Telif hakları hakkında

Bu konuyu okuyanlar

epicmoments

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Arkadaşlar merhaba. Şimdi ben bir blog sitesi açtım ve bulut depolama hakkında bir yazı yazıyorum. Ben bulut logolarını görsellerini sitemde kullanacağım ama telif hakları konusunda pek bilgim yok. Logoları herhangi bir siteden alsam telif hakları bulut şirketlerin olacağı için hak ihlali yapmış olmam diye düşünüyotum. Yardım eder misiniz?

Oner41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Muhtemelen telif hakkı ihlali olmuş olur. Ama mesela bazı siteler parayla görüntü satabiliyor. Onlar hakkında da net bir bilgim yok ama internette gördüğünüz her şeyi kullanamazsınız. Daha bilgili insanlar görürse yardımcı olurlar.

epicmoments

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Tabii ki her görselin kullanılamayacağını biliyorum. Ancak ünlü markaların logosu ve tanıtımını yapmak reklam kapsamında telife tabii değil diye biliyorum. Doğrulamak istedim aslında

Oner41

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Tabii ki her görselin kullanılamayacağını biliyorum. Ancak ünlü markaların logosu ve tanıtımını yapmak reklam kapsamında telife tabii değil diye biliyorum. Doğrulamak istedim aslında
O markanın internet sitesini inceleyin. Çoğu markanın internet sitelerinde içeriklerinin kullanımı hakkında kısıtlama ve yönergeler var. Genelde sitenin en altında telif hakkıyla ilgili bir başlık bulabilirsiniz.