Telefonu Açamıyorum-Samsung Gal. Gio s5660

buroodriver

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Merhabalar.-Samsung Gal. Gio s5660 cihazım var.Telefona root yapmıştım ancak açılış ekranını değiştirmek isteyince telefon restart yaparken bir daha açılmadı.GalaxyGio5660 yazısında takılı kalıyor.

Hard Reset attım ancak yinede hata aldım.Şimdi benim ne yapmam gerekiyor ? Cihazın garantisi var ancak şuan servise götürürsem garanti dışı kalacak.

Yardımlarınızı bekliyorum iyi forumlar .

mehmet0321

Doçent
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=258856]buroodriver[/MENTION]
Soft-Brick olmuş.Garantisi varsa yolla ben rootlu 2 kez yolladım(birisi hard-brick olmuştu) 2 hafta sonra tamir edip yolladılar.
Hiç bahane uydurmadılar.
Evde kendinde tamir edebilirsin.İnternette soft-brick ile ilgili basit bir sürü çözüm var.

bLaCkSouL

Profesör
Reaksiyon puanı
8
Cihaz hiç mi açılmıyor yoksa ekran açılıyor da sistem mi yüklenmiyor? Hiç açılmıyorsa servis şart. Eğer sistem yüklenmiyorsa telefonu download moduna alarak uygun Odin sürümü ile yazılım yüklemesi yapın. Ardından root edip CWM Recovery'den wipe data/cache yapın. Telefonunuz ilk günkü gibi olur.

buroodriver

Asistan
Reaksiyon puanı
12
Cihaz hiç mi açılmıyor yoksa ekran açılıyor da sistem mi yüklenmiyor? Hiç açılmıyorsa servis şart. Eğer sistem yüklenmiyorsa telefonu download moduna alarak uygun Odin sürümü ile yazılım yüklemesi yapın. Ardından root edip CWM Recovery'den wipe data/cache yapın. Telefonunuz ilk günkü gibi olur.
cihaz açılıyor ancak hani cihazlarda modeller yazar ya gio-5660 yazısında kalıyor.Dediklerinizi biraz daha detaylı olarak yazarsanız sevinirim :)

[MENTION=286063]mehmet0321[/MENTION] teşekkürler hocam biraz araştırma yapacağım :)

bLaCkSouL

Profesör
Reaksiyon puanı
8
cihaz açılıyor ancak hani cihazlarda modeller yazar ya gio-5660 yazısında kalıyor.Dediklerinizi biraz daha detaylı olarak yazarsanız sevinirim :)

@mehmet0321 teşekkürler hocam biraz araştırma yapacağım :)

O zaman servise gerek yok. Kolayca dediklerimi yaparak cihazı kullanılır hale getirebilirsiniz. Yardımcı olması için resimli anlatım linkleri veriyorum.

http://www.samsungio.com/Konu-galaxy-gio-firmware-yukleme-resimli-anlatim.html

Bu resimli değil ama belki yardımcı olur.

http://www.androidyurdu.com/showthr...-a-G%FCncel-T%FCrkiye-Romu-Nas%FDl-Y%FCklenir

Yükleme bittikten sonra recovery menüye girip mutlaka wipe işlemlerini yapın.

buroodriver

Asistan
Reaksiyon puanı
12
O zaman servise gerek yok. Kolayca dediklerimi yaparak cihazı kullanılır hale getirebilirsiniz. Yardımcı olması için resimli anlatım linkleri veriyorum.

http://www.samsungio.com/Konu-galaxy-gio-firmware-yukleme-resimli-anlatim.html

Bu resimli değil ama belki yardımcı olur.

http://www.androidyurdu.com/showthr...-a-G%FCncel-T%FCrkiye-Romu-Nas%FDl-Y%FCklenir

Yükleme bittikten sonra recovery menüye girip mutlaka wipe işlemlerini yapın.

Size milyon milyar trilyon kez teşekkür ederim sonunda hallettim çok sağolun :D

mehmet0321

Doçent
Reaksiyon puanı
0
[MENTION=258856]buroodriver[/MENTION]
Birşey değil.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
galaksi 5660 telim var çok fazla model denemesi yüzünden kilitlendi kilidi açmak için google hesabınızla oturum açın diyor ne yapmam lazım

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşım benm teldede galaxy gio yazısı geliyor kalıyor recovery modda fln acılıor ama telefon acılmıor ne yapcam yukardaki resimlerden pek bir şey anlamadım ltfen korkuyom tele bişe olur die

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Beninkide öyle oldu. Gantisi bitmeden telefonda internette geziyordum telefon u kapattım açılmadı de. Yapamıyacakları için sana yenisini vereceklersto

S

SDN Okuru

SDN Okuru
brader benim telefon hiç açılmıyo gio 5660 ne yapmam lazım power e basıyorum felan hiç açılmıyor rom yükedeim odin den sonra böyle oldu download boda da geçmiyoru simsiyah ekran :S

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Abiler bana bi yardımcı olabılırısınız telefonumu açıyorum ama galaxy yazısından sonra beyaz bı ekran gelıyo sonrada bunu tekrarlıyo baska hıcbır yöntem olmuyo ne olmuştur telefoumu korkuyorum acıl bı yardım edın lufen

ahmet80

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
kardeşimin telefonu gio ekran açılıyor samsung yazıyor bir müddet sonra kararıp tekrar açılıyor yine samsung yazıyor ?? kardeşimde rahat durmadı telefonu ses kısma-home tuşu-power tuşuna basarak açtı simdi ekranda ''' EMERGENCY DLOAD MODE (ARM9 MODE) DİYE BİR YAZI VAR YARDIM EDEBİLİRMİSİNİZ NE YAPMAMIZ LAZIM

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar benim telefonda da acılmama sorunu var galaxy gio dan sonra samsung yazısı geliyor ardından tekrar samsung yazısı gelip duruyor yardım ederseniz sevinirim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar benim telefonda samsung yazısına kadar açılıyor ama sonrası gelmiyor sonra yine samsung tekrarlanıyor ne yapmam lazım?*****

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Profesör benimkide gio telefonumu öylesine kapattım sonra bidaha hiç açılmadı tepki vermiyor. şarja takıyorum tık yok ne olur yardım et :(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
senin telefon gitmiş benimde şuan öyle dowlan mode bi şekilde açmayı başardım ama şu anda dowlan moddayken bilgisayar telefonu okumuyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
sa arkdaşlar benim telefon samsung yazıdına geliyor sonra ekranbembeyaz olup baştan açılıyo

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Rom yükle. Youtube ye galaxy gio nasıl rom yuklenir yaz gelir. Ya da odin yükle. sammobile den telefonun benyin dosyalarını indir

S

SDN Okuru

SDN Okuru
aynen benim telefon da bu durumda ne yapabilirim. garanti kapsamında göndermeli miyim ?

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ya telefondan internete girdim sonra açılmadı kapatıp açmayı denedim sizin dediğiniz gibi samsung yazısı tekrarlanıp durdu telefonumu resetlemek istemiyorum uygulamalar silinsin istemiyorum whatsapp line gibi onun için format attırmadan o uygulamalar gitmeden ne yapabilirim yardımcı olun lütfen :(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Selam boot ekranına geçmek için önce GT-S5660 ın güç butonuna 5-6 saniye basın sonra da orta (home) tuşuna basın ve boot ekranına sorunsuz geçer

S

SDN Okuru

SDN Okuru
meraba. telefonuma su kaçmıştı ilk önce normal çalışıyodu fakat suan açılmıyo yeşil ekranda download yazısı çıkıyo ne yapabilirim yardımcı olurmusunuz ? :(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
telefonum galaxy gio ve telefonu hiç bir şekilde açamıyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Vikings

Dekan
Reaksiyon puanı
91
telefonum galaxy gio ve telefonu hiç bir şekilde açamıyorum yardımcı olursanız sevinirim.

Bataryanız tamamen bitmiş olabilir, şarja takın 30-40 dakika kalsın otomatik açılması gerekiyor eğer açılmazsa büyük ihtimal donanım hasar görmüş olabilir, ana kartda sorunda olabilir.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
benm telim hiç acılmıyo napabiliim acilll LÜTFENNN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
:(
:crying:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
root yaptım sonra kaldırmaya çalıştım olmuyor cihaz açılıyor ama kara ekran geliyor ne yapabilirim acil....

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaşlar servis illaki şartmı telefonum hiç açılmıyor sanki şarjı bitmiş gibi ama başka bataryalarda takdım yinede açılmadı lütfen cvp verin nasıl kurtarabilirim telefonumu