Telefonumu servis aracılığıyla değiştirme

Bu konuyu okuyanlar

fortekno

Asistan
Reaksiyon puanı
189
Merhaba. Telefonum LG-K350TR veya LG K8(2016) anakartı arızalandı.
İnternetten tamir talebinde bulunduğumda artık hizmet vermediklerini gördüm ama cihazın kullanım ömrü (5 yıl) dolmadı yani hayla tamir etmeleri gerekiyor.
Sorum şu; eğer kullanım ömrü dolmamasına rağmen bakım yapmazlarsa yeni bir cihazla değişimini talep etme durumum olur mu?
Çevremden bazı cihazı bozulan kişilerin benzer yada bir üst modelle ücretsiz değiştirdiğini duymuştum.
Herhangi bir deneyimi yada fikri olan varmı? Şimdiden teşekkürler.

SHKFTT

Asistan
Reaksiyon puanı
217
Kuzenimin telefonu kullanıcı hatası olmadan bozuldu servise gönderildiğinde yapılamadı onun yerine aynı model vestel marka yeni telefon verdiler ama lg verebilir mi bilmiyorum açıkcası servis ile konuşmanız lazım.

fortekno

Asistan
Reaksiyon puanı
189
Bir tanıdığım G3ünü G4 ile değiştirmişti.

başka fikri olan?
Mesaj otomatik birleştirildi:

Merhaba. Telefonum LG-K350TR veya LG K8(2016) anakartı arızalandı.
İnternetten tamir talebinde bulunduğumda artık hizmet vermediklerini gördüm ama cihazın kullanım ömrü (5 yıl) dolmadı yani hayla tamir etmeleri gerekiyor.
Sorum şu; eğer kullanım ömrü dolmamasına rağmen bakım yapmazlarsa yeni bir cihazla değişimini talep etme durumum olur mu?
Çevremden bazı cihazı bozulan kişilerin benzer yada bir üst modelle ücretsiz değiştirdiğini duymuştum.
Herhangi bir deneyimi yada fikri olan varmı? Şimdiden teşekkürler.
Bu arada telefonumun sorunu bootloop olarak bildiğimiz açılış ekranında kalma durumu.
Ayrıca garantisi bitti. ve ben cihazı açmıştım ama herhangi bir değişim yapmadım.

Son düzenleme:

fortekno

Asistan
Reaksiyon puanı
189
Hayır garantisi
Hayır garantisi yok telefonu 2016 nisan ayının sonunda aldım.
LG'nin sitesinde servis hizmeti gözükmüyor ama kullanım ömrü bitmedi 2021 nisanda bitecek.

DKN NZY

Rektör
Reaksiyon puanı
10,146
Hayır garantisi

Hayır garantisi yok telefonu 2016 nisan ayının sonunda aldım.
LG'nin sitesinde servis hizmeti gözükmüyor ama kullanım ömrü bitmedi 2021 nisanda bitecek.
Kullanım ömrü yoktur garanti bitti ise bakma yükümlülükleri yok

fortekno

Asistan
Reaksiyon puanı
189
Kullanım ömrü yoktur garanti bitti ise bakma yükümlülükleri yok
Ama cihazın kullanım kılavuzunda 5 yıl kullanım ömrü olduğu yazıyor, yanında da parantez içinde "cihazın fonksiyonlarını yerine getirebilmesi için gerekli yedek parça temin süresi" yazıyor.
Ayrıca bildiğim kadarıyla kullanım ömrü ticaret bakanlığı gözetiminde belirleniyor.