Teröristler yavaş yavaş teslim olmaya başlıyor!.

windows7seven

Asistan
Reaksiyon puanı
6
Gül: "Güzel bir gelişme"Cumhurbaşkanı Gül PKK'lı üç grubun teslim olma adımını yorumladı

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, bazı terör örgütü mensuplarının Türkiye'ye gelerek teslim olacağına ilişkin haberleri, ''İyi ya güzel işte'' diye değerlendirdi.

Gül, yenilenen Gençlik Parkı'nı gezmeye geldiği sırada bir gazetecinin, ''Kandil ve Mahmur'daki bazı terör örgütü üyelerinin Türkiye'ye geleceği söyleniyor. Nasıl değerlendiriyorsunuz?'' sorusunu, ''İyi ya güzel işte'' diye yanıtladı.

Alıntı:
http://www.haberturk.com/haber.asp?id=180078&cat=110&dt=2009/10/17

Yorum: Diğerlerinin yapamadıklarını yapıyorlar. Bu güne kadar savaştık iyice beslediler. Tatlı söz yılanı deliğinden çıkarır.

Keşke apo yakalandığında bu hükümet olsaydıda assaydılar. Diğer partiler gibi koskoca bir adayı tahsis etmezlerdi.

MdbK

Doçent
Reaksiyon puanı
5
1999 yılında da aynı şeyler olmuştu. Keyiflerinden gelmiyorlar herhalde masa başına oturup pazarlık yapmak için geliyorlar. :thumbdown:

quasimodo

Profesör
Reaksiyon puanı
57
her taşeronun mukavele müddeti olduğu gibi pkk nın da var
yanlız yanlış bir değerlendirme olayın kürt kardeşlerimizin sözde özgürlük mücadelesi ile ilgili olduğudur
hayır abd israil suriye ve derin devletin onlarla işi bitmiştir her parça tuvalet kağıdının akibeti aynıdır
dikkat edeceğimiz yerine ne geçecektir bunu beklemek lazım

Militarist

Dekan
Reaksiyon puanı
130
Dağdan inip teslip olanın da olmayanın da ta ..... .....

Bu kadar basit mi?

Bir yandan Beyoğlunda ekmek parası için çalışan ayakları olmayan adamı tekme tokat göz altına al, 2 baklava çalan çocuğa blmem kaç on yıl ver öte yandan polise taş atan çocukları Fatih Terim'in özel konuğu olarak maça davet et, öğretmen, asker, bebek katilleriyle masaya otur. Aklım fikrim almıyor olanları. Yazıklar olsun!

7.43

Dekan
Reaksiyon puanı
332
Amerikan filmlerinde görürüz hep. Teröristler yetkililerle pazarlık yapmaya çalışır. Yetkililerin söylediği söz; "devlet teröristlerle pazarlık yapmaz" olur.
Doğrusu da budur. Koskoca devlet çapulcuların isteklerini yerine getirirse küçük düşer.
Devlet olmaktan çıkar.
Gerisini anladınız siz. :)

karcx

Profesör
Reaksiyon puanı
39
İşte Türkiye gerçeği...

Çık dağa eylem yap...
Askere; polise ;öğretmene; doktora; v.b. kurşun yağdır...
Sonra sözde yöneticilerimiz gelin sizi affetdik desinler...
Yok öyle ....
Hiç kimse vatanına ihanet etmiş insanları affetme yetkisine sahip değildir...
Vatan hainlerin cezası en iyi yöntemle dünyada idam ahirette sonsuz cehennemdir...

pafter

Doçent
Reaksiyon puanı
4
E tabi göstermelik bi kaç teslim hareketi olacağı bekleniyordu! sonuç önemli! bekleyip göreceğiz.

sakallıoğlu

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Güçlü dış politikamızın ciddi meyvelerinden biri gerçekleşiyor, hayırlısı olsun

windows7seven

Asistan
Reaksiyon puanı
6
İşte Türkiye gerçeği...

Çık dağa eylem yap...
Askere; polise ;öğretmene; doktora; v.b. kurşun yağdır...
Sonra sözde yöneticilerimiz gelin sizi affetdik desinler...
Yok öyle ....
Hiç kimse vatanına ihanet etmiş insanları affetme yetkisine sahip değildir...
Vatan hainlerin cezası en iyi yöntemle dünyada idam ahirette sonsuz cehennemdir...

Yıllardır temizlemeye uğraştık temizlendi mi?
Gelin teslim olun sizi tek kurşunla acısız mı öldürelim diyelim?

gezegen

Profesör
Reaksiyon puanı
37
devlet pazarlık yapıyormu yapmıyormu bilmem tek bildiyim artık şehit cenazesi görmek istemiyorum
ya kandili neyle temizlerse temizlesinner yada teslim olmalarını saglasınnar

TazzzY

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
275
Güzel gelişmeler yakında Hepsi iner dağdan Artık bu saçma savaşa bi son verilir kimse bunu toprak vericez diye yaygara yapmasın öle bi saçmalık olucağını inanıyormusunuz böle birşeye başta direk bölünme denir ülke ayağa kalkar Yıllardır silahla sorunun çözülmeyeceğini anlayın lütfen Bunlar bi ülke değilki savaşıpda yenesiniz terörist ya pusu kurar ya kaçar Bunlara büyük ülkeler destek veriyor şu ana kadar ayakta kalamazlardı zaten Kaç yılda kaç bin kişi öldü Analar evlatlarını askere gönderirken hep bir korku hep bir hüzün var içlerinde artık rahat rahat gönderme vakti gelmedimi ?

legolas4444

Profesör
Reaksiyon puanı
16
yazıklar olsun böyle günleride gördük. Bu Allahın belası hain köpekleri törenlerle karşılıyorlar. Allah hepsinin belasını versin. Memeleketi ne hallere düşürdüler

izmir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dağdan inip teslip olanın da olmayanın da ta ..... .....

Bu kadar basit mi?

Bir yandan Beyoğlunda ekmek parası için çalışan ayakları olmayan adamı tekme tokat göz altına al, 2 baklava çalan çocuğa blmem kaç on yıl ver öte yandan polise taş atan çocukları Fatih Terim'in özel konuğu olarak maça davet et, öğretmen, asker, bebek katilleriyle masaya otur. Aklım fikrim almıyor olanları. Yazıklar olsun!
başka söze gerek yok.kaldıki gelenler terörist değil barış elçi leri imiş:D:D:D:D

sci3

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Kontrollü olduğu sürece destek olduğum bir süreç..
Hayırlısı olsun..

Kontrölü elden bırakmadan yapmak lazım tehlikeli işler..

braveheart.fb

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Arkadaşlar BURADA çok güzel tespitler var . Aynlayarak okursanız aslında "açılım" dediğimiz sürrecin çoktandır başladığını rahatlıkla fark edeceksiniz...

TazzzY

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
275
yazıklar olsun böyle günleride gördük. Bu Allahın belası hain köpekleri törenlerle karşılıyorlar. Allah hepsinin belasını versin. Memeleketi ne hallere düşürdüler

Ne alakası var legolas Ne töreni ? Saçmalıyorsun unutma bunca yıldır savaştıkda ne oldu bittimi ? Dış ülkelerin bizi bölmek için kullandığı bir alet pkk ama biz Eğitimsiz insanları bilgilendirerk onlara eğitim okul yol su elektrik hakkı vererek Bu yola sapmamalarını engelliyorlar Açılım işte bunun için var yoksa kimsenin toprak bayrak vericeği yok böyle birşeyde olmaz Bugun bu olayların bu mertebeye gelmesinin en büyük etkisi geçmişteki Siyasetçilerin ve önemli insanların suçudur...

son.durak.27

Profesör
Reaksiyon puanı
11
hepsi inecek inmesinede ya sorun ondan sonra başlayacak gibi bunlar aramızda yaşamaya devam edecekler bundan sonra neler olacak acaba

maydanoz

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Kandil'den gelen 8 kişilik grup ile Mahmur'dan gelen 26 kişilik grup Musul Erbil arasında buluştu. Habur Sınır Kapısı geçici olarak günlük normal giriş-çıkışlara kapatıldı. Sabah saatlerinde Mahmur kampında uzun araç konvoylarının katıldığı gösteriler düzenlendi. Davul zurna eşliğinde yapılan gösterilere katılanlar, PKK ve DTP bayraklarını açarak, teröristbaşı Abdullah Öcalan posterlerini taşıdı.
Kandil'den gelen PKK lıların silahsız oldukları gözlendi. Mahmur ve Kandil' den gelen gruplar Habur sınır kapısının karşısında bulunan Halil İbrahim sınır kapısına ulaştı. Burada bir süre işlemleri yapılmak üzere bekletilen grup, daha sonra Habur Sınır Kapısı'na geldi. Türkiye ile Irak arasındaki köprüyü yürüyerek gelen grup jandarmaya teslim oldu.
SİLOPİ'DE 50 BİN KİŞİ
Gelenleri karşılamak üzere Şırnak'ın Silopi İlçesi'nde yaklaşık 50 bin kişi toplandı. Türkiye'ye giriş yapan PKK'lıların sorgulanmaları sırasında, Diyarbakır ve Şırnak Barosu'ndan 30 avukatın hazır bulunacak. PKK'lıları Habur Sınır Kapısında, DTP'li milletvekileri de karşılaıyor. Güvenlik önlemlerinin en üst düzeyde tutulduğu Silopi'de Habur Sınır Kapası'na 1 kilometre mesafede güvenlik şeridi oluşturdu. Şırnak Valisi Ali Yerlikaya'da, Habur Gümrük Kapısı'nda gelişmeleri yerinde izliyor.
DİYARBAKIR'DA MİTİNG
Öte yandan, PKK'lıların gelişine ilişkin DTP tarafından bir mitingde Diyarbakır'da düzenleniyor. Batıkent Meydanı'nda öğlen saatlerinde başlayan mitingde, Batman'dan getirilen, 100 metrakarelik bir platform oluşturuldu. Kürtçe müzik ve davul zurna eşliğinde halay çeken, DTP'liler, PKK ve Öcalan posterleri açtı. Mitinge katılan DTP'lilerin genellikle sarı, kırmızı, yeşil elbiseleri tercih ettiği görüldü.
MEKTUP GETİRİYORLAR
Gelen PKK'lı grubun yanlarında Cumhurbaşkanlığı, Başbakanlık ve TBMM Başkanlığı'na hitaben yazılan ve örgütün ‘Kürt sorununun çözümü' için isteklerinin yer aldığı mektuplar bulunduğu ayrıca bu konuda bir dosya da bulunduğu bildirildi. Mahmur'dan gelen grubun serbest bırakılmaları halinde Ankara'ya giderek TBMM'de görüşmeler yapmak istediği belirtildi.

Kaynak : Mynet http://haber.mynet.com/detay/guncel/teslim-olan-pkklilar-turkiyede/475842

Yorumunu size bırakıyorum.

Benim yorumum : Bindik bir allamete, gidiyoruz kıyamete.

mazruf

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
1,117
Teslim olanları domuz çiftliğine kapatalım.

legolas4444

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Ne alakası var legolas Ne töreni ? Saçmalıyorsun unutma bunca yıldır savaştıkda ne oldu bittimi ? Dış ülkelerin bizi bölmek için kullandığı bir alet pkk ama biz Eğitimsiz insanları bilgilendirerk onlara eğitim okul yol su elektrik hakkı vererek Bu yola sapmamalarını engelliyorlar Açılım işte bunun için var yoksa kimsenin toprak bayrak vericeği yok böyle birşeyde olmaz Bugun bu olayların bu mertebeye gelmesinin en büyük etkisi geçmişteki Siyasetçilerin ve önemli insanların suçudur...

Haberleri okumuyorsun sanırım. Dtp denen ihanet kuyusu sınıra çadırlar kumuş törenlerle gelen hain köpekleri karşılayacak..İçim yanıyor yazık ne hallere düştü bu millet. Vatatnın asıl sahipleriyiz ama düştüğümüz durumlara bak.

emptyheart

Profesör
Reaksiyon puanı
25
askere kurşun sıkan vatandaşlarımızı birer birer öldürenler önece ggerilla şimdide barış elçisimi oldu bukadar kolaymı peki o ölen askerler ne iiçin öldü bukadar kolaydıda 50 bin vatandaşımız neden öldü öldürüldü demk daha doğru
benim abim kardeşim oğlum damadım arkalarında yetimler dul eşler bırakarak genç yaşlarında toprağa girecekler bunlar jiplerler konvoylarla karşılanıcak bumudur demokrasi bumudur adalet eger buysa istemiyorum yoksa bende alırım elime silahı gelenin kafasına sıkarım hakkımı aradım derim onu derim bunu derim yırtarım
hem çatışmaya girmemişş k..pekleri gönderiyolar serbest kalmaları için silah sıkan elerden farkı yok onların benim için ama asıl silah sıkanlarda gönderilseymiş ya o k..pekler neden gelmedi binlerce kez lanet ediyorum şehide nankörlüktür bu başka bişy değil
bunlar önceden dağdalardı şimdi ise tam içimize giricekler ondan sonra nasıl kontrol edecekler merak ediyorum bile bile lades demek değilde nedir

GKHNCKR

Profesör
Reaksiyon puanı
47
Arkadaşlar bu iş artık çıkmaz sokak...
Teröre verdiğimiz kayıpların çoğu yine doğu illerinden. Bunun bir haritasını yapmışlardı, bulabilirsiniz.. Ayrıca hadi dağdan gelenleri tıktık zindana, karşılamaya giden onbinleri ne yapacağız? Affedelim diye konuşmuyorum, yanlış anlaşılmasın. Bu sebepten ahmet kaya bile dinlemeyen bir adamım. İstanbul'da açık açık apo lehine gösteri yapıyorlar, hangimiz çıkıpta karşı koyduk? Polis bile göz altına almıyor artık. pkk sempatizanlığı suç olmaktan çıkmış gibi, adamlar öyle rahat ki.. Bİlmiyorum neye varacak bu işin sonu ama bu pozitif rüzgar ile silahları bırakırlarsa en azından içimiz yanmaz artık. Kendi illerinde de ne halt yiyorlarsa yesinler. Nece konuşurlarsa konuşsunlar.

TazzzY

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
275
Haberleri okumuyorsun sanırım. Dtp denen ihanet kuyusu sınıra çadırlar kumuş törenlerle gelen hain köpekleri karşılayacak..İçim yanıyor yazık ne hallere düştü bu millet. Vatatnın asıl sahipleriyiz ama düştüğümüz durumlara bak.

Bu görüntüleri zaten başta olucağını söledim insanlar bundan pay çıkartıcaklar Eğitimsiz cahil kesim bunları zafer olarak nitelendiricek ama Ne zaferi kazandıkları hiç birşey yok Vatanın sahibi Türk milleti yane Genelkurmay başkanını dediği gibi Türk Milleti Bu görüntüler çok olucaktır Ama bu teröristler hepsi dağdan indikden sonra birdaha daha çıkma şansları olmuyacaktır. Görüntüleri izleyince benim içimdende söylediklerin geçti azıcık düşündükden sonra Anladım 1 sepet üzümde 2 3 dalı çürük diye 1 sepet üzümü çöpe atamassın Ama Türkiye son şans verdi bu açılımlada bu sorun düzelmesse zaten sonunu kimse hayır görmüyor Ya bi taraf katledilip sorun ortadan kaldırıcak yada temelli pkk ileti silinicek ama silinemiyor :thumbdown:

windows7seven

Asistan
Reaksiyon puanı
6
askere kurşun sıkan vatandaşlarımızı birer birer öldürenler önece ggerilla şimdide barış elçisimi oldu bukadar kolaymı peki o ölen askerler ne iiçin öldü bukadar kolaydıda 50 bin vatandaşımız neden öldü öldürüldü demk daha doğru
benim abim kardeşim oğlum damadım arkalarında yetimler dul eşler bırakarak genç yaşlarında toprağa girecekler bunlar jiplerler konvoylarla karşılanıcak bumudur demokrasi bumudur adalet eger buysa istemiyorum yoksa bende alırım elime silahı gelenin kafasına sıkarım hakkımı aradım derim onu derim bunu derim yırtarım
hem çatışmaya girmemişş k..pekleri gönderiyolar serbest kalmaları için silah sıkan elerden farkı yok onların benim için ama asıl silah sıkanlarda gönderilseymiş ya o k..pekler neden gelmedi binlerce kez lanet ediyorum şehide nankörlüktür bu başka bişy değil
bunlar önceden dağdalardı şimdi ise tam içimize giricekler ondan sonra nasıl kontrol edecekler merak ediyorum bile bile lades demek değilde nedir

Şehid olanları kaybetmemizin tek nedeni savaş yapmamız.

Ülkenin bir yere gittiği yok. Bu güne kadar savaştılar kayıplar verdik.

Adamların ne yeri belli ne yurdu. Her an her yerden terörist çıkıyor. Düzenli ordusu olmayan bir insan topluluğuyla düzenli bir orduyla saldıramazsın.

Ayrıca bu güne kadar Şehid olanları bu gün değil terörizm ilk oluşumunda soracaktınız.

Koskoca devletler TÜRKİYEyi almak için haince planlar yapmışlar kimi zaman başarılı çoğu zaman başarısız olmuşlar. Ama ATATÜRK hiç bir zaman bunlar bizden öldürdü diye birine gidipte kin beslememiştir.
ATATÜRK'ten daha üstün olan Peygamber efendimiz bile canından çok sevdiği arkadaşını öldürene böyle kin beslememiştir. Biraz insancıl barışcıl olun.

YURTTA SULH CİHANDA SULH demiş Ulu Önderimiz. Bilmem hatırlayan var mı?

bykonfizik

Asistan
Reaksiyon puanı
3
mesaj açık ve net bu bir yoklamadır bakacaklar teslim olanlara ne uygulanacak hangi statüde neyden yargılanacak ona göre yol alacak pkk sabır ve sükünet içinde beklemeliyiz...

legolas4444

Profesör
Reaksiyon puanı
16
Tekrra diyorum arkadaşlar Allah bu pkk lıların ve ona destek veren herkesin bin türlü belasını versin. Keşke elimde olsaydıda Türkiyeden ayrılmak isteyenlerle Kuzey ıraktaki Türkmenler arasında bir mübadele yapabilseydim. Türkiyeden ayrılmak isteyenler, pkk ya destek verenler ne cehenneme gitmek istiyorlarsa gitsinler, nerede geberip kalmak istiyorlarsa orada gebersinler..Yeter artık milletin başına bela oldukları. Ah daha neler söylemek isterimde neyse...Bizimle birlikte yaşamak isteyen kürt kardeşlerimizin başımızın üstünde yeri var