Telefonum açılmıyor

Bu konuyu okuyanlar

lordcobain

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Xiaomi'nin Mi A1 model telefonunu kullanıyorum geçenlerde durduk yere donmaya başladı telefonu kapatım açtım açılırken normalden çok bekledim, açıldığında ise şifremi bile giremeyecek kadar donuyordu telefonu öylece bıraktım ve uyudum. Sabah kalktığımda telefon hiç açılmıyordu şarja taktım, bildirim ışığı yanıp sönüyordu şarjdan çıkarınca yanıp sönmüyordu ama yaşadığım yerde pek bilgili telefoncu yok götürdüm yapamadılar bilginiz varsa aydınlatır mısınız?

KaTaRaN

Profesör
Reaksiyon puanı
2,517
Anakart problemi olabilir

KaTaRaN

Profesör
Reaksiyon puanı
2,517
Telefoncu halledemez veya çok para alır. Xiaomi servisine götür garanti varsa yenisi ile değiştirirler

darkstar

Profesör
Reaksiyon puanı
1,481
Xiaomi'nin Mi A1 model telefonunu kullanıyorum geçenlerde durduk yere donmaya başladı telefonu kapatım açtım açılırken normalden çok bekledim, açıldığında ise şifremi bile giremeyecek kadar donuyordu telefonu öylece bıraktım ve uyudum. Sabah kalktığımda telefon hiç açılmıyordu şarja taktım, bildirim ışığı yanıp sönüyordu şarjdan çıkarınca yanıp sönmüyordu ama yaşadığım yerde pek bilgili telefoncu yok götürdüm yapamadılar bilginiz varsa aydınlatır mısınız?
Batarya tamamen bitmiş olabilir veya pil seviyesini ölçen şarj kartında sorun olabilir.
Muhtemelen 2. sidir, yani şarj kartı gitmiştir.

Sizin yapabileceğiniz öncelikle pili tamamen 0 lamak ekranda ne olduğu önemli değil açık kalsın şarj 0 olduğunda otomatik kapanır.
Ekrana hiç görüntü gelmiyorsa bence direk xiaomi turkiyeye gönderin baksınlar.

bilexsamet

Profesör
Reaksiyon puanı
2,415
Eğer garantisi yoksa yetkili servis tamir için bir telefon parası ücret ister.

lordcobain

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
teşekkürler arkadaşlar