The_Bekir Yakalandı!

Bu konuyu okuyanlar

CZC

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Tamam, SDN de olmak güzel şey.. Benden çok daha genç insanların düşüncelerini görmek te..
Ama bazı arkadaşları anlayamıyorum..
Adamların icraatlarında bir istikrar yok en başta. Resmi kuruluşların sitesini de hacklemişler, ekmek parası derdinde bir otelin sitesini de. Üniversite sitesi de götürmüşler, alışveriş sitesi de.. Yüzde bin kalbi temiz çocuklar olduğunu düşünmek istesem de kolay değil bu. Bir resmi kurumdan özel bilgilerinizin, bir alışveriş sitesinden kredi kartı bilgilerinizin çalındığını düşünün bir dakikalığına. Veya insanlara iş ve ekmek verdiğiniz işletmenizin üç kuruş fazla kazanması için kurduğunuz web sitesinin rakibiniz tarafından hackletildiğini düşünün.. (ama taraf olun, empati yapmaya çalışın..)
Yine bu kadar rahat bir şekilde "helal olsun!" diyebilirmiydiniz?

"Zayıflama ilacı satan siteye kızdım, hacker oldum!" demeleri ne kadar inandırıcı sizce? Ve ne derece mantıklı?
Toplam icraatlarının tamamı "whitehat hacker" tadında olsaydı ben de eyvallah derdim canı gönülden.
Ama değil..

Tam da bilişim suçlarınnın cezaları kalınlaşınca piştilendiler..
İçimden bir ses üzülse de toplamda "Allah ve hapis ıslah eder inşallah"tan fazla bir cümle kuramıyorum..

limerick

Profesör
Reaksiyon puanı
8
vay be:) Ben aslında böyle kişilerin hapshaneye girmesini istemiyorum. Mesela hapishaneye koyacaklarına devlet onlara özel bir iş verse yani devlet adına çalışsın:) Böyle insanların hapishanede çörümeleri acı verici gerçekten.

Devletin bunyesinde bunlardan daha iyi elamanlar olduguna inaniyorum.

karcx

Profesör
Reaksiyon puanı
39
Sizlere tavsiye heackerlar hakkında atıp turmayın...Becerebiliyorsanız sizde yapın:):)
Bilgi sahibi olmadan fikir sahibi olmak ne kadar kötü bir huy!!!

uma350

Profesör
Reaksiyon puanı
70
Yiğidi öldür hakkını yeme bir emek var ortada :D

a_kadir58

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
vay be:) Ben aslında böyle kişilerin hapshaneye girmesini istemiyorum. Mesela hapishaneye koyacaklarına devlet onlara özel bir iş verse yani devlet adına çalışsın:) Böyle insanların hapishanede çörümeleri acı verici gerçekten.

"Sıkıysa Yakala"filmini hatırladım şimdi.

Lnx

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ya şu Yorumları Okuyunca okadar çok Güldüm'ki, Şu botnet olayın'dan adamı Kahraman ilan etmediginiz kalmış, bilgili vsvs :) ya arkadaşlar Botnet'in bilgiye ihtiyacı yok.. o virüsleri bilgisayarınıza indirdiğiniz'de sizde anlasanız o virüsü kendi lehinize çevire bilirdiniz exe.'i editleyerek mesela:) sonra bir hosting firmasından bir shell hosting alıp exe'i Ftp'e atıp o the_bekir'de emin olun ilk zamanlar bu şekilde editleyerek.. başlamıştır bence tanımam etmem ama kesin öyledir..

Dragunov

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Ya şu Yorumları Okuyunca okadar çok Güldüm'ki, Şu botnet olayın'dan adamı Kahraman ilan etmediginiz kalmış, bilgili vsvs :) ya arkadaşlar Botnet'in bilgiye ihtiyacı yok.. o virüsleri bilgisayarınıza indirdiğiniz'de sizde anlasanız o virüsü kendi lehinize çevire bilirdiniz exe.'i editleyerek mesela:) sonra bir hosting firmasından bir shell hosting alıp exe'i Ftp'e atıp o the_bekir'de emin olun ilk zamanlar bu şekilde editleyerek.. başlamıştır bence tanımam etmem ama kesin öyledir..

Bu işlere herkes bu yöntemlerle başladı . Ve sen onu çok iyi tanıyorsun ki kalkıpta kötü amaçlı eleştirmeye çalışıyorsun :)

Ben kendisini gayet iyi tanıyorum , sivilden de görüştük . kendini her ne kadar yanlış bir amaç dahi olsa bu işlerde iyi yetiştirmiş birisi . Ama emniyet hala araç gereçlerini teslim etmedi .

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
SDN'yi seviyorum.The_Bekir'i tanıyan bile var :D Bu adam sinemalar.com'u hacklemese daha iyi olacaktı işin yoksa iki saat seans ara başka sitelerden boşa uğraştırdı bizi.

BrknEs

Dekan
Reaksiyon puanı
166
knight online saldırmasaydı kimsenin yaptıklarından haberi olamayacaktı çok büyük bir kitleyi hedef aldığı için FBI'da onu hedefe aldı.Yalnız kendini çok iyi geliştirmiş adam 2 yıllık programcılık mezunu olmasına rağmen yazdığı program çok sağlammış.

Dragunov

Asistan
Reaksiyon puanı
0
knight online saldırmasaydı kimsenin yaptıklarından haberi olamayacaktı çok büyük bir kitleyi hedef aldığı için FBI'da onu hedefe aldı.Yalnız kendini çok iyi geliştirmiş adam 2 yıllık programcılık mezunu olmasına rağmen yazdığı program çok sağlammış.

Karakter olarakta iyi biri , eline çok kredi kart bilgileri geçti ama o hiçbir zaman bunu farklı amaçlar için kullanmadı. Ama diğer eleman için bir şey diyemem çünkü bütün işleri yapan öbür eleman.

bkrdrsn

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Bekir'i bu konuda eleştirmeniz bence yanlış. Doğru işler yapmasa da bilgisini biliyorum...

engerex

Dekan
Reaksiyon puanı
26
Şimdiki durumları nedir? İçerideler mi halen?

---------- Post added at 22:47 ---------- Previous post was at 22:42 ----------

Bekir'i bu konuda eleştirmeniz bence yanlış. Doğru işler yapmasa da bilgisini biliyorum...
Ahanda Bekir geldi......

bilinmezadam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Herkes bir yanılıgının peşinden gidiyor, bu arkadaşlar çok iyi bilebilir ama çok iyi kişiler olduklarını söylemek yanlış olur. Neden bir yazılım geliştirmediler gerçekten işe yarayacak örneğin antivirüs tarzı yada başka bişe. Bozmak kolaylarına gittiği için yapmaktansa bozmayı tercih ettiler. Bence onlara bilgisayar kullanma ve internet kullanma yasağı getirilip kamuda çalıştırılmalı yada hapiste tutulmalılar. Kamuda diyorsam temizlik falan yani. Bu insanlar isterse dünyanın en zeki insanı olsunlar ama bütün ameller niyete göredir niyetleri temiz insanlar değil daha az bilen ama daha dürüst herzaman yapıcı geliştirici güzel şeyler vermeye çalışan insanların yerinde olmalarını istemem. Inşallah sadece birşey geliştirmek isteyen insanlar o güzel yerlere gelip o güzel paraları kazanır. Bu adamların yedikleri kul hakkını zaten söylemiyorum bile. Oturup ağlamalılar. Eğer devlet devletse onlara ömür boyu pc den ve netten men cezası verirler. En azından temennim bu. Az bilen ama dürüst olan tercihimdir. Niyetleri güzel insanları herzaman sevmişimdir.

bilinmezadam

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İnşallah aklı başlarına gelirde bidaha o tarz şeylere kalkışmazlar..