THY tarih verdi! İç ve dış seferler başlıyor

Bu konuyu okuyanlar

Görkeem

Profesör
Reaksiyon puanı
3,392
THY Yönetim Kurulu ve İcra Kurulu Başkanı İlker Aycı, iç hat seferlerinin 4 Haziran’da dış hat seferlerinin de 10 Haziran’da başlayacağını duyurdu.

Corona virüs salgını tedbirleri kapsamında alınan karar doğrultusunda iç ve dış hat olmak üzere tüm seferler daha önce durdurulmuştu. Konuya ilişkin açıklama yapan Aycı yeni dönem ile ilgili şöyle konuştu:

* İç hat seferleri 4 Haziran’da dış hat seferleri ise 10 Haziran’da başlayacak. Yolcularımızın beraberinde getirdikleri kabin bagajları artık kabin içerisinde taşınmayacak.

* Kabin bagajları uçak altına kabul edilecek. 8 kilogramlık kabin bagaj hakkı uçak altı bagaj hakkına eklenecek. El çantası ise kabinde taşınabilecek.

* 2020-2021’de amacımız kâr etmek değil, gücümüzü korumak olacaktır. 5 yıla varabilecek bu süreçte, fedakarlıklarla iş akdi feshetmek yerine yolumuza devam etmek için beraber çalışacağız.

* THY bu süreçte yeni bir ücret politikasına geçebilir. (DHA)

BJKolik

Dekan
Reaksiyon puanı
6,757
Dış hat seferlerinin tarihi için erken bence.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059

Bu akşam Cüneyt Özdemir'in programında ayrıntıları anlatıyordu THY'larında bir yetkili.
Hadi iç uçuşlar neysede dış uçuşlar banada sanki biletleri sattırıp sattırıp sonra erteliyoz denilecek gibi geliyor. Zaten alınan biletler 2021 Temmuz ayına kadar istenilen tarihe değiştirilebilecekmiş.

( Normalleşme süreci ve turizmin canlanması içinde dış hatlarıda açmak şart iki ucu b.klu deynek hesabı. Antalya'ya gelmek için milyonlarca Turizt yasağın kalkmasını bekliyor tarzı haberler vardı. Büyük otellerde açılıyorsa uçuşlarıda açarlar. )

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415

Bu akşam Cüneyt Özdemir'in programında ayrıntıları anlatıyordu THY'larında bir yetkili.
Hadi iç uçuşlar neysede dış uçuşlar banada sanki biletleri sattırıp sattırıp sonra erteliyoz denilecek gibi geliyor. Zaten alınan biletler 2021 Temmuz ayına kadar istenilen tarihe değiştirilebilecekmiş.

( Normalleşme süreci ve turizmin canlanması içinde dış hatlarıda açmak şart iki ucu b.klu deynek hesabı. Antalya'ya gelmek için milyonlarca Turizt yasağın kalkmasını bekliyor tarzı haberler vardı. Büyük otellerde açılıyorsa uçuşlarıda açarlar. )
Antalya koronavirüsten dolayı bitik resmen. Ben Antalya'da 10 sene yaşadım. Orada her şey otel yani turizm üzerine kurulu. Belki sokaktan 2 kişi tutsan 1'i otelde çalışıyordur. Şu an oteller kapalı olduğu için işsizlik tavan. Allah yardımcıları olsun.

Uçak seferleri de habire erteleniyor. Artık benim güvenim kalmadı açıkçası.

OzkanK.

Rektör
Reaksiyon puanı
13,059
Uçak seferleri de habire erteleniyor. Artık benim güvenim kalmadı açıkçası.

THY yetkilisi bile önümüzdeki 5 yıl büyümekten çok mevcut gücümüzü korumaya çalışacaz sadece diyor. Ulaşım sektöründe işler baya sakat. ( Ege ve Akdeniz kıyılarını tatil beldelerini yerli ve yabancı Turistler ayakta tutuyor zaten oralarda doğru dürüst sanayi yok bir şey yok hizmet sektöründe geçiniyor çoğu insan.