Telefonla wi-fi şifresi analiz etme (HACK)

burak2815

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
bilgisayardan anlayan birçok kişi bilir wi-fi şifrelerini deneme yanılma yoluyla bulan programlar vardır milyonlarca şifre kombinasyonlarını önce indirir sonra burdan program şifreyi bulmaya çalışır telefonumada bu wi-fi hackleme programını indirdim (çoluk çocuk işi olmayanlardan ) dosya boyutu büyüktü indirdim ve çalışmadı eğer olurda biriniz tamamen çalışan bi program biliyosa linkini verebilirmi her önüme çıkan dosyayı indirirsem işim baya bi uzun sürücek duyduğuma göre bu telefonlardada çalışan programlar varmış ama ben bulamadım

lordarcual

Profesör
Reaksiyon puanı
6
bilgisayardan anlayan birçok kişi bilir wi-fi şifrelerini deneme yanılma yoluyla bulan programlar vardır milyonlarca şifre kombinasyonlarını önce indirir sonra burdan program şifreyi bulmaya çalışır telefonumada bu wi-fi hackleme programını indirdim (çoluk çocuk işi olmayanlardan ) dosya boyutu büyüktü indirdim ve çalışmadı eğer olurda biriniz tamamen çalışan bi program biliyosa linkini verebilirmi her önüme çıkan dosyayı indirirsem işim baya bi uzun sürücek duyduğuma göre bu telefonlardada çalışan programlar varmış ama ben bulamadım
O tür programları sanırım 10-15 yıllık mükemmel bilgili hackerler yapıyor. Wi-fi şifresi kırmak o kadar kolay değil. O kadar fazla şifreyi denemesi 4 yılını filan alır çünkü :) Süper bilgisayarlar bile 3-4 saat sürede bulabilir belki. Oda şifre 8 haneli ise gidip 30-40 haneli olursa 40-50 günde anca kırar süper bilgisayar. Yani kardeşim bende eskiden baya araştırdım elde var sıfır. Yani bence uğraşma :) en iyisi :)

michuozawa

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
493
git şifreyi iste , yoksa eline bir şey geçmez. :D

Mr.Elm

Doçent
Reaksiyon puanı
5
O tür programları sanırım 10-15 yıllık mükemmel bilgili hackerler yapıyor. Wi-fi şifresi kırmak o kadar kolay değil. O kadar fazla şifreyi denemesi 4 yılını filan alır çünkü :) Süper bilgisayarlar bile 3-4 saat sürede bulabilir belki. Oda şifre 8 haneli ise gidip 30-40 haneli olursa 40-50 günde anca kırar süper bilgisayar. Yani kardeşim bende eskiden baya araştırdım elde var sıfır. Yani bence uğraşma :) en iyisi :)

Yanlış hatırlamıyorsam kullanılan yönteme Brute Force diyorlardı. Bir fikrim var; öyle saatlerce uğraştırmayı gerekmeyecek, wifi ağına anında bağlanabilecek arka kapılar, donanımlar vardır. Adamlar bu teknolojiyi üretiyorlar, ülkesinin ajanları kullansın diye illaki hile barındırırlar diye düşünüyorum. Mühim olan o donanımı ve yöntemi öğrenmek :) yoksa aç pc yi açık bırak günlerce. Bulmasını ümit et felan. Boş işler bunlar.
Ayrıca wifi şifresi kırmak zaten yanlış. Nihayetinde kul hakkı.

lordarcual

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Yanlış hatırlamıyorsam kullanılan yönteme Brute Force diyorlardı. Bir fikrim var; öyle saatlerce uğraştırmayı gerekmeyecek, wifi ağına anında bağlanabilecek arka kapılar, donanımlar vardır. Adamlar bu teknolojiyi üretiyorlar, ülkesinin ajanları kullansın diye illaki hile barındırırlar diye düşünüyorum. Mühim olan o donanımı ve yöntemi öğrenmek :) yoksa aç pc yi açık bırak günlerce. Bulmasını ümit et felan. Boş işler bunlar.
Ayrıca wifi şifresi kırmak zaten yanlış. Nihayetinde kul hakkı.
hem kul hakkı hemde adam sana kendi yaptığı modemin nasıl kırılabileceğini söylemez. Ama isterlerse hemen kırabilirler ki bunu yaparsa adam hapse atarlar :) Telefonla uçak kontrol adam vardı 10 yıllık kadar pilot adam her şeyini biliyor uçağın. Uçak otomatik pilota alındığında frekanslar ile uçağın kontrolünü ele geçirebiliyor :) ama manuel moda alınca düzeliyor :)

oduncu

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Bulduğum en iyi program, güzel bir ekran kartı olan, xeon işlemcili bir bilgisayarda tarih olarak ayarladığım wireless şifresini 4 saatte kırabildi. içine birkaç harf girseydi haftayı bulurdu gibi geliyor. Hele birde büyük küçük harf yapıp sembollerden bir-iki serpiştirilmiş olsa başında yaşlanırım herhalde.

Birde sen bunu telefonla yapabilmek istiyorsun. Diyebileceğim tek şey Allah uzun ömür versin.

lordarcual

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Bende şuan kırmaya çalışıyorum Elcomsoft ile 100 milyon farklı rakam kombinasyonu deneyecek :) Eğer bulamazsa 59 milyar tane her türlü harf sembol geçen kombinasyonlar var. Saniyede 10 bin tane deniyor. Hadi hayırlısı :)

burak2815

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Uzun sürüyo doğru ama o dosyayı indirdikten sonra süre çok kısalıyo dosyayı indirdim bayaaa bi büyüktü ama dosyayı bulamıyorum hatası verip durdu program türklerin yapamıcağını ve benmde yabancı dilimin zayıf olduğunu göz önüne alırsak iş çetrefilli oluyo :) ayrıca kimse 30 haneli şifre koymuyo :)

- - - Mesaj Güncellendi - - -

Kafemiz var wi-fi yi kaldırdık yan kafeye gittim müşteri yibi çay içtim şifrelerini istedim işim var gibi :) hayla deiştirmiyolar :) film indiriyorum bende :)

Son olarak bazı programlar var doğru gerçek hack programları korsan yazılımlar ama 100$ veremem be :) ADAM ondan para kazanıyo baya sağlam hemde

mekolac44

Doçent
Reaksiyon puanı
5
dediğin teknik word listlerle veya denemelerle olan varya onun için tesla s1011 felan gerekir yani telefonun cpu ve gpu su yetmez ama backtrack modil versiyonu ile rahat rahat kırarsın

Bende şuan kırmaya çalışıyorum Elcomsoft ile 100 milyon farklı rakam kombinasyonu deneyecek :) Eğer bulamazsa 59 milyar tane her türlü harf sembol geçen kombinasyonlar var. Saniyede 10 bin tane deniyor. Hadi hayırlısı :)
hacı sen hangi gpu ile deniyorsun elcom brute ile şifre kırman için şifrenin en fazla 4-5 haneli olmalı ve ya sadece sayı ya sadece harften oluşmalı

burak2815

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Uzun sürüceğini biliyorum bazı versiyonları var bu programların :) ama dediğim gibi pahalı hadi aldım almanyadaki iki üç çocuğada kredi numaramı vermek içime sinmiyo dowland yapa yapa internetin beli doğrulmaz oldu :)

burak2815

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Backtrack windows tabanlı die biliyodum ama yrni çıkan backtrack 5 androidlere uyum sağlıyabiliyomuş entegre yapmışlar 512 ramla çalışabiliyo 2 ciga bayt büyüjlüğünde bide ekran geniş olmalı :) gpu benim uyumlu root fln gerekiyomuş xperia s te root sorunum var şuan düzelticem bi iki gün sonra orjinal yeni güncellemeyide yükleyince uğraşıcam şu programla sağolasın valla :) youtube da millet baya çatır çatır giriyo

Tabiii wi-fi dediğimiz aletin bir yığın koruma yolu var wep karuma ondan sonra bu bnm telefonunki gibi wap koruma buna benzer warp mıydı neydi bi koruma yolu daha var genelde herkes web kotuma kullanır 8 haneden fazla sayı veya rakam giriyosun backtrack 5 deneme yanılma yapmadan modemin yaydığı dalgaları çözümlüyo sanırım :) orda bi garipsemedim değil çünkü bu işlemi pc ile zor yapıyo millet :) genede sağolasın ama ben burdan ilerlerim :)

lordarcual

Profesör
Reaksiyon puanı
6
dediğin teknik word listlerle veya denemelerle olan varya onun için tesla s1011 felan gerekir yani telefonun cpu ve gpu su yetmez ama backtrack modil versiyonu ile rahat rahat kırarsın

hacı sen hangi gpu ile deniyorsun elcom brute ile şifre kırman için şifrenin en fazla 4-5 haneli olmalı ve ya sadece sayı ya sadece harften oluşmalı
Ya benim gpu GTS 250 :) 1 GB ekran kartı saniyede 10 bin kombinasyon deniyor. İyi bir cpu iyi bir gpu olsa 5-6 günde 10-20 milyar tane dener heralde. 8 hanelide bulabiliyorsun :) 100 milyonluğu denedim sonuç almadım şimdi 80 gün sürecek olan 59 milyar tane kombinasyon deneyeceğim :)

mendocino

Rektör
Reaksiyon puanı
81
Eskiden az şifre kırmadım; wep şifreler yarım saatte kırılıyor uygun programla daha doğrusu linux tabanlı küçük bir işletim sistemiyle ama wpa wpa2 şifreler imkansız gibi, ee artık wep şifre de kalmadı diyebiliriz millet bilinçlendi modemler güçlendi. Lafın kısası uğraşmaya değmiycek kadar zor işler.

burak2815

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Web şifresi yok doğru wpa koruması var 8 haneden fazla harf ve sayı bide üstüne üstük işaretler büyük küçkler vs herşey var deneme yanılmayla bulmak imkansız artık ama demek istediğim bazı programlar denemiyo koblosuz internetteki dalgalardan korsan yolla şifreyi buluyo ama onu bulması içinde modemin kodunu istiyo o kodda 10 12 haneli biş

Son bi yardımınızı alıyım konuyu kapatırız bu booloadher kilidini kapadım ben rom yüklerken garantiden çıktığını biliyorum ama açınca geri gelmiyomuş galiba doğrumu?????? Öyleyse dikkat ediyim telefona

kurtboz

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İyice bi öğrenip,red hack'a gir,onlar geziparkı eyleminde bulmuşlardı :D

aykutuludag

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
zor iş hocam sağlam hacker olmak gerekir yıllarını veren insanların bile bunu yapabileceklerinden şüpheliyim.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Hayır Kardeşlerim Kullandıklarımız Yöntemleri Wifi Dump Olarak Arayın Kesinlikle Sonuç Alırsınız Ancak Tavsiyem O 15-20 Tllik Modemlerinizi Çöpe Atın Yerine 100-150 tl Arası Modem Arlın Ve Sinyal Kalitesini Enaz 2-3 km Arası Olacak Şekilde Arttırın Bunu Yapmayı Kendin Yap Projelerinden Bulabilirsiniz İsterseniz Şifresizlere Zahmetsizce Girersiniz İsterseniz Şifreleri Kırarsınız Backtrack Araştırması Yapın.

Jura

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bruto force ile değil snifferla alıyorum şifreyi. Telefonlada yapılabilir.

Hakan_E_Deniz

Asistan
Reaksiyon puanı
1
backtrack kali vs bunlarla kurulu gelen ama ubuntu vs de yüklenebilen aircrack airmon-ng vs vs gibi programlarla brute ediliyor şifreler fakat buna uyumlu donanıma da sahip olmanız gerekiyor telefonlar bu olayı yapabilir mi şüpheliyim denemek lazım...
not pc lerde bile iyi bir şifre için iyi bir wordlist gerekirken telefon bu wordlistleri açabileceğinden bile şüpheliyim

BLACKPOWERTURBO

Profesör
Reaksiyon puanı
3
backtrack kali vs bunlarla kurulu gelen ama ubuntu vs de yüklenebilen aircrack airmon-ng vs vs gibi programlarla brute ediliyor şifreler fakat buna uyumlu donanıma da sahip olmanız gerekiyor telefonlar bu olayı yapabilir mi şüpheliyim denemek lazım...
not pc lerde bile iyi bir şifre için iyi bir wordlist gerekirken telefon bu wordlistleri açabileceğinden bile şüpheliyim
dedigin gibi backtrack la wps özeligi kapali ve bazi modemler kırılıyor ama wifi kartinin antenlerin iyi olmasi lazim worlist yöntemide var paket toplama yöntemide var
telefona gelirsek nokia n900 telefonuyla yapabilirsin yazilimindan dolayi onun haricinde çok zor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Beyler Ben Bir Ara ugrastım yapmak İçin BackTrack Beini Gibi Wifi Şifre HAcklama Programları ama boş iş gibi gelıyor kodlar Vs. zor iş.

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708

program telefondamı çalııyor bende deneyim bi

D

Deleted member 312196

SDN Okuru
Programla Wifi sifresini tespit etmek o kadar kolay degil. Eski WEP sifrelerini kirmak basit olabilir, WPA/WPA2 sifrelerini kolay kolay kiramazsiniz.

Unutmayin: Bruteforce bile uzun ve akillica sifreleri kirmakta zorlaniyor. Imkansiz degil ama, sandiginiz gibi cocuk oyuncagida degil.

Size tavsiyem: Bos islerle ugrasacaginiza herkes gibi "parasiyla" internet alin. Milletin sirtindan otlanmak hic mi zorunuza gitmiyor?

-şerafettin

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Başkasinin şifresini kirmak hirsizlik değil mi?
Phorm'un seni fişlemesi ne acaba?

Programla Wifi sifresini tespit etmek o kadar kolay degil. Eski WEP sifrelerini kirmak basit olabilir, WPA/WPA2 sifrelerini kolay kolay kiramazsiniz.

Unutmayin: Bruteforce bile uzun ve akillica sifreleri kirmakta zorlaniyor. Imkansiz degil ama, sandiginiz gibi cocuk oyuncagida degil.

Size tavsiyem: Bos islerle ugrasacaginiza herkes gibi "parasiyla" internet alin. Milletin sirtindan otlanmak hic mi zorunuza gitmiyor?
Başkasından palazlanmak elbette iyi değil, ama söylesene, verdiği hız, verdiğin paranın hakkını karşılıyor mu?

ReDxxLiNe

Asistan
Reaksiyon puanı
0

git para ver internet al milletten hırsızlık yapıp durma en kolayı bu oluyor. Millet enayi para verip internet alıyor yetmiyor ger.z.kalı müşteri hizmetleriyle cebelleşiyor, sen de hoopp hazıra kon ne güzel. :thumbdown: :cursing:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Ben kendi internetimin şifresini kırmak için bakiom :)
Şifreyi unuttumda :lol: