Terim ve Aybaba açlık sınırında

Nick.Rey

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Adelletsizliği sevmem olursa Hz. osman adeleti gibi adelet olsun isterim
Bunların yaptığı enide sonuda yakayı elle verecek ler:yes:

Neyden bahsediyorsun sen ne çıkarsa sizin gibi hacı hoca zihniyetlerden çıkıyo dünya öküzün boynuzlarında deseler inanırsınız sanırım bu Türkiye bir adım ileri gitmez böyle der denilene inanıldığı süreçte .

%100 yalan haber. Borsada işlem göre firmalar SGK ya eksik prim ödeyemez.

Reaksiyon puanı
4
yabancı futbolcuların gozunde katar dan bi farkımız yok.ülkede sistemle top oynanmıyor.2 buyuk takım dedıgımız fb ve gs de selçuk şahin ve sabri gibi topcular oynuyor.besıktas ıse yaramaz adamları alıp batıyor.ben fenerbahçeliyim gs maçı hariç olsada izlesem diye hiç bir maçı demem.liverpool m.city maçı var .iple çekıyorum.adamlar top oynuyor zevk alıyorsun.ispanya liğinin marka degeri ne kadar yıldız varsa transfer yaparakmı oldu.hepsi ispanyol oyuncular hepsi yıldız.ve turkıyede bık nane olmayan sabri selçuk sahin v.s v.s yuzlerce adama milyon dolarlar veriliyor.hadi verıyorsun vergısını al onuda almıyorlar.kepazelik.

patriot34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Haber doğrudur,eksiktir,fazladır bilemem.Bildiğim bir gerçek varki,sporcular için tam bir vergi cenneti.Milyarları cebe at, lüx ferrariler ile hava at devlete vergiye gelince portakal,orada kal olmaz.Yok arkadaş, bunun kulübü falan olmaz yanlış,yanlıştır.Kim İddia edebilir aldıkları transfer paralarının vergilerini tam verdiklerini? Bu haber daha öncede basında dile getirildi,sonra üstü kapatıldı.Buradaki hata örnek olarak Fatih ve Samet,i göstermek.Fenerbahçe yazıldığı gibi üst sınırdan ödemişse onlarada helal olsun derim.Yakında yine üstü örtülmezse,herşey ortaya çıkar.Temennim.

Nick.Rey

Profesör
Reaksiyon puanı
1
yabancı futbolcuların gozunde katar dan bi farkımız yok.ülkede sistemle top oynanmıyor.2 buyuk takım dedıgımız fb ve gs de selçuk şahin ve sabri gibi topcular oynuyor.besıktas ıse yaramaz adamları alıp batıyor.ben fenerbahçeliyim gs maçı hariç olsada izlesem diye hiç bir maçı demem.liverpool m.city maçı var .iple çekıyorum.adamlar top oynuyor zevk alıyorsun.ispanya liğinin marka degeri ne kadar yıldız varsa transfer yaparakmı oldu.hepsi ispanyol oyuncular hepsi yıldız.ve turkıyede bık nane olmayan sabri selçuk sahin v.s v.s yuzlerce adama milyon dolarlar veriliyor.hadi verıyorsun vergısını al onuda almıyorlar.kepazelik.

Türkiyede Yabancı sınırı oldukça sabriler selçuk şahinlere mahkumuz maalesef dahada seneye 5 e düşürcekler dicek laf yok yani.

komoon

Profesör
Reaksiyon puanı
8
bazı sivri zekalıllar
vatan millet sakarya muhabbeti yapıp...
kendilerinin yüz katı vatana faydası olan insanlara dil uzatıyor...

öncelikle,

SGK prim ödemesi ile Vergi farklı şeyler...

SGK priminin düşük tutulması SGK mükellefine zarar verir... emeklilik maaşı düşük olur.. buradan tek karı prim ödemesi yapan işyeri yapar...

sporcular ilgili federasyonlara gönderilen resmi sözleşmeler üzerinden gelir vergisi öder.. orada da 940 yazmıyordur emin olun :)

sonuç,

Elma farklı şey Armut farklı...

not: bu haber zaten geyiktir. orası ayrı...

not... birde bu saçma haber üzerinden takım geyiği yapanlar var onlar da tam...

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
gene birileri timsaha girmiş. tabi normaldir, adamların dünyadan haberi yok.

patriot34

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bazı sivri zekalıllar

öncelikle,

SGK priminin düşük tutulması SGK mükellefine zarar verir... emeklilik maaşı düşük olur.. buradan tek karı prim ödemesi yapan işyeri yapar...

sporcular ilgili federasyonlara gönderilen resmi sözleşmeler üzerinden gelir vergisi öder.. orada da 940 yazmıyordur emin olun :)

sonuç,

Sivri zekalı derken beni kastettin herhalde.
1-Haberden yola çıkarak,ülkemizin bir yarasını dile getirmekse evet sivri zekalıyım.
2-En sonunda fenerbahçe düzgün yatırmışsa diye bir cümlem var.Yani elma ile armut karışmamış
3-Bu ülkede hemen,hemen her sıradan Türk vatandaşının,bir şehit yakını vardır.Kimin bu ülkeye yüz kat fazla menfaati dokunduğunu sen belirleyemezsin.

Dahada uzatmayayım,söyleyecek çok şey varda!!! foruma dün üye olmuştum,fakat maalesef bu hakaretvari,aşağılayıcı,kendilerini çok zeki sananlar yüzünden,yuvarlak zeka ile katıldığım forumunuzdan,sivrizekalı olarak ayrılıyorum.

Herkese iyi forumlar diliyorum.Saygılar.

komoon

Profesör
Reaksiyon puanı
8
lafım ortaya idi, kim dediğim tarzda yazmışsa o üstüne alınabilir...
moda bildir butonu var yenisin bilmeyebilirsin.. mesajım dediğin gibiyse silerler ve uyarı verirler....

sana tek söyleyebileceğim, güle güle [MENTION=286201]patriot34[/MENTION]

bu arada,

Elma -----------SGK pirimi....
Armut----------Gelir Vergisi...

farklı şeyler....

neskalii

Profesör
Reaksiyon puanı
23
Gel gariban vatandaştan %40 elektirkten vergi al bunun gibi biçok şeyden.. Bu adilerede yıllarca göz yum bu zamana kadar
aklı nerelerdeymiş yetkili mercilerin oda ayrı bi soru işareti..!!! Ayrıca bu yetersiz yetkililer hiç tv demi seyretmiyo gazete internet vb.. kullanmıyomu transfer döneminde ve borsaya bildirilen rakamlara hiçmi bakmıyo..?? onlar da neyin ne olduğunu en az bizim kadar biliyoda işte... Olan bizlere oluyo vergi üstüne vergi zam üstüne zam..
Adaletin yansın Dünya....

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Arkadas SgK primi baska, Gelir vergisi baskadir, isteyen istedigi kadar SGK odeyebilir, tavan ve ya taban o odeyene kalmis. Gelir vergisini de Devlet sozlesmeler uzerinden catir catir aliyor.
Dolayisiyla bir vergi kacirma durumu yok , hak yenmesi durumu yok, Takvim gazatesi yazacak birsey bulamamis havadan haber yapmis. Siz havadan bir birbirinize dalmayin :)

kanalistanbul

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Neyden bahsediyorsun sen ne çıkarsa sizin gibi hacı hoca zihniyetlerden çıkıyo dünya öküzün boynuzlarında deseler inanırsınız sanırım bu Türkiye bir adım ileri gitmez böyle der denilene inanıldığı süreçte .

%100 yalan haber. Borsada işlem göre firmalar SGK ya eksik prim ödeyemez.
Hz.Osman'dan "hacı hoca zihniyeti yüzünden" gibi laflarla bahsetmek,küçümseyip hakir görmek senin haddine değil. Bende sen ve senin gibiler için çok güzel ikili tamlamalar ile yakıştımalar yapabilirdim, ama yapmıyorum. Yazdıklarına dikkat et.

topalsolucan

Rektör
Reaksiyon puanı
555
Hakkım haram olsun diyeyim de, belki ahirette misliyle geri döner. çok da iyi olur :)

Reaksiyon puanı
4
bazı sivri zekalıllar

öncelikle,

sonuç,

emin ol bir iki oyuncu veya teknık direktör haricinde ülkeye katkısı yok hiçbirinin.at sineginin daha fazla katkısı var.

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
ispanyada kulüpler devletin kapısını çalıp vergi borçlarının revize edilmesini istedi. "yoksa batıyoruz" dedidiler. devlet ise "madem batıyorsunuz, önce benim vergimi verin, sonra batın" dedi. :)

ülkemizde spor külüpleri pek çok bakımdan kayrılır. sadece büyükler değil. şehir takımları dahil. hatta oralarda belediyeler işin içine girdiğinden arka planlarda ne dolaplar dönüyor, çoğumuzun haberi yok. vatandaşların ödediği vergiler birilerine peşkeş çekiliyor ama hiçbiri yazılıp çizilmiyor.

ama birileri büyük kulüplerin ismini verip sıf sansasyon olsun diye haber yapınca ortalık pazar yerine dönüyor.

Nick.Rey

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Kardeşim kusura bakma ama yabancı sınırı mükemmel bir uygulama...

Ben bu ligde yetenektik türk futbolcuları izlemek istemiyorum açıkcası bu yabancı uygulaması olduğu için geliştirmiyorlar kendilerini bilseler yabancı sınırı olmadığını o zaman anlarlar kapının önüne konulacağını biraz olsun geliştirirler kendilerini bu böyle devam eder sabri selçuk şahin maalesef.

Hz.Osman'dan "hacı hoca zihniyeti yüzünden" gibi laflarla bahsetmek,küçümseyip hakir görmek senin haddine değil. Bende sen ve senin gibiler için çok güzel ikili tamlamalar ile yakıştımalar yapabilirdim, ama yapmıyorum. Yazdıklarına dikkat et.

Uydurma bir haberde peygamberi örnek tutuyosan kendini haklı sanma bilip bilmeden saldırmayın sadece .

Pupilla

Dekan
Reaksiyon puanı
138
Yönetimde ilginç gerçekten gerçek haber diyor moderatör belgesini getirsin lafım olmaz her haber doğruysa işimiz var .

Önce bi konunun altını çizeyim. ben kişisel fikrimi belirttim diye hemen yönetim şöyle diyor diye olayı genellemek gibi bi hatayı yapmayın. ben de herkes gibi bu forumun sadece bi üyesiyim ve kendi kişisel fikrimi belirttim.

bu ülkede sadece futbol kulupleri değil nerdeyse tüm özel kuruluşlar bi şekilde ya primden ya vergiden nasıl para kurtarırım derdinde...

belge istiyosan işte sane belge. sgk başkanının yaptığı açıklamanın bi parçası.

Meslek kodları çerçevesinde yaptıkları çalışmaların 2012 sonunda biteceğini
söyleyen Acar, “Çalışma devam ederken düşük ücret beyan edenlere seslenmek
istiyorum; Biz bu çalışmaları yapıyoruz. Biz bu çalışmaları bitirmeden önce herkes gerçek
ücret ne ödüyor ise onu beyan etsin. Beyan etmezlerse biz Kurum olarak bu ücretin ne
kadar beyan edilmesi gerektiğini tespit edeceğiz. Biz Kurum olarak artık profesyonel
futbol kulüplerinde asgari ücretli futbolcu görmek istemiyoruz, bu mümkün olmayacak.
Bu meslek kodu çalışmasının bir parçasıdır.
http://www.sgk.gov.tr/wps/wcm/conne...&CACHEID=6ae9310e-f72f-4022-a590-589410161909

ayrıca birçok tv kanalında da bu konuyu gördüm. borsada işlem görmesi hiçbi şeyi değiştirmiyo. iş zaten federasyonda bitiyo. bütün bunlar federasyonun bilgisinde oluyo maalesef

Nick.Rey

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Önce bi konunun altını çizeyim. ben kişisel fikrimi belirttim diye hemen yönetim şöyle diyor diye olayı genellemek gibi bi hatayı yapmayın. ben de herkes gibi bu forumun sadece bi üyesiyim ve kendi kişisel fikrimi belirttim.

bu ülkede sadece futbol kulupleri değil nerdeyse tüm özel kuruluşlar bi şekilde ya primden ya vergiden nasıl para kurtarırım derdinde...

belge istiyosan işte sane belge. sgk başkanının yaptığı açıklamanın bi parçası.

http://www.sgk.gov.tr/wps/wcm/conne...&CACHEID=6ae9310e-f72f-4022-a590-589410161909

ayrıca birçok tv kanalında da bu konuyu gördüm. borsada işlem görmesi hiçbi şeyi değiştirmiyo. iş zaten federasyonda bitiyo. bütün bunlar federasyonun bilgisinde oluyo maalesef

Galatasaray veya Beşiktaş adı nerde geçiyo açıkcası göremedim derbi öncesi iki takımıda kötülemişler Fenerbahçeyi yüceltmişler .

TEGİN

Profesör
Reaksiyon puanı
92
Şimdi sokaklarda takımlar için bağırıp çağıranlara, kavga edenlere, fanatikliğin dibine vuranlara daha fazla güleceğim...Hatta niye bekliyorum ki şimdiden başlayayım :))))))))))))))) Yaaa gördün mü ? Sen dişinden tırnağından arttırıp bilet satın alırsın, metrolarda, otobüslerde eziyet çekersin, bilet kuyruklarında sabahlarsın, bağırırsın çağırırsın, bilmem kaç lira verip ORİJİNAL takım formaları alırsın.......Neyse boşver ben güleyim en iyisi..... :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD

Pupilla

Dekan
Reaksiyon puanı
138
Galatasaray veya Beşiktaş adı nerde geçiyo açıkcası göremedim derbi öncesi iki takımıda kötülemişler Fenerbahçeyi yüceltmişler .

tek tek isim yazarak afişe etmezki zaten. sgk bi devlet kurumu. genelleyerek uyarısını yapıyo.

bu haberi yapan kişi de gazeteciliğini yapıp olayı araştırıp kamuoyuna sunuyo.

hemen haberi okuyup yalan diye direkt üstünü çizmeyin. doğruluk payı olabileceğini göz ardı edemez kimse.

fb,gs ve bjk en popüler kulüpler olduğu için haberin hit alması amacıyla böyle bi kıyaslamaya girmiş gazeteci.

madem yalan bi haber. kulüpten yalanlama yayınlasın gs ve bjk.tekzip istesin. transfer dedikolarında bile yalanlama yayınlayanlar. madem borsada faaliyet gösteriyolar.ekonomik açıdan önemli olayı da yalanlasınlar o zaman.

Nick.Rey

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Fenerbahçeli atıp tutup dostlara selamlar Aylık geliri 30bin tl imiş buda sizin başkanınız birazda bunun hakkında konuşalım :)

134140296960812.jpg

Aziz Yıldırım'ın "Aylık gelirim 30 bin TL" ifadesi, kendisine verilen cezayı katladı.

Kaynak : http://www.gazeteport.com.tr/haber/103053/aziz-yildirimin-geliri-basini-yakti#ixzz24g0BCobU

Mahkeme, 1 günlük adli para cezasını yasaya göre 20 lira ila 100 lira arasında belirleyecekti. Duruşmada 30 bin lira aylık geliri olduğunu söyleyen Yıldırım için günlük para cezası 70 lira olarak belirlendi.

1 milyon 575 bin lira çıkan para cezası, iyi hali uyarınca 1 milyon 312 bin liraya indi.

tek tek isim yazarak afişe etmezki zaten. sgk bi devlet kurumu. genelleyerek uyarısını yapıyo.

bu haberi yapan kişi de gazeteciliğini yapıp olayı araştırıp kamuoyuna sunuyo.

hemen haberi okuyup yalan diye direkt üstünü çizmeyin. doğruluk payı olabileceğini göz ardı edemez kimse.

fb,gs ve bjk en popüler kulüpler olduğu için haberin hit alması amacıyla böyle bi kıyaslamaya girmiş gazeteci.

madem yalan bi haber. kulüpten yalanlama yayınlasın gs ve bjk.tekzip istesin. transfer dedikolarında bile yalanlama yayınlayanlar. madem borsada faaliyet gösteriyolar.ekonomik açıdan önemli olayı da yalanlasınlar o zaman.

Formda bi Galatasarayı düşürmeden maç öncesi uğraştırıyorlar sadece Spartak Moskova maçı öncesi Fenerbahçeye bu yapılsa kimsenin hoşuna gitmez ama işte türkiye medyası 5 para etmez . Ronaldinho Fenerbahçede bu arada 2 yıl önce gazetede okumuştum her haberin doğruluk payı vardı .

Pupilla

Dekan
Reaksiyon puanı
138
[MENTION=256987]Nick.Rey[/MENTION] olayı saçma bi yarışmaya dönüştürme gibi bi niyetim yok.taraftar olarak da açmadım bu konuyu. sadece milyon euroları cebe indirenlerin üç kuruşa alınteriyle çalışanlardan daha az prim ödemeleri bana biraz dokundu.

olayı mantıksız genellemelere dönüştürdüğün için cevapları yazdım.

konuyu fazla fanatik tartışmalara dönüştürmek mantıksız.

iyi geceler...

Militarist

Dekan
Reaksiyon puanı
130
Fatih Terim'de birazcık utanma varsa ülkeyi terk eder. Bu adam değil miydi mecliste bile maaşı tartışılan. Yazıklar olsun sana iki yüzlü adam.

Pupilla

Dekan
Reaksiyon puanı
138
Fatih Terim'de birazcık utanma varsa ülkeyi terk eder. Bu adam değil miydi mecliste bile maaşı tartışılan. Yazıklar olsun sana iki yüzlü adam.

olay Terim'den kaynaklanmıyo ki primleri yatırmak kulüplerin işi. burdan Terim'in bi faydası yok hatta zararı var. olay tamamen kulüplerin üç kuruş para kurtarma derdi...

Militarist

Dekan
Reaksiyon puanı
130
Ben bu ligde yetenektik türk futbolcuları izlemek istemiyorum açıkcası bu yabancı uygulaması olduğu için geliştirmiyorlar kendilerini bilseler yabancı sınırı olmadığını o zaman anlarlar kapının önüne konulacağını biraz olsun geliştirirler kendilerini bu böyle devam eder sabri selçuk şahin maalesef.

Uydurma bir haberde peygamberi örnek tutuyosan kendini haklı sanma bilip bilmeden saldırmayın sadece .

Hz. Osman Peygamber mi cahil insan?

Nick.Rey

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Zaten öyledir bu forumda adalet anlayışı bu benim gibi normal bir üye birşey diyince birine dokunur saçmalamak olur neyse dicek başka birşey yok.