Telefonum sudan mı bozuldu mıknatıstan mı?

Bu konuyu okuyanlar

oguzhanbatiyel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Merhaba böyle bir konu açmıştım. Günler sonra telefon durduk yere açıldı :D Ekrandaki izler falan da silinmiş. 5 saattir de arada bir dokunmatiği aksayarak çalışıyordu. Bazen rastgele yerlere basıyordu. Bir videoda gördüğüm kadarıyla manyetizma veya statik elektrik kaynaklıymış bu sorun. Cidden de birkaç gün önce ekrana nolacak diye mıknatıs değdirdim ekrana o an bir şey olmadı. Neyse, videoda bir çakmağın manyetosunu çıkarıp ekrana kıvılcımlar atıyorsunuz ve düzeliyor ekran. Deneyeyim diye çakmağı söktüm odama geldim bi baktım telefon yine kapanıp açılmaya başlamış kendi kendine. Ona zarar vereceğimi düşünüp intihar etti sanırım. Ne diyorsunuz bu işe :D?

KillerFear

Asistan
Reaksiyon puanı
223
Telefon zaten kapanacak mı idi? Yoksa tesadüf mü idi?

oguzhanbatiyel

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
yok 5 saattir çalışıyordu. yani kapanmasını beklemiyordum. tesadüfen kapandı o an

Umut Keleş

Ben;neden yaptım böyle.
Reaksiyon puanı
864
yok 5 saattir çalışıyordu. yani kapanmasını beklemiyordum. tesadüfen kapandı o an
Sudan bozulduysa bataryayı çıkarılabiliyorsa çıkar arka kapağıı açık bir şekilde bir kap mercimeğe yatır. (Denendi işe yarıyor.)

salih akay

Asistan
Reaksiyon puanı
187
Su degdiyse cihaz oksitlenme yapmaya baslamistir cihazin nemliligini azaltmak icin mercimege yatirin yada bataryayi sokup kurutma makinesi ile 10 15 dakika kurutun 5 dakika sonra bataryayi tekrar takip cihazi calistirin cihaz kendi korumaya almis olabilir.

023

Müdavim
Reaksiyon puanı
4,603
hocam klasiktir ama işe yarar kapağı çıkıyorsa çıkarıp kenara koyuyorsunuz batarya da aynı şekilde sonra cihazı alıp içi pirinç dolu leğene atıyosunuz sonra geliyosunuz başlıyosunuz batarya ve kapağı kurutmaya kapak havluyla da kurulanır bataryayı iyi bir kuruttuktan sonra +1 saat bekliyorsunuz sonra bataryayı takıp çalıştırmayı deniyorsunuz

olmazsa sorumluluğu bu taktiği üretene veriyorum :D

salih akay

Asistan
Reaksiyon puanı
187
hocam klasiktir ama işe yarar kapağı çıkıyorsa çıkarıp kenara koyuyorsunuz batarya da aynı şekilde sonra cihazı alıp içi pirinç dolu leğene atıyosunuz sonra geliyosunuz başlıyosunuz batarya ve kapağı kurutmaya kapak havluyla da kurulanır bataryayı iyi bir kuruttuktan sonra +1 saat bekliyorsunuz sonra bataryayı takıp çalıştırmayı deniyorsunuz

olmazsa sorumluluğu bu taktiği üretene veriyorum :DO da iyiymiş??.