Thierry Henry futbolu bıraktı

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Bir devir daha kapandı... Arsenal'de gösterdiği performansla adını kulübün efsaneleri arasına yazdıran, Avrupa'nın dev takımlarında boy gösteren Thierry Henry yeşil sahalara veda etti.

bir-devir-kapandi-thierry-henry-futbolu-birakti-5089240.Jpeg

Geçtiğimiz günlerde New York Red Bulls takımından ayrıldığını açıklayan Thierry Henry'nin neler yapacağı merakla bekleniyordu. 37 yaşındaki futbolcu, kısa bir sessizliğin ardından emeklilik kararını açıkladı. Hem kulüpler hem de milli takım düzeyinde büyük başarılar yaşayan Henry, 20 yıllık kariyerine son verdiğini sosyal medya hesabı üzerinden duyurdu.

37 yaşındaki Fransız forvet, resmi Facebook hesabından yaptığı açıklamayla futbolu bırakma kararını spor dünyasına duyurdu. Henry, Londra'ya geri dönerek SKY Sport ekibine katılarak yorumculuk yapacak.

Kariyerinde Monaco, Juventus, Arsenal, Barcelona ve son olarak ABD'de New York Red Bulls forması giyen Henry, "Umarım beni izlerken benim oynarken aldığım kadar zevk almışsınızdır" diyerek sözlerine noktayı koydu.

İŞTE EFSANE GOLCÜNÜN VEDA SÖZLERİ
"Bu oyunda geçirdiğim 20 yılın ardından artık profesyonel futbol kariyerimi noktalama kararı aldım. Benim için inanılmaz bir maceraydı ve şimdiye kadar beraber oynadığım takım arkadaşlarıma, tüm taraftarlara ve Monaco, Juventus, Arsenal, Barcelona, New York Red Bulls ve Fransa Milli Takımı'ndan bu sürede özel zaman geçirmemi sağlayan herkese tek tek teşekkür ederim.

Artık kariyerime başka bir alanda devam etmemin zamanı geldi. Londra'ya dönerek SKY Sports bünyesine katılacağımı açıklamaktan memnuniyet duyarım. Artık gözlerimi, tecrübelerimi, sezgilerimi ve yıllar boyunca öğrendiklerimi sizlerle paylaşacağım.

Bir çok inanılmaz anım ve harika tecrübelerim oldu. Umarım beni izlerken, benim oynarken aldığım kadar zevk almışsınızdır. Yeni bir macerada görüşmek üzere..."

KAYNAK

[video=youtube;9f_SA_zVSdQ]http://www.youtube.com/watch?v=9f_SA_zVSdQ[/video]

pesimist

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
2,038
Hala oynuyor muydu bu ya :D

ck-xe

Dekan
Reaksiyon puanı
39
Galatasaray'a kupa kaptıran efsanelerden biri :p

nailasmu

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Saygı duyduğum oyunculardan biri

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Son yılında Arsenal'de olmasını isterdim. Yolu açık olsun.

bmw m3

Asistan
Reaksiyon puanı
0
zamanında dünyanın en iyilerinden birydi ozaman çokdaha zevkliydi izlemesi

tolga.ua

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Harbiden çocukluğumun beyefendi futbolcularından ve çok da iyi bir golcüydü bana göre.futbolu bırakmasına hüzünlendiğim David Beckham dan sonra ikinci futbolcudur.Yolu açık olsun umarım yeni nesil genç futbolcular bir şeyler kaparlar gerek karakterinden gerek futbolculuğundan.

Reaksiyon puanı
16,118
aaa hala yaşıyor mu?
filmden söz gibi : sen niye yaşıyorsun?