Telefonda çektigim fotograflar bilgisayarda açılmiyor.

Bu konuyu okuyanlar

Reaksiyon puanı
10
merhaba arkadaşlar
Samsung galaxy A51 telefonumla çektiğim fotograflar ın neredeyse tamamı windows 10 un kendi fotograflar uygulamasında açılmıyor ve küçük kareler halinde fotograflar görünmüyor. İnternetten başka fotograf açmak için uygulamalar indiriyorum zorla acabiliyorum. Çektiğim fotograflar 3840x2160 çözünürlükte olduğu için mi acaba diye tahmin ediyorum sizin bir bilginiz var mi bu tür seyle karsilastiniz mi?

Reaksiyon puanı
109
merhaba arkadaşlar
Samsung galaxy A51 telefonumla çektiğim fotograflar ın neredeyse tamamı windows 10 un kendi fotograflar uygulamasında açılmıyor ve küçük kareler halinde fotograflar görünmüyor. İnternetten başka fotograf açmak için uygulamalar indiriyorum zorla acabiliyorum. Çektiğim fotograflar 3840x2160 çözünürlükte olduğu için mi acaba diye tahmin ediyorum sizin bir bilginiz var mi bu tür seyle karsilastiniz mi?
evet bende karşılaştım fotoğraf boyutu ile alakalı

bilexsamet

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,419
Windows 10'un Fotoğraflar uygulamasını güncellediniz mi?

Bende de Fotoğraflar uygulaması 4K videolarda takılarak oynatıyor. Ama PC'deki VLC Player sorunsuz oynatıyor. Uygulama ile ilgili bir sorun bence.

Reaksiyon puanı
8,022
Bende de oluyor bazı fotoğraflarda. Telefonlar farklı formatta kaydediyor , Windows da henüz bunu desteklemiyor sanırım.

alyuc

Öğrenci
Reaksiyon puanı
13
Fotoğrafın formatı ne benim başıma da gelmişti fotoğrafın uzantısı yüzünden sorun çıkmıştı

Kaansenn34

Doçent
Reaksiyon puanı
680
Fotoğraf HEIC formatında olabilir. Onun için Microsoft Store'dan HEIC formatında açabileceğiniz Windows'un uygulamasını yükleyin.