Bu konuyu okuyanlar

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

ozlemballi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Merhaba arkadaşlar!
Ben Samsung Galaxy A5 akıllı telefonunu kullanıyorum. Telefonum yanlış hatırlamıyorsam 16GB. Önceleri telefonum şarjdayken interneti açık sosyal medyalarda takılıyordum ya da video falan izliyordum. Daha sonra bunun kötü bişey olduğunu öğrenince yapmamaya başladım fakat telefonum çok çabuk ısınıyor ve eğer telefona bişey olursa bana da bir daha telefon almayacaklar. Bu sorunu nasıl düzeltebilirim? Yardım ederseniz çok sevinirim..

Son düzenleyen moderatör:

rawkid

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,316
Bu sıcaklarda telefonun ısınması çok doğal. Dert etme tehlikeli bir sıcaklığa ulaşırsa zaten önce uyarı veriyor sonra kapatiyor kendini.

ozlemballi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bu sıcaklarda telefonun ısınması çok doğal. Dert etme tehlikeli bir sıcaklığa ulaşırsa zaten önce uyarı veriyor sonra kapatiyor kendini.
Bi an cidden bişey olacak diye çok korktum, teşekkür ederim :)

ozlemballi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Bu konuyla ilgili başka bir görüşü, düşüncesi olan var mı?

xfukat

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
Telefonun ısınması çok normal ısıdanda korkma zaten tehlikeli bi dereceye gelirse kendini oto kapatır. Ama ısı aşırıysa ve seni rahatsız ediyorsa muhtemelen telefonun arka planında çalışan gereksiz uygulamar işlemciyi yoruyor ve ısımasına sebep oluyordur.

darkgamer_gs

Asistan
Reaksiyon puanı
18
iPhone 6 gibi işlemci frekansı normal cihazlara göre daha düşük bir cihaz bile bu sıcaklıklarda ısınıyor olması kesinlikle sizin cihazınızın da ısınmasının normal olduğınu gösterir. Eğer oda koşullarında klima gibi sıcaklığı düşürücü etkenler yoksa mobil cihazınızı sürekli kullanmamanızı tavsiye ederim. Yaz ayları, mobil cihazlar için maalesef dikkat kullanılması gereken zaman dilimidir.

sifirbakiye

Müdavim
Reaksiyon puanı
437
Sonradan pişmanlık duyacağınız modelleri tercih etmeyin.

ozlemballi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
iPhone 6 gibi işlemci frekansı normal cihazlara göre daha düşük bir cihaz bile bu sıcaklıklarda ısınıyor olması kesinlikle sizin cihazınızın da ısınmasının normal olduğınu gösterir. Eğer oda koşullarında klima gibi sıcaklığı düşürücü etkenler yoksa mobil cihazınızı sürekli kullanmamanızı tavsiye ederim. Yaz ayları, mobil cihazlar için maalesef dikkat kullanılması gereken zaman dilimidir.
Ben birkaç kere telefon şarjdayken telefonumla vakit geçirdiğim falan oldu bunun da bir etkisi olabilir mi? Yoksa bunu çok da kafama takmama gerek yok mu?

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Benim Microsoft lumia 535'im var ilk başlarda güzeldi ama sonraları aşırı ısındığı zaman kendi kendine flaş ışığını açma,konum açma ve daha bir çok şey yapıyordu hatta bazen arkadaşın dediği gibi kendi kendini kapatıyordu bende bazen kendim açıp kapatıyordum bazen de fabrika ayarlarına geri çeviriyordum sıkıntı olmaz yani anlayacağın :)

darkgamer_gs

Asistan
Reaksiyon puanı
18
Ben birkaç kere telefon şarjdayken telefonumla vakit geçirdiğim falan oldu bunun da bir etkisi olabilir mi? Yoksa bunu çok da kafama takmama gerek yok mu?
Şarjdayken telefonla vakit geçirmek hem piliniz hem de içindeki diğer parçalar için sürekli hale geldikçe zararlı bir etki oluşturur.

Neova

Asistan
Reaksiyon puanı
16
Bataryada sıkıntı olabilir.

pillibebek_

Profesör
Reaksiyon puanı
145
hatayı şarjda kullanmada yapmışsın. şarjda kullanmayın telefonları. bu arada sıkıntı olmaz deme batarya patlaması olayları yine gündemde. tek çözüm zararın neresinden dönersen kardır demek ve bir daha şarjda kullanmamak

ozlemballi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
hatayı şarjda kullanmada yapmışsın. şarjda kullanmayın telefonları. bu arada sıkıntı olmaz deme batarya patlaması olayları yine gündemde. tek çözüm zararın neresinden dönersen kardır demek ve bir daha şarjda kullanmamak
Peki bataryada ya da telefonun diğer parçalarında bir sorun olduğunu varsayalım. Benim telefonumun arkası açılmıyor nasıl anlayabilirim?

pillibebek_

Profesör
Reaksiyon puanı
145
bataryada şişkinlik olabilir fiziksel olarak.

ayrıca el yakmayacak kadar ısınmıyorsa diğer parçalarda pek sorun çıkarmaz. yinede kaygıların varsa teknik servise veya telefoncuya gösterebilirsin

ozlemballi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
bataryada şişkinlik olabilir fiziksel olarak.

ayrıca el yakmayacak kadar ısınmıyorsa diğer parçalarda pek sorun çıkarmaz. yinede kaygıların varsa teknik servise veya telefoncuya gösterebilirsin
Teşekkür ederim önerilerin için..

_FAUST_

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,612
Gömülü batarya olması kötü olmuş ben şahsen samsung kullanmadığım için bilmiyorum detaylıca ama verdiğim bilgileri uygula arkadaşın dediği gibi patlama olayları çok bu sıralar o yüzden dikkatli olmanı tavsiye ederim.:)

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...