Telefonla wi-fi şifresi analiz etme (HACK)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Yorumlara Bakıyorum Sadece Gülüyorum Bu İşlere Yıllarımı Verdim Zar Zor Şifre Kırabilicek SEviyedeyim Sizin Gibi Acemiler'Ben Bile Şifreleri Zar Zor Kırarken Peki Siz Nasıl Kırabiliceksiniz......!

CiiixXx

Profesör
Reaksiyon puanı
27
Sırf meraktan Backtrack 5 ile WEP şifreli kablosuz ağı kırmayı denedim. Hiç anlamam aslında bu işten.

İşlem başladı, 30 dakika kadar sonra bilgisayarın başına geldiğimde şifreyi tespit ettiğini gördüm. Ağ sahibi cep telefonu numarasını şifre olarak belirlemiş. :)

Windows'a dönüp ağa bu şifre ile bağlandım. İnternet'e de sorunsuz bir şekilde çıkabildim. Şaşırdım açıkçası. Hiç bilmiyorken bile çok kolayca yapabildim bu işlemi.

Sonuç olarak deneme işlemini bitirdim ve ağdan ayrıldım.

Daha sonra şifre olarak belirlenen numarayı aradım :D İlk başta - kiminle görüşüyorum?, -siz kimi aramıştınız filan derken, durumu zor da olsa anlattım. Birilerinin onu işlettiğini zanneti. -Zaten sınırsız vs diye pek umursamadı. Başına gelebilecek sorunlardan bahsettim, biraz korktu herhalde.

Modemin şifreleme sistemini değiştirmesini, görünürlüğünü kapatabileceğini, sağlam şifreler kullanması gerektiğini vs tavsiye ettim ama anlamıyormuş bu işlerden, servis sağlayıcısının ismini söyleyince de şaşırdı :) , müşteri desteği istemesini, onların gelip bu işlemleri yapabileceğini söyledim.

Sonra neden onun modemine salça olduğumdan, modeme ulaşabildiğine göre yakınlarda olduğumdan, havadan, sudan muhabbet ettik, Teşekkür etti kapattık telefonu.

Geçenlerde baktım da değiştirmiş şifreleme sistemini :D

Reaksiyon puanı
16,118
macera olsun diye yapanlar da cok geneldee ergenuslar cok merakli bu islere yaptiklari yanlis ...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
hırsız her yerde aynı wifi şifresi kıranda ekmek çalmakta aynı...

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ya benim evim okula yakım ve ben okulun intenetinden geçiniyorum ama okuldan başka internetlerde var yakınımda ben onların şifresini bulamıyorum istemeyide denedim olmicak herhalde istemeyle ama sizin önerdiğiniz bazı programlarıda indirmio hani okul internetiya:unsure: ama siz bi çaresini bulursunuz gibime gelio bulursanız veya bilenini varsa yazsın çok lazım :hammer:

Reaksiyon puanı
16,118
chrome icin zenmate var bu yurt disinda gibi yapiyor isine yarar belki.

crazy boy 32

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şifre kırmak da hırsızlık bakkaldan birşey çalmakta .Ne de olsa şifresini kırmaya çalıştığın adam o internete aylık para ödüyor bence önce izin al

nurdede1986

Asistan
Reaksiyon puanı
9
İşi abartıp acces point ile başkarına sebil yapan bile var bu ülkede

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Dostum yorumuna bakınca acemi olduğun anlaşılıyor.:p Wi-fi şifrelerini linux kullanarak kırmak birkaç dakikalık iş. Eğer şifreleme yöntemi wpa değil de wep ise bu süre saniyelik bir durum. BackTrack 5 r3 kadar basit bir program bile reaver komutuyla kısa sürede kırıyor. Wi-fi pin bulma zaten basit. Pin verildığinde reaver isi birkaç dakikada bitiriyor.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Mehaba arkadaslar pc de wifi kirma programi var bende wifini cekme orani yuksekse 3 4 saniyede kiriyor denedim yuzde yuz garantili ama telefon icin aradim yok malesef bir az daha arayacagim bulursam sizinle paylasirim

all309

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bu Programla Hiç Uğraşmayın Dumpper Ve Jumpstar var 6 DK da kırdım wifi yi

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Birinizde wifi sifresi kırılsın desin allah askına ... :D :clap: :D Avrupada internet beles her yerde ....

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ben bilgisayar la yapa biliyorum. programin adi Dumpper 60.5 versiyonunu indir ama jumpstar programi olmadan chalismaz. saygilar

S

SDN Okuru

SDN Okuru
dumpper ile mumkun 4 mg yaddashi var! ve buna anti olarak korunmada 3 yolu var buda modemin ichinde bashka programla ati iwlem aramayin! bu program 64 karishik parolayi 15 san kiriyo!

S

SDN Okuru

SDN Okuru
amaaaan ben iki saat uraşmıcam şimdi. yarın amcam işe gidince evine gider modemindeki şifreyi biyere yazarım :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bu yöntemle çok şifre buldum :cool: web yada wpa-wpa2 her türlü buluyor:yes: yapamadım bulamadım olmuyor uğraşmayın gidin şifresini isteyin diyenler önce kendileri wifi ağlarınında bu yöntemle şifresinin bulunmasından korkan arkadaşlardır bilginize...:4::4: bulamadım edemedim yok olmadı diyenlerde halt etmişler...:cursing: çok kolay ve basittir herzaman bir açık vardır. bilgisayar teknık servis uzmanı olarak ben bu yöntemle çok buldum:clap: yok hakmış hukukmuş onları geç kardeşim benim.. millet hak hukuku hiçe sayıyorken kimse yok ortalıkta alt tarafı wifi şifresi bulmaya kırılmasına emek harcayanlarıda buraya gelip kötülemeyin siz önce gidipte başka adaletleri savunun sora gelip burda tartışma çıkarın derim... emeğe sağgı duyalım beyler adam anlatmış helal olsun bence... işe yarar bilgi tebrik ederim kardeşim seni...:clap::clap:

baku

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Ben krıyorum play store dan indirdim programı nereye gitsem wifi ları krıyorum