Telefonumda virüs yazılımı vb. Şeylermi var

Bu konuyu okuyanlar

66OSMAN66

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Evet Merhaba arkadaşlar öncelikle sorularım şöyle olacaktır;
Bi tane şahıs yazılim vb.seylerle uğraşıyor exploit backdoor vs bunun icinde kali linux metasploit vb. Yazılımlar kullaniyor galiba ilk basta link atti sms ile girmedim engelledim sonra phone id falan filan gonderdi 10 sms arka arkaya yine tınlamadım zaten o gunde telefonu formatlayacaktım performans falan iste fabrika verilerine sifirladim hemde ne olur ne olmaz diye onlem olsun diye fabrika verilerine sıfırladım yedekle ve sıfırla bölümünden telefonumu sıfırladıktan sonra bi kaç gün sonra bana whatsapp uzerinden bir foto gonderdi şahıs indir butonuna tikladim whatsapp uzerinden ama açmadım çünkü foto içinede yerleştiriliyormuş exploit backdoor artık her ne zıkımsa başka bi arkadaşada apk falan kurdurmus onun cihazina erismis hatta tam kamerasını falan açacakken arkadas apkyi silmiş herneyse bende diyorumki benim telefonda ne apk kurulu ne birşey menü de yok ayarlar>uygulama sekmesindede hic yabancı uygulama yok tam virüs taramasida yaptirdim malwarebyte kaspersky esed vs mobil uygulamalardan hiçbir virus vs bulamadi aceba diyorumki apk falan kurmadanda sirf resim ile onun icindeki kodlanmış virüs ile android telefonum GALAXY NOTE 8 cihazima erişebilirmi? Sisteme sızabilirmi bu exploit backdoor vs ile ? Olaya hakim arkadaşlardan yardim rica ediyorum şimdiden teşekkürler.

ardapro9595

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
olaya pek hakim değilim ama görüntüdende bulaşabiliyor

66OSMAN66

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
peki eğer bir virüs var ise bunu nasıl kesin olarak öğrenebilirim antivirüs uygulamalrından hepsini tam tarama derinleme tarama vs. yaptım virüs vs.bulunamadı peki eğer varsada antivirüs yazılımı bulamıyorsa başka şekilde bulabilirmiyim veya nasıl anlarım fotğrafın sıradan bi foto olma ihtimalide var elbette.

ardapro9595

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
son zamanlarda cihazına internetten resim müzik uygulam yada başka bişey indirdin mi indirdiysen sil belki olur olmazsa format at bence