüle 106778

Ekli dosyayı görüntüle 106779

Ancak bildiğim bir konu var TikTok uygulamasını yüklerken size izin isteyecektir. Bu izinlerde telefonunuzun nereden baksanız bir casus yazılım gibi bütün izinleri isteyecektir. Kamera'ya erişme, kişilere erişme, mikrofona erişme vb. gibi..

Bu ne demek oluyor, kullanmış olduğunuz telefonun tüm donanımı ile ilgili bilgi toplama izni oluyor. Aşağıda ki video üzerinde görebilirsiniz. iOS 14 sürekli olarak kameraya erişme izni istiyor ve kayıt yapıyor.

Siz siz olun bence bu uygulamaya pek güvenmeyin.. Tabi araştırmak bulmakta size düşüyor. Ben sadece burada elçiyim..
Ben asla güvenmiyorum abi..

Boran Şiyar

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Tiktok kullanmıyorum ama büyük bir ihtimal gözetliyor ve bu tek gözetleme degil video çekmesenizde mikrofon ve kamera kullabiliyor yada konumunuzu görebiliyor siz o konumunuza bakma istegini reddetseniz bile o yine konumunuzu alıyor yani evet büyük bir ihtimal gözetleniyor