Teoman - Aşk ve Gurur - 2011 - Yeni Albüm

• Konuyu başlatan Konuyu başlatan AliA
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

AliA

Ordinaryüs
Emektar
Müdavim
Reaksiyon puanı
530
227745_10150179557391604_141036281603_7384611_5359769_n.jpg

Teoman uzun zamandır merakla beklenen yepyeni albümü "Aşk & Gurur"un şarkılarını müzik marketlerden de önce ilk kez ve sadece AveaMüzik kullanıcıları ile paylaşıyor.

Sözü ve müziği kendisine ait ilk video klip şarkısı "Tek Başına Dans"ı ve İrem Candar'la düet yaptığı iddialı slow hiti "Bana Öyle Bakma"yı Avea aboneleri cep telefonlarına indirebilecek, MüzikÇalar üyeleri de cep telefonundan ücretsiz dinleyebilecek. Daha önce hiçbir yerde yayınlanmayan bu şarkıları wap.avea.com.tr adresli Avea WAP portalında yer alan MüzikÇalar sayfasından dinleyebilir, wap.aveamuzik.com adresli Müzikİndir sayfasından veya aşağıdaki SMS kodlarını yazıp 5555'e göndererek cep telefonunuza indirebilirsiniz.

Tek Başına Dans - s500408
Bana Öyle Bakma - s500409

Şarkıları Ringa yapıp size arayanlara dinletmek isterseniz, "Tek Başına Dans" için RINGA 37632, "Bana Öyle Bakma" için RINGA 37631 yazıp 9292'ye kısa mesaj gönderebilirsiniz.

Albüm sayfasını görmek için tıklayın!

AveaMüzik

32278697420622947.jpg

Albüm ile ilgili bilgiler

Teoman, 9. Solo albümü “AŞK & GURUR”u AVRUPA MÜZİK markasıyla yayınlıyor.

Yapımcılığını Cengiz Erdem ve Deniz Erdem’in, aranjör-prodüktörlüğünü Teoman’ın üstlendiği albüm; zengin müziğinin içinde dinleyicileri umut, hüzün, aşk, kader, özlem, yalnızlık, romantizm, gurur... gibi tüm duygu ve durumlarla dans edercesine bir “hayat” yolculuğuna çıkarıyor.

Albümün ilk video klibi söz ve müziği Teoman’a ait olan “Tek Başına Dans”a çekildi. Teoman’ın klip yönetmenliğini de üstlendiği şarkının Aşık Mahzuni Şerif’in “İnce İnce Bir Kar Yağar” adlı eserinden uyarladığı intro bölümü albümde, varislerinden alınan özel izinle kullanıldı.

“Tek Başına Dans”, “Bana Öyle Bakma”, “Yıllar Sonra”, “Tesadüfen” başta olmak üzere birçok şarkının söz ve müziklerinin Teoman imzalı olduğu 10 şarkıdan oluşan albümdeki diğer söz ve müziklerde;

(“Romantik”, “Martılar”) Barlas Erinç; (“Bak Hayatına”) Deniz Erten, Volga Tamöz; (“Sahilde Bir Sarhoş”) Mabel Matiz; (“Ölüm Işığa Uzanmış”) Deniz Durukan gibi isimler yer alıyor.

Sözleri Teoman’a ait olan “İstanbul’da” şarkısının müziği Fransız rock yıldızı Calogero’ya ait. Teoman’ın İrem Candaş ile “Bana Öyle Bakma” şarkısında yaptığı düet, albümde öne çıkan çalışmalar arasında.

“AŞK & GURUR”un piyasaya çıkışının ardından “Tek Başına Dans” şarkısının Hakan Özer, 5shootscount1, armageddonturk ve Emirhan Cengiz tarafından düzenlenen dört farklı versiyonu, video klipleriyle beraber sadece internet üzerinden paylaşıma açılacak.

Albümün fotoğrafları fotoğrafçı Mehmet Turgut tarafından çekildi. Kartonet tasarımını ise Esen Demirci üstlendi.

“Tek Başına Dans” ve “Bana Öyle Bakma” şarkıları müzik marketlerden önce ilk kez, yasal dijital müzik platformu www.aveamuzik.com ’da paylaşıma açılıyor.

Albümdeki Eserler

1. Tek Başına Dans
    Söz & Müzik: Teoman
  2. İstanbul'da
    Söz & Müzik: Ane Dominique
    Türkçeleştiren: Teoman
  3. Romantik
    Söz & Müzik: Barlas Erinç
  4. Bana Öyle Bakma
  5. Bak Hayatına
    Söz: Deniz Erten, Teoman Müzik: Volga Tamöz
  6. Yıllar Sonra
  7. Tesadüfen
  8. Ölüm Işığa Uzanmış
    Söz: Deniz Durukan Müzik: Teoman
  9. Martılar
    Söz & Müzik: Barlas Erinç
  10. Sahilde Bir Sarhoş
    Söz & Müzik: Mabel Matiz

EsenShop

Silence

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
49
teocuummm süpersin yine yaaa bayıldım tek başına şarkınaa :)

by10ur

Müdavim
Müdavim
Reaksiyon puanı
7
Bana öyle bakma'da güzel olmuş teo gene yapmış.