Televizyonda Dinsel taciz!

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
109967.jpg

Televizyonda DİNSEL taciz!
03 Aralık 2009 Perşembe 15:25
Serdar Turgut, ve Hülya Avşar televizyon ekranında karşı karşıya oturdu ve bol bol dinsel tacizde bulundu..

Dün akşam Habertürk'de canlı yayına çıkan Serdar Turgut'un ağzından dindarlarla ilgili tuhaf sözler döküldü. Avşar'ın söylediklerinin de Turgut'tan aşağı kalır yanı yoktu.

AK Partililerin kendi etraflarındaki insanlara çok özel imkanlar sağladığını savunan Serdar Turgut, "Son örneği de dindar kesinden ortaya çıkan yeni zenginler" dedi.

MASONİK İŞARET

Dindarların birbirlerini kolladıklarını savunan Serdar Turgut, inançlı insanların özel yaşam alanına hızlı bir giriş yaptı ve şu tuhaf yorumda bulundu;

"Bu insanlar dindarlıklarını birbirlerine anlatıyorlar, haca gitmelerini, namaz kılmalarını, dini derecelerini anlatıyorlar. Onları söylemek işaretleşme dilidir, birbirlerine slogan atıyorlar, böyle işaretleşiyorlar. Bu masonik bir şey..."

BAŞINI BAĞLA İŞ BULAYIM

Serdar Turgut'un bu sözleri üzerine programı yapan Hülya Avşar da döktürmeye başladı. Avşar, "korsan başörtülüler var" deyip, şunları söyledi; "Adam resmen karısının başını bağlayıp sokağa salıyor, sen başını bağla ki ben belediyede iş bulayım diyor... Ben çok duydum yaşadım."

DİNDAR OLMAYANA AÇILIM

Türkiye'de dindar olmayan insanlar da olduğunu belirten Serdar Turgut, "Bizim gibi Türkler'e açılım yapılmalı. AKP'li olmayan ve hayatına dini sokmamış Türkler de var. Öyle olmayan Türkler'in yaşam alanları kısılıyor. Mesleği olanlar, inancı olanlar (dindar demiyorum) dindarların söylediği şekilde giyinmeyen insanlara açılım lazım Türkiye'de" dedi...

http://www.internethaber.com/news_detail.php?id=219361

legolas4444

Profesör
Reaksiyon puanı
16
dün gece bende izlemiştim bu programı. Serdar beyi akşam gazetesinden biliyorum. Bazı yazılarını beğenerek okumuştum.

googlog

Profesör
Reaksiyon puanı
46
Birkaç kişiyi baz alıp yine genelleme yapmışlar.Korsan başörtülülermiş?

Başını ört sana i,ş bulayım çok saçma bir söz.Bunu söyleyen var ise onun dindar olmadığını söyleyebilrim.

Bu arada konu başlığı büyük harfle yazılmış.Herhalde birşeyler söylenmek istiyor o haliyle.

Birşey söylenmek isteniyorsa daha elle tutulur gözel görülür birşeyler olmasında fayda var.

Yaşam alnları kimsenin kısıtlandığı yok.

Kısıtlanıyorsa kimlerin kısıtlandığı belli.

Bir iki kişinin kendi yorumlarıdır.

GKHNCKR

Profesör
Reaksiyon puanı
47
hülya avşar çok dengesiz soru soran, iğrenç ve itici bir kadın. ben izlemeye tahammül edemiyorum.

körler sağırlar birbirini ağırlamışlar diyorum. gökten kemik beklemeye gerek yok...

quasimodo

Profesör
Reaksiyon puanı
57
öncelikle hülya avşar kimdir mesleği nedir bunu iyi bilenlerdenim
bunların islam adına konuşmaya yorum yapmaya hakları yok herkez haddini bilsin

hüseyin123

Profesör
Reaksiyon puanı
13
Birkaç kişiyi baz alıp yine genelleme yapmışlar.Korsan başörtülülermiş?

Başını ört sana i,ş bulayım çok saçma bir söz.Bunu söyleyen var ise onun dindar olmadığını söyleyebilrim.

Bu arada konu başlığı büyük harfle yazılmış.Herhalde birşeyler söylenmek istiyor o haliyle.

Birşey söylenmek isteniyorsa daha elle tutulur gözel görülür birşeyler olmasında fayda var.

Yaşam alnları kimsenin kısıtlandığı yok.

Kısıtlanıyorsa kimlerin kısıtlandığı belli.

Bir iki kişinin kendi yorumlarıdır.

ewt:cool:

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Bu ülke laik demokratik ve sosyal bir hukuk devletidir. Türkiye Cumhuriyeti devletinin resmi bir dini yoktur. siz oyle olmasını istiyorsunuz sadece. devletin dini olmaz olmamalı...:)

jungeman

Profesör
Reaksiyon puanı
67
Bu ülke laik demokratik ve sosyal bir hukuk devletidir. Türkiye Cumhuriyeti devletinin resmi bir dini yoktur. siz oyle olmasını istiyorsunuz sadece. devletin dini olmaz olmamalı...:)

spy sen bir tanesin.:thumbup:

RoMaNTiiZMa

Asistan
Reaksiyon puanı
1
" sen başını bağla ki ben belediyede iş bulayım "

" Başını aç. Yemin törenine öy le gel " ??
1 benzerlik var dimi ?

zeroaxa

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Yazık çok yazık,konuşulan muhabbete bakın.Halkın büyük bir kesimi muhafazakar olan bir ülkede bu kesime açılm yapılmamış,bunlar bize de açılım yapın diyor.Devlet redetmiş bu insanları elbette bir arada olacaklar.Bazen şüphe ediyorum ben başka bir ülkede yaşıyorum diye yada etrafımdaki her insan abdest-namazlı birbirine son derece saygılıda ben ondanmı göremiyorum mahalle baskısını,dindar olmayanın ezilip dışlanışını.

Cahil insan zararlı insandır;dindar olsun yada olmasın cahil insandan uzakdurmak lazım

Ne güzel demiş ''okumak cehaleti alır eş....lik baki kalır'' Saygıyı öğrenmeli gerisi boş

muratflash

Rektör
Reaksiyon puanı
510
hülya avşar çok dengesiz soru soran, iğrenç ve itici bir kadın. ben izlemeye tahammül edemiyorum.

körler sağırlar birbirini ağırlamışlar diyorum. gökten kemik beklemeye gerek yok...

öncelikle hülya avşar kimdir mesleği nedir bunu iyi bilenlerdenim
bunların islam adına konuşmaya yorum yapmaya hakları yok herkez haddini bilsin
Öncelikle sizlere katılıyorum...

Bende böyle söyleyenlere katılmiyorum... Çünkü Osmanlı İmparatorluğu bi islam imparatorluğuydu vede 7 asır Dünyaya hükmetmiş... Bu 7 asır boyunca Dünyaya hep adalet getirmiş... Osmanlı İmparatorluğundan kim bi kötülük görmüş...Valla ben 30 yıllık hayatımda Türk ve Müslüman olmaktan hep gurur duydum bundan sonrada aynı şekilde olacağım vede Türkiye Cumhuriyeti bi İSLAM DEVLETİDİR...

quasimodo

Profesör
Reaksiyon puanı
57
bunu ironi olarakmı yazdın
yoksa ne yazıkki devletin dini var ve zorla bu dini bireylere kabul ettirmek istiyor
hayır spybot kardeşim gibi devletin dinini kabul etmiyorum
deki ya habibim hakk geldi batıl zail oldu

Pesimistyle!

Profesör
Reaksiyon puanı
50

10.jpg
13.jpg

bunu ironi olarakmı yazdın
yoksa ne yazıkki devletin dini var ve zorla bu dini bireylere kabul ettirmek istiyor
hayır spybot kardeşim gibi devletin dinini kabul etmiyorum
deki ya habibim hakk geldi batıl zail oldu

aakgun78

Asistan
Reaksiyon puanı
2
Sedar turkut=luzumsuz insan(kendi varlığından kendi bile nefrettiği düşüncesindeyim), hülya avşar=boş insan(level 0).Kaldiki baş örtülülere ayrım yapan devlet ama herhalde bunu söyleyecek durumları yok. Çünkü devlet laikmiş, öyle olurmuş. Bunlar için başka birşey yazılmaz.

Buraktuna

Asistan
Reaksiyon puanı
8
Öncelikle sizlere katılıyorum...

Bende böyle söyleyenlere katılmiyorum... Çünkü Osmanlı İmparatorluğu bi islam imparatorluğuydu vede 7 asır Dünyaya hükmetmiş... Bu 7 asır boyunca Dünyaya hep adalet getirmiş... Osmanlı İmparatorluğundan kim bi kötülük görmüş...Valla ben 30 yıllık hayatımda Türk ve Müslüman olmaktan hep gurur duydum bundan sonrada aynı şekilde olacağım vede Türkiye Cumhuriyeti bi İSLAM DEVLETİDİR...

Türkiye Devleti bir Cumhuriyettir. Devletin dini yoktur sozlerine dikkat et.

madaf

Asistan
Reaksiyon puanı
1
birinden diğerinin kuçağına atlayan hülya avşar mı dini konuşuyor,yatıp kalkmadık insan bırakmıyorsun dini azına alıyosun,göğsünü bacağını göstererek mi doğru çağdaş insan olunuyo anlamadım nasıl bir anlayıştır bu nasıl bi basitliktir

xismailaydin

Profesör
Reaksiyon puanı
18
Tamam hadi ülkenin dini yok. Ama ülkenin insanlarının büyük çoğunluğunun dini var.

Ki açıkçası şu an dini yaşayanlar öteleniyor. U*** biz gözümüzü açtık çalışıyoruz. Hiçbirşeyimiz yok.

Bu adamlar herşeye sahip. Ne yapıyorlar? Dini kesimin tasvip etmediği şeyler.
Tasvip edilmediği halde yapabiliyorlarsa demek ki onlara karışan kimse yok. (ki ortada kimse onlara karışmıyor)

Ama muhafazakarız diye ötelenen asıl bizleriz.

spybot

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
629
Türk kurtuluş hareketinin birinci amacı bağımsız ulusal Türk devletinin kurulması, bundan sonra gelen en önemli amaç ise çağdaşlaşmadır. Atatürkçülük de , bağımsız milli devleti, milli egemenliği, kişi özgürlüğünü, her çağda çağdaş olmayı amaçlar. Türk kurtuluş hareketinin çağdaşlaşma aşaması , ulusal egemenliğin gerçekleşmesini de sağlayan birçok atılımı kapsar. Bu hareket, bütünü ile bir Türk uyanışı ve yenilenmesidir. Türk devrimini oluşturan bağımsız ulusal devletin kurulması ve çağdaşlaşma diğer birçok ulusa örnek olmuş ve evrensel nitelik kazanmıştır.(3)
Laiklik :

“Dini inancın insanlar yalnızca vicdani bir sorun olarak ele alınması ve dinin hiçbir şekilde devlet işlerine karıştırılmaması” olarak kısaca tanımlanan laikliğin, biri “kişilerin inanç ve ibadetlerinde özgür olması” , diğeri de “din işleri ile devlet işlerinin birbirinden ayrılması” olmak üzere iki temel özelliği bulunmaktadır. Tamamen Hristiyan batı kültürünün ürünü olan “laiklik” , kaynağını İncil deki “Sezar’ın hakkı Sezar!a, Tanrı’nın hakkı Tanrıya” hükmünden almaktadır.

quasimodo

Profesör
Reaksiyon puanı
57
spybot kardeşim
öncelikle kemalist dogma 1930 da inönü ve bayar şer ikilisi tarafından sahneye konmuş atatürkün vefatından sonra ülkenin kolay yönetilmesini sağlamak olan kazanıların devamınıtemin için sahneye konmuştur
bu dogmanın içinde çeşitli mizansenlerle atatürkü içki kadın delisi din karşıtı gösterip halkından soğutmakta vardır bunu bir ölçüde başarmışlardır
eğer gerçekten Atatürkü seviyorsan hayatını iyi oku o yıllarıda incele