Yardım Telefonum kapandı ve açılmıyor. hiçbir tepki yok

Merto0060

Asistan
Reaksiyon puanı
13
bu tarz kounları anlamadığımdan başımdan geçenleri tek tek anlatacağım. 2 gün önce telefonum şarjının bitmesiyle kapandı. şarja takıp açmaya çalıştığımda telefonun üstündeki beyaz ışık yanıp sönüyordu. internetten baktığımda bataryanın tamamen boşalması sonucu olduğunu öğrendim birkaç saat sonra telefon açıldı. gece telefonu şarja bırakıp yattım. kalktığımda telefon aşırı ısınmıştı nerdeyse elimde tutamıyordum 60 derece falan vardı telefonu şarjdan çıkarıp soğuması için kapattım. 2 saat boyunca hiç soğumadı ( 60 derece olmasa da 45 derece vardı ) neyse telefonu açtım şarjım 100den 3e düşmüş kapalı halde. telefonun şarjı bittikten birkaç saat sonra nihayet soğudu. fakat artık şarja taksam yine beyaz ışık yanıp kapanıyor fakat telefonda tepki yok. ekran ara sıra gidip geliyor gibi oluyor. bataryada birkaç gündür bir sorun oluştuğunu fark ediyordum şarjın hızlı bitmesi vs ile. ama burda sorun bataryadamı yoksa ana kartın yanmış olmasımı. ya da yazılımsal birşeymi? yaptırma sonucu bana ne kadar masraf çıkar? yardımcı olursanız sevinirim

telefon modeli : Xiaomi Mİ10T

Ctrl+aLT+Del

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
İnterneti uygulamaları açık bırakarak bi de kılıfı takılı mı şarj ediyordunuz ve parlaklığı yüksek

Merto0060

Asistan
Reaksiyon puanı
13
İnterneti uygulamaları açık bırakarak bi de kılıfı takılı mı şarj ediyordunuz ve parlaklığı yüksek
yani kimi zaman kılıflı kimi zaman parlaklığı yüksek 2-3 yıldır hiçbir sorun yoktu farklı birşey yapmadım

Ctrl+aLT+Del

Öğrenci
Reaksiyon puanı
7
yani kimi zaman kılıflı kimi zaman parlaklığı yüksek 2-3 yıldır hiçbir sorun yoktu farklı birşey yapmadım
Yine iyi gitmiş sizinki 2- 3 yıl. Ben hayret ediyorum sanıyorum çoğu kimse teelfonunu şarja takarken ne internetini kapatuyor ne parlklığını düşürüyor bir sürü uygulamayı da açık bırakıyor işte bu yüzden telefonlar çabuk bozuluyor ve telefoncuda patlıyor bi de şarja takılıyken oyun oynamaya kalkıyor