Telefonum kapandı açılmıyor!

Bu konuyu okuyanlar

By üşengeç

Asistan
Reaksiyon puanı
114
Merhaba arkadaşlar Nokia 5 telefonum sabah 6 gibi çalışırken şuan kapandı ve açılmıyor telefonum şarjdaydı şarjdan çektim ama home tuşu çok sıcaktı biraz bekledim soğumasını sonra youtubede araştırma yaptım kapanan telefon nasıl açılır diye ve sonuçlarda hard reset yapın diyorlardı ben de home volume+ ve power tuşuna bastım 5 10 sn sonra titreşim sesi ve açılırken olan ışık geldi ama nokia yazısı gelmedi ne yapabilirim dostlar tavsiyelerinizi bekliyorum

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
Garantili miydi? uğraşmaya gelmez çünkü sıcaklık oluşumu donanımsal bir soruna işaret ediyor...

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
hayır 2016 senesinde almıştım galıba baya oldu garantı bitti maalesef
Garanti bitse bile fatura ve garanti ile orjinal servisine bi baktır eğer tamir edilemez ise yenisini vermek zorundalar. zaten kullanıcı hatası değilse ya ücret iadesi ya yenisi ile değişim olur.burda önemli olan telefonun ya da şarj cihazının orji olması ve kronik veya öngörülemez bir sıkıntı olması.

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
şarj cihazı orj değil maalesef
şarj cihazının volt ve amper değerleri ne idi? orjinal şarj cihazının şarj değerleri ne idir? Sen yine de baktır eğer ki farketmez iseler bedava yaparlar. ama mutlaka sorarlar şarj cihazı orji mi diye?
Mesaj otomatik birleştirildi:

orjinal şarj cihazından çok çok daha yüksek volt değerlerinde ise pili bile patlatır ha :(

By üşengeç

Asistan
Reaksiyon puanı
114
şarj cihazının volt ve amper değerleri ne idi? orjinal şarj cihazının şarj değerleri ne idir? Sen yine de baktır eğer ki farketmez iseler bedava yaparlar. ama mutlaka sorarlar şarj cihazı orji mi diye?

orjinal şarj cihazından çok çok daha yüksek volt değerlerinde ise pili bile patlatır ha :(
valla ucuz diye almıştım değerleri hiç bilmiyorum 30 liraya almııştım

HÜDHÜD

Rektör
Reaksiyon puanı
6,555
valla ucuz diye almıştım değerleri hiç bilmiyorum 30 liraya almııştım
üstünde yazması lazım...? bit pazarında bile 5-10 tlye orji şarj cihazları satılıyordu... benim elimde neredeyse her tür şarj cihazı var hepsi marka ve orji.

DİKKAT bu bir yatırım tavsiyesi değildir :D

By üşengeç

Asistan
Reaksiyon puanı
114
üstünde yazması lazım...? bit pazarında bile 5-10 tlye orji şarj cihazları satılıyordu... benim elimde neredeyse her tür şarj cihazı var hepsi marka ve orji.

bakmam lazım valla hiç dikkatimi çekmedi

Xinzu

Doçent
Reaksiyon puanı
895
Isındığına göre donanımsal bir sıkıntı var. Anakart zarar görmüş olabilir mi?

By üşengeç

Asistan
Reaksiyon puanı
114

adaptör samsungun orj adaptöru sadece kabloyu almıştık

Isındığına göre donanımsal bir sıkıntı var. Anakart zarar görmüş olabilir mi?
Telefonda sadece whatsapp var onu da fazla kullanmıyorum açıkçası telefonu fazla kullanmıyorum neden böyle oldu bilmiyorum