Telefonum Durduk Yere Reset Atıyor

Bu konuyu okuyanlar

Blue Screen of Death

CRITICAL_PROCESS_DIED
Reaksiyon puanı
353
Benim telefonumla ilgili bir sorunum var ve sorunum telefon herhangi bir anda durup dururken reset atabiliyor. Ben bu olayı bir kaç aydır çeşitli şekillerde yaşıyorum ve bu sorun neden olduğunu bulamadım. Telefonumun sorunu nedir?

___Melissa

Asistan
Reaksiyon puanı
71
Model nedir?
Virüs içeren bir dosya olduğundan şüpheliyseniz (değilseniz bile) yine de Malwarebytes ile taratın.

Telefonu zorlayacak işlemler yapıyor musunuz, yüksek ayarlarda oyun oynama, uzun süre yüksek parlaklık vs gibi..?

Şarjda kullanıyor musunuz?

Kullanım şeklini açıklarsanız ona göre bir araştırma yapar veya bilgim dahilinde yardımcı olabilirim.

Blue Screen of Death

CRITICAL_PROCESS_DIED
Reaksiyon puanı
353
Model nedir?
Virüs içeren bir dosya olduğundan şüpheliyseniz (değilseniz bile) yine de Malwarebytes ile taratın.

Telefonu zorlayacak işlemler yapıyor musunuz, yüksek ayarlarda oyun oynama, uzun süre yüksek parlaklık vs gibi..?

Şarjda kullanıyor musunuz?

Kullanım şeklini açıklarsanız ona göre bir araştırma yapar veya bilgim dahilinde yardımcı olabilirim.

Ben şeyden şüpelendim aslında Telefonu 3-4 gündür kapatmıyordum ve genellikle uzun süre kaptmadığımda başıma geldiğini fark ettim. O yüzden en azından 48 saatte bir reset atmalıyım sanırsam ama bazenleri de açar açmaz reset atıyor. Telefonum da Galaxy Grand Prime Plus. 5 yıllık telefon.
Zorlama konusuna gelirsek evet yeri geldiğinde biraz zorlarım günde 1-2 saat video izlediğim, oyun oynadığım ve sd karta büyük dosyalar indirdiğim olur. Zaten virüs olmadığindan eminim malwarebytes ile tarattım.

___Melissa

Asistan
Reaksiyon puanı
71
Uzun süreli kapanmadığı zaman kendini resetlemesi ilginç bir durum, ki bu da sanıyorum arkaplan işlemlerinin yoğun olması. Arkaplanda, o an neyi kullanıyorsanız onun haricinde her şeyi kapatın, tam kapansın yani, en fazla 2 şey aktif kalacak şekilde kullanın. Hafıza olarak da bir temizleme yapın derim, eski veya yeni model farketmez bir şeyler yüklenip doldukça kasmalar meydana gelebiliyor. Bunun da en hızlı çözümü sıfırlamak mecburen.

Son mesajlar