Yardım Telefonum Kapanıyor Ve Açılmıyor

Bu konuyu okuyanlar

Enes Kol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Merhaba, telefonum Samsung J6. Telefonu alalı 2 buçuk yılı geçti . Mayısın sonlarında başladı bu olay. İlk başlarda telefon şarjdayken (telefon açık olsun kapalı olsun farketmez) kendiliğinden kapanıp o ilk açıştaki Samsung Galaxy yazısı gelip gidiyordu 8-9 kere, ben ellemesem sürekli oluyordu açmak için ses arttırma tuşuna ve güç tuşuna basıyordum açılıyordu. O sorundan 2-3 haftadan sonra başka bir sorun başladı. Telefonu şarjda kurcalarken telefon kapanıyordu durduk yere ama o yazı sürekli gelmiyordu 1 kere geliyordu.
Ondan yine 2-3 hafta sonra o hata da büyüdü yeni hata da ortaya çıktı. Eski hatadan sonra telefon artık gerçekten de sinirlendirmeye başladı. Şarjdayken kapanınca telefonu açamıyordum, daha doğrusu şöyle; eğer telefonu kısa sürede açarsam tekrar kapanıyordu açıyordum kapanıyordu ve sürekli oluyordu. Yeni hata da aynı bunun gibi ama şarda değilken oluyordu.
Şu son hafta da iyicene bozuldu telefon
1.Şarjdayken telefonda ne yaptığım farketmeksizin her türlü kapanıyor ve kısa sürede açarsam tekrar kapanıyor.
2.Şarjda değilken telefonda hangi oyunu oynarsam oyniyim ya da telefonu biraz zorlayacak şeyler yapsam telefon şarjdaki gibi kapanıyor.(Sosyal medya da ara sıra oluyor)(Eskiden telefonda oynadığım bütün oyunları artık oynayamıyorum, kötü telefonlarda bile oynanan oyunları oynasam yine kapanıyor)
Evet telefonumun son durumu böyle. Şimdi sorularıma gelelim;
1-Telefona ne oldu
2-Neden olabilir
3-Tamir edersem telefonun ömrü ne olur
4-Yeni telefon alma vaktimi geldi
BURAYA KADAR OKUDUĞUNUZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM. YARDIM EDERSENİZ SEVİNİRİM
Mesaj otomatik birleştirildi:

Sorunuz varsa sorabilirsiniz

Reaksiyon puanı
1,768
Isınıyor muydu
Muhtemelen sürekli ısınması sebebiyle zarar görmüştür

Enes Kol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Hiçbir zaman ısınmıyor

Kapanmadan önce bile ısınmıyor

Reaksiyon puanı
158
bende de samsung galaxy wonder vardı çok önceler de. o zamanlar daha hızlı olsun diye custom rom yüklemiştim. sonra ara ara kapanmalar başladı. sen rom falan yükledin mi?

Enes Kol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Telefonda game launcher varya onun önerdiği bir program vardı onu indirmiştim fps mi artsın yüksek kalitemi olsun gibi şeyler vardı programda. Ondan olmuş olabilirmi

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,044
Telefonda game launcher varya onun önerdiği bir program vardı onu indirmiştim fps mi artsın yüksek kalitemi olsun gibi şeyler vardı programda. Ondan olmuş olabilirmi
Hayır ondan olmaz sistemsel sıkıntı var gibi gldi bana muhtemelen batarya gibi

Reaksiyon puanı
1,768
Bu durumun olmasıyla onu indirdiğin zaman arasında ne kadar zaman geçti
İndirdikten sonra mı başladı

Enes Kol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Bir şey daha söyliyim telefona son yazılım güncellemesi geldikten sonra olmaya başladı ya da tesadüf

Sanırsam game launcher i indirmeden önce başlamıştı

Reaksiyon puanı
158
yazılım donanıma fazla yük bindiriyor. bu normal malesef. eski cihazları şirketler böyle böyle öldürüyor. amaç tabikide daha fazla satmak

Enes Kol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
Telefonu sıfırlarım sıkıntı yok. Eğer yine devam ederse yeni telefon şartmı

Reaksiyon puanı
158
mesela ben kendim yüklerdim zamanında odin den. telefoncular telefonun ilk sürümüne yükleyebilirler. böyle birşey yapacaksan herşeyini hafıza kartına at o kartıda evde bırak ne olur ne olmaz belki telefonundaki bilgileri almak isterler. güncelleme ile kapanmaya başladı dedin ya bu çözüm olabilir. yinede başka fikirlere de bak .benden bu kadar

Telefonu sıfırlarım sıkıntı yok. Eğer yine devam ederse yeni telefon şartmı
odin den anlarsan kendin yap bir pc yardımı ile. ben uzun zaman oldu hatırlamıyoprum şimdi. ama youtube gibi yerlerde var. yok hiç anlamam dersen. telefoncu yapar.

Enes Kol

Öğrenci
Reaksiyon puanı
14
mesela ben kendim yüklerdim zamanında odin den. telefoncular telefonun ilk sürümüne yükleyebilirler. böyle birşey yapacaksan herşeyini hafıza kartına at o kartıda evde bırak ne olur ne olmaz belki telefonundaki bilgileri almak isterler. güncelleme ile kapanmaya başladı dedin ya bu çözüm olabilir. yinede başka fikirlere de bak .benden bu kadar

odin den anlarsan kendin yap bir pc yardımı ile. ben uzun zaman oldu hatırlamıyoprum şimdi. ama youtube gibi yerlerde var. yok hiç anlamam dersen. telefoncu yapar.
Teşekkürler düşünücem