The Economist: "Türkiye Cumhurbaşkanı dini politikaya oynuyor."

Bu konuyu okuyanlar

Didem Ergin

Profesör
Reaksiyon puanı
2,343
The Economist, CB Erdoğan' ın Ayasofya'nın ibadete açılmasına karar verildiğini duyurmasının ardından böyle bir açıklama yaptı.
IMG_20200710_172109.jpg

M

Murat Burç

SDN Okuru
Gavur deme. Ne gavurlar gördüm bazı müslümanlardan daha insandı. Dini değil kişiliği yargıla.
İstisnaların kişiliği kendine.

Batı bizi sevmedi sevmeyecek. En azından yönetime gelenler, yetkisi kuvveti olan yerlere gelenler sevmeyecek.

Ben Müslüman olanlar iyi demiyorum. Müslümanların büyük bir kesimi ne dinden, ne dünyadan haberdar. Cahil, aklını kullanmayan bunu yaparak bilmem kaç tane ayete muhalefet eden bir topluluk.

1.5 milyar Müslüman toplumunun dünyada hiçbir hükmü yok.

SinHa

Doçent
Reaksiyon puanı
767
Daha kimler neler neler diyecek. Bizimkiler demeye başladı bile. İşte burada karinca misali saflar belli olacak

Didem Ergin

Profesör
Reaksiyon puanı
2,343
Rus Ortodoks Kilisesi: Ayasofya kararı mevcut ayrışmaları derinleştirebilir, milyonlarca Hristiyan'ın konuyla ilgili fikirleri görmezden gelindi.

M

Murat Burç

SDN Okuru
Rus Ortodoks Kilisesi: Ayasofya kararı mevcut ayrışmaları derinleştirebilir, milyonlarca Hristiyan'ın konuyla ilgili fikirleri görmezden gelindi.
Milyarlarca müslümanın kilise yapılan camileri için görüş alındı mı?

Bu yorumlar egemenlik haklarını ihlaldir.

Bence biraz erken hareket etmiş olabiliriz ama burası eninde sonunda cami olacaktı.

Son mesajlar