Teravih Namazı ve Mükafatı

Bu konuyu okuyanlar

hüzün_

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
503
17.TERAVİH NAMAZI:Allahü Teâlâ Peygamberlerin sevabı gibi sevap verir

technomind

Profesör
Emektar
Reaksiyon puanı
74
boş iş bunlar ne yani günahları işleyeceksin ee bi namaz kılıp af edileceksen bu saçmalık ben ateist degilim insanlarda maymundan maydan gelmedi allah emretti olduk ona şüpe yok ama ben hiçbir dini tutmam

sana saygı duyarım dostum, hıc bır dını tutmassan .. dinsiz ol süpersin böyle devam et... ama sana nasıl saygı duyuluyor ise sende öyle saygı duy dine. ve saçmalık felan deme..

sonuç itibariyle madem ALLAH'ı Biliyorsun.. Ozaman şefââtinide öğrenirsin... evet biz insanlar şaşarız beşeriz, ama sonuçta insanız vede ALLAH'ın Kulları Ve Onun peygamberinin Ümmetiyiz... Bizi affediceklerini düşünmiyecek kadarda aptal değiliz.

bununla alakalı bir kıssadan hisse gibi birşey var anlatayımda herkes dinlemiş olsun...

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------

iki arkadaş vefat etmişler.
ve Arkadaşı Cehenneme giderken , o cennete gidiyormuş.. derken meleklere yalvarıyormuş.... ne olur benim fazla olan sevaplarımdan arkadaşıma verin, oda benimle beraber cennete gelsin ne olurr....

derken herşeyi Gören Duyan Bilen ALLAH'û Teâla Duymuş Ve meleklerine sormuş ne oluyor diye...

melekleri cevap vermiş ve durumu anlatmışlar...
ve İki arkadaş ALLAH'ın Huzuruna varmışlar..
ve Cocuk ben cennete gidiyorum bende fazla olan sevaplardan arkadaşıma verirsek oda cennete girebilir diye ağlamaya başlamış ve ALLAH demiş ki İkisinide atın benim cennetime...
Çünkü ALLAH o çocuktan daha mermametli.. Bunu bu şekilde kabul edersen ne mutlu sana.. sen şimdi bu yazıdan bile farklı farklı şeyler çıkartırsın ya neyse...

o zaman yapalım ALLAH bizi nasıl olsa affediyor dersin dimi :)

Neyse Daha güzeldi aslında benim aklımda kaldığı şekilde anlattım bilen varsa doğrusunu yazarsa sevinirim... Haydi ALLA'a emanet Olun.

eyvaan

Asistan
Reaksiyon puanı
4
din insanları birbirine kırdırır hem dikkat ederseniz musa peygamber putpereslere din öretmedi yalnıca 1 tanrının olugunu söyledi kısaca dinin amacı birtek tanrının oldunu anlatmak

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
din insanları birbirine kırdırır hem dikkat ederseniz musa peygamber putpereslere din öretmedi yalnıca 1 tanrının olugunu söyledi kısaca dinin amacı birtek tanrının oldunu anlatmak
İşte o Allah ta diyorkii...
Ben size din olarak islamiyeti seçtim...

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
İyide bugünkü hıristiyanlık ve yahudilik ikiside Allahü teala nın gönderdiği din değil.. Bugün her ikiside insanlar tarafından tahrip edilmiştir... Eğer gerçek yahudilik ve hıristiyanlık olsaydı bu insanlar din olarak islamiyeti seçeceklerdi çünkü incilde ahir zaman peygamberi olarak bizim peygamberimiz Hazreti Muhammed (s.a.v) min geleceği aynen yazıyor... Ama hıristiyan ve yahudiler Allahın gönderdiği dinleri bırakıp kendi kafalarınca uydurduklarına inanıyorlar...

mperk

Profesör
Reaksiyon puanı
55
10lar incil kitabı var piyasa da hepsi değiştirilmiş deforme olmuştur. Allah c.c Kuran'ı Kerimi koruyacağına dağir söz vermiştir.
«Muhakkak ki bu Kur'an'ı biz indirdik ve onu koruyacak, muhafaza edecek, devam ettirecek de biziz.:.» (Hicr, 15/9).

"Eğer kulumuz Muhammed'e (sav) indirdiğimizden şüphe içindeyseniz, haydi onun gibi bir sûre getiriniz ve eğer doğru iseniz; Allah'tan başka bütün yardımcılarınızı da çağırınız."(Bakara, 2/23)

Kurtuluşa erenler, Allah’a ve Resulüne itaat edip Allah’tan korkan ve sakınanlardır [Nur 52]

Allah’ın kahrı da, cezası da pek şiddetlidir. [Nisa 84]

(Allah indinde hak din ancak İslamdır.) [A.İmran 19]
(İslamdan başka din arayan, bilsin ki, o din asla kabul edilmez.) [Al-i İmran 85]

mperk

Profesör
Reaksiyon puanı
55
10larca demek istedim. (Mesajı düzenle olmadığından tekrar mesaj yazıyorum mesajlar birleştirilirse iyi olur)
Hicri 1432. yıldayız. Bunca senedir "Eğer kulumuz Muhammed'e (sav) indirdiğimizden şüphe içindeyseniz, haydi onun gibi bir sûre getiriniz ve eğer doğru iseniz; Allah'tan başka bütün yardımcılarınızı da çağırınız."(Bakara, 2/23) Bu ayeti baz alıp kimse bir ayet sure getirebildi mi

Geçmiş zamanlarda en azından 1000 senede bir peygamber geliyordu. Çünkü cehalet devri yaşanıyordu. Bunca senenin geçmesi de Islamiyetin hak olduğunu apaçık gösteriyor.

hüzün_

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
503
18.TERAVİH NAMAZI:Bir melek seslenir:Ey Allah'ın kulu!Allah senden razı oldu.
19.TERAVİH NAMAZI:Allahü Teâlâ Firdevs Cennetinde derecesini yükseltir

hüzün_

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
503
20.TERAVİH NAMAZI:Allahü Teâlâ şehitlerin ve iyi kulların sevabı kadar ona sevap verir

hüzün_

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
503
21.TERAVİH NAMAZI:Allah Cennette ona nurdan bir köşk yapar

dana

Asistan
Reaksiyon puanı
5
hayatımda hiç namaz kılmadım.bilmiyorum da. öğrenmeye de şimdilik hevesim yok.

ama güzel konu ilgilenenler için
teşekkürler

hüzün_

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
503
Allah hidayet versin

Cedriic

Profesör
Reaksiyon puanı
15
[MENTION=166612]dana[/MENTION] Senin Namazın Kılınmış Dostum. ;)

[MENTION=103562]hüzün_lü[/MENTION] süpersin :)

mperk

Profesör
Reaksiyon puanı
55
hayatımda hiç namaz kılmadım.bilmiyorum da. öğrenmeye de şimdilik hevesim yok.

ama güzel konu ilgilenenler için
teşekkürler

Şeytan da kıyamet günü secde edecek ama iş işten geçmiş olacak. Çok geçmeden dönmek lazım . Bu evren kendi kendine olmadı. Biraz araştırmak lazım . Rabbim hidayet nasip etsin.

@ced..

Şaka yapılacak konu değil. Dalga , espri, şaka vs mesajlar yazmayalım dini konularda.

REDFOKS

Rektör
Reaksiyon puanı
201
22.Kıyamette Allah'ın huzuruna gamsız kedersiz olarak çıkar.

23.Allah onun için Cennette bir şehir yapar

hüzün_

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
503
24.TERAVİH NAMAZI:Onun için kabul olunmuş 24 tane dua vardır

hüzün_

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
503
25.TERAVİH NAMAZI:Allahu Teâlâ ondan kabir azabını kaldırır

hüzün_

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
503
26.TERAVİH NAMAZI:Allah 40 senelik ibadet sevabını ona yazar

bilimsel72

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Kardeşim kafanızdan neler uydurup duruyorsunuz. Kaç gündür büyük tartışmalar var. Bu işin iilmini almış bir sürü alim Teravih Namazı yoktur diyor. Diyanet açıklama yaptı. Hz. Muhammed de sadece iki kere kılmıştır diye. Neler uyduruyor ve nerden buluyorsunuz o süslü kelimeleri. İşte kaynak okuyun lütfen...
http://www.haber7.com/haber/20110807/Yasar-Nuri-Ozturk-Teravih-namazi-yoktur.php

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
Kardeşim kafanızdan neler uydurup duruyorsunuz. Kaç gündür büyük tartışmalar var. Bu işin iilmini almış bir sürü alim Teravih Namazı yoktur diyor. Diyanet açıklama yaptı. Hz. Muhammed de sadece iki kere kılmıştır diye. Neler uyduruyor ve nerden buluyorsunuz o süslü kelimeleri. İşte kaynak okuyun lütfen...
http://www.haber7.com/haber/20110807/Yasar-Nuri-Ozturk-Teravih-namazi-yoktur.php
Arkadaş sizin başka işiniz yokmuu??.. Güzelim konuyu niye baltalamaya çalışıyorsunuzz??.. Teravih namazı vardır Peygamber efendimizin zamanında sadece adı teravih değildi ama 20 rekatlık bi namaz vardı vede teravih namazı sünnettir... Nafile bi ibadettir... Hiç kimsenin müslümanların ibadetine dil uzatmaya hakkı yok... Müslümanlarda ibadetlerini sizden öğrenecek değil..

Ayrıca o gösterdiğin kaynaktada bişey yok dini yok etmeye çalışan ilahiyatçı adı altındaki bi dangalağın uydurmaları...

hüzün_

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
503
27.TERAVİH NAMAZI:Kıyamet gününde sıratı korkusuz yıldırım gibi geçer

burns206

Profesör
Reaksiyon puanı
1
27.TERAVİH NAMAZI:Kıyamet gününde sıratı korkusuz yıldırım gibi geçer
kuran dan bir cumle alip okumak bir hikayeden bir cumleyi alip anlam beklemek gibi bisey. mesela diea hard filminin hikayesinden sacee tabancasiyla herkesi oldurdu kismini cikartirsak bicok farkli anlam kazanir :p

teravih namazi kilarak tum gunahlar affolsaydi dinin gerikalani anlamini yitirirdi . kadir gecesi icin de ayni seyi soyluyolar. dogruluk payi vardir belki ancak tek basina boyle bi anlami oldugunu zannetmiyorum.

guncel bicok yanlis teshis var islamla ilgili. mesela acligi engelleyen ilac orucu bozmaz dedi diyanet ki bozar niye mi cunku sabretmeyi gerektirmiyo orucun amaci olan sabretmeyi ogretme acligin ne oldugunu ogretme amacini ortadan kaldirir ve orucun anlamini zedeler. yani orucu mantiken bozar. anlamini yitirmesine neden oldugu icin.
ayni sekilde besin degeri icermeyen ilaclarin orucu bozdugu iddia ediliyo orcuta mac aclik hissiyle nefsi terbiye vb sabir ve kararlilik ogretmektir. bikac amaci daha olabilir. ancak buna hicbi etkisi olmayan acliga bi etkisi olmayan besin degeri olmayan ilaci vucuda alinan gida anlaminda biseyle benzetip orucu bozar demek de bence ayni sekilde yanlis. ki teravih namazi konusunda da yanlis tesbitlerde bulunulmus olmasi olasidir bu acik olaylardan yola cikarak.

elmalisoda

Profesör
Reaksiyon puanı
23
bütün bunlar gerçek olabilir mi?
insan ömrü boyunca sadece bir ramazan boyu teravih kılsın, içten kılsın inanarak.. ve kurtulsun yani! böyle bişey var mı??

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
bütün bunlar gerçek olabilir mi?
insan ömrü boyunca sadece bir ramazan boyu teravih kılsın, içten kılsın inanarak.. ve kurtulsun yani! böyle bişey var mı??

inandıktan sonra var ..... ALLAHın izniyle

Arkadaşşlar farzları yapmadan haramlardan sakınmadan kim neyi kurtuluyor yaa... Teravih namazı sünnettir vede nafile bi ibadettir.. Bu teravih namazı için söylenenler bu farzları yapıp haramlardan sakınan insanlar içindir yoksa sen yan gel yat sonra Ramazanda bi teravih kıldım diye kurtulacağını san eşyanın tabiatına aykırı... Ahirette Allahü teala şöyle demezmi ey kulum ben senden teravih namazı istemedimkii ben senden günde 5 vakit namaz yılda 1 ay oruç eğer dinen zenginsen malının 40/1 ni vede yine dinen zenginsen ömründe 1 defa kabe i muazzamayı tavaf etmeni istedim demezmii??...

Son mesajlar