Terleme hastalığı var mı?

Bu konuyu okuyanlar

pikkup

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Arkadaşlar bir enerji sarf etmeden otururken biriyle konuşurken yüzüm özellikle alın kısmım ve koltuk altım terliyor. Hava soğuk arkam da pencere acılı ve soğuk su içiyorum hala yanıyorum gören herkes yanıyo musun sen diyolar :) böyle hastalıklar var mı ameliyatsız tedavi edilebiliyor mu, bilgisi olan veya başına gelen var mı??

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
El yüz ve ayaklardaki sinirleri baskılayan bi yöntem varmış ama pek sağlıklı değilmiş çünkü bu sefer de vücudun başka yerlerinden çıkıyormuş o ter... Zor bir rahatsızlık. Detaylı bi inceleme gerekir doktor tarafından, altında yatan bi hastalık var mı diye filan bakılması gerekir.

GatsuX

Doçent
Reaksiyon puanı
324
Merhaba kadınsanız menepoza girme olabilir

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
sigara içiyon mu? nikotin zehirlenmesine benziyor kutu kola içersen rahatlarsın...
coca-cola şekersiz mesela test ettim gerçek.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
Hayır sigara içmiyorum hafta da 2-3 gün max o da hep olmaz nargile içiyorum
nargile daha çok nikotin içerir bu o yaşadığını yapabilir nargile tütünü değişikliği yaptın fark etmedin nargile içme 3-5 gün farkı gör yada nargile ile kutu kola iç.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
ops'a gerek yok nikotin zehirlenmesi camel dark içenlerin sık yaşadığı durum sigarayı bırakınca bunu bulmuştum...
içmiş kadar oldum ağzımda tadı var beş kuruş vermedim...

GatsuX

Doçent
Reaksiyon puanı
324
ops'a gerek yok nikotin zehirlenmesi camel dark içenlerin sık yaşadığı durum sigarayı bırakınca bunu bulmuştum...
içmiş kadar oldum ağzımda tadı var beş kuruş vermedim...
bir nargile 20 sigaraya eşitmiş doğrumudur

pikkup

Asistan
Reaksiyon puanı
28
öyle hergün içmiyorum haftasonu içiyorum tek. bu terleme olayı ise nargile içmediğim dönemlerden beri var.

ConfickerBelasi

Müdavim
Reaksiyon puanı
16,121
nikotin birikimi oluyorsa over doz olunca yaşıyorsun bunu.

pikkup

Asistan
Reaksiyon puanı
28
nikotin birikimi oluyorsa over doz olunca yaşıyorsun bunu.
Hemen nikotin zehirlenmesi teşhisini koydunuz gerçekten. Nargile hayatım da yokkken de aynı sorunu yaşıyordum diyorum. Nargile hayatıma girince başlamadı, nargile ile alakası yok.

Creative

Kör Cerrah
Emektar
Reaksiyon puanı
17,258
Yaş ve kilo nedir?

KamtariR

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,697
Hocam bunun nikotin ile yaş kilo ile alakası yok. Maalesef ben de aynı konuda muzdaribim. 65 kilo iken de aynıydım, 80 kilo iken de aynı. Bu ter bezleri ile alakalı bir durum.

Genelde tiroid bezleri fazla çalışan kişilerde bu görülür. Mesela karadenizli misiniz diye ekstra sorayım? Çünkü karadenizlilerde (ben de dahil) iyot eksikliği kaynaklı hipertroid ve guatr gibi hastalıklar görülür, bu da aşırı terlemeye sebep olur. bu kalıtsal da olabilir.

Tedavi yöntemleri için şu yazıyı okumanı tavsiye ederim:

Aşırı terlemeyi önleyen 5 tedavi var

pikkup

Asistan
Reaksiyon puanı
28
Hocam bunun nikotin ile yaş kilo ile alakası yok. Maalesef ben de aynı konuda muzdaribim. 65 kilo iken de aynıydım, 80 kilo iken de aynı. Bu ter bezleri ile alakalı bir durum.

Genelde tiroid bezleri fazla çalışan kişilerde bu görülür. Mesela karadenizli misiniz diye ekstra sorayım? Çünkü karadenizlilerde (ben de dahil) iyot eksikliği kaynaklı hipertroid ve guatr gibi hastalıklar görülür, bu da aşırı terlemeye sebep olur. bu kalıtsal da olabilir.

Tedavi yöntemleri için şu yazıyı okumanı tavsiye ederim:

Aşırı terlemeyi önleyen 5 tedavi var
Egeliyim

Son mesajlar