Termal macun ve temizlik

Bu konuyu okuyanlar

Abdulkadir koç

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Arkadaşlar asusx550v modelinde bir laptopum var.
Bunun termal macun yenilemes ve iç temizliğinin fiyatı tahmini ne kadar olur.

Reaksiyon puanı
10,560
Aslında tornavida setiniz varsa ınternetten aynı modeli bulup termal bakımını ogrenip yapabilirsiniz basit bir islemdir. 40 tl bandında güzel termal macunlar bulunmakta defalarca kullanabilirsiniz kurumadığı sürece.
Tahmini olarak 50 100 tl bandında çoğu bilgisayarcı yapacaktır. Bölgeden bölgeye piyasa değişebilir en iyisi gidip sormak. Kullanılan termal macunun kalitesi şansınıza olacaktır. Ucuz kalitesiz termal kullanabilir.

Abdulkadir koç

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Aslında tornavida setiniz varsa ınternetten aynı modeli bulup termal bakımını ogrenip yapabilirsiniz basit bir islemdir. 40 tl bandında güzel termal macunlar bulunmakta defalarca kullanabilirsiniz kurumadığı sürece.
Tahmini olarak 50 100 tl bandında çoğu bilgisayarcı yapacaktır. Bölgeden bölgeye piyasa değişebilir en iyisi gidip sormak. Kullanılan termal macunun kalitesi şansınıza olacaktır. Ucuz kalitesiz termal kullanabilir.
Aslında bir kere denedim ama acemilik işte ilk deneyim.Klavye kasasını ayırırken düzgün açmadım ve ekran menteşesi düştü.Bende korkup bi şekilde menteşeyi takmadan tutturdum.Yane şu an kendim açarsam elimde kalabilir diye korkuyorum.
Önerilerin için sağol?

gollik29

Asistan
Reaksiyon puanı
152
Aslında bir kere denedim ama acemilik işte ilk deneyim.Klavye kasasını ayırırken düzgün açmadım ve ekran menteşesi düştü.Bende korkup bi şekilde menteşeyi takmadan tutturdum.Yane şu an kendim açarsam elimde kalabilir diye korkuyorum.
Önerilerin için sağol?
Ekranlık bir işin yok ki. Bilgisayarın alt kapağını açacaksın. Gerçi modele göre değişiyor. İşlemciyi macunlayacaksın değil mi?

Reaksiyon puanı
10,560
Ekranlık bir işin yok ki. Bilgisayarın alt kapağını açacaksın. Gerçi modele göre değişiyor. İşlemciyi macunlayacaksın değil mi?
Klavye kısmından sökmeye başlanan modeller bulunmakta arkadaşımda vardı dağıtıp toplaması biraz daha zahmetli oluyor. Ekran mentesesinin olduğu kısım bombeli durabiliyor dikkatli oturtarak kapatılması gerekiyor

TeknoBird

Öğrenci
Reaksiyon puanı
9
Daha once yapmadiysan kendin ugrasma derim, eski modeller daha zor kablolar duzensiz, kasayi kapatirken kablolari sikistirip kisa devreye sebep olabilirsin, bilgisayar tamircisine gotur 100 tl gibi bisey alirlar.

Noire969

Asistan
Reaksiyon puanı
105
Arkadaşlar asusx550v modelinde bir laptopum var.
Bunun termal macun yenilemes ve iç temizliğinin fiyatı tahmini ne kadar olur.
Eğee 9 yıllık modelse ve bu zamana kadar degistirmediysen macunlarla falan ugrasma bi o kadar paran gider ayrıca laptoplar fiziksel olarak narin olduklarından ve vidalaması da farklı olduğundan zarar verebilirsin örneğin kimi laptopun menteşesinin altında bi kapak bulunur onun altındada gizli vida vardır onu sökmeden açamazsın zorlarsanda menteşelere zarar verirsin uğraşma derim

Abdulkadir koç

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
benim pc de bundan aynısını yapıcaktım ama götürmek daha mantıklı gibi yorumlara bakılırsa.

Reaksiyon puanı
10,560
benim pc de bundan aynısını yapıcaktım ama götürmek daha mantıklı gibi yorumlara bakılırsa.
Aslında yapılabilir sadece biraz daha zahmetli. İlk bir iki temizlikten sonra tedirginliğinde kalmaz param cebimde kaldı diye sevinirsin :D
Zahmetliden kastım klavye kısmından açılıp alt ve üst kısımlardan bağlantıları sökmek takmak. Bu videoya hızlı bir göz at içinin açması zahmet dememin sebebi bu. Kibar davranıp sürekli vida veya tırnak olma ihtimalini unutmadan açın bişey olmaz hassas bir iş ancak nanometrik değil rahat olun :)

Mesaj otomatik birleştirildi:

Son mesajlar