Telefona keylogger bulaştığını nasıl anlarım ? (ANDROİD)

Bu konuyu okuyanlar

ElProfesörr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Arkadaşlar yanlışlıkla bir linke tıkladım. Sitenin yukarısındaki bağlantısında keylogger yazıyordu. Site açıldı ve hemen sonra kapandı. Telefonuma ücretli virüs taraması yaptım bir şey çıkmadı. Dosyalarıma baktım yabancı uygulama yok. Keylogger bulaştığını nasıl anlarım? Bu arada bu olay telefonuma oldu. Herhangi bir dosya inmedi sadece link açılıp kapandı. Şu an korkudan telefonu kullanamıyorum. Kaspersky ücretsiz sürümü ve Mcafee ücretli sürümü ile 2 kez tarama yaptım bir şey çıkmadı.
Mesaj otomatik birleştirildi:

Hemen açılıp kapandığı için ne yazdığını anlamak amacıyla 3, 4 kez tıkladım.

Android Sürümü 9

defacerGLD

Profesör
Reaksiyon puanı
3,067
keylogger bulassa telefoununa göremezsin sadece virüs proglamı temizler

ElProfesörr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15

Zalkren

Asistan
Reaksiyon puanı
277
Klasik reklamdir diye düşünüyorum keylogger öyle kolay bulaşan bir şey değil illaki bir şey indirmen lazım

defacerGLD

Profesör
Reaksiyon puanı
3,067
Telefonda ki güncellemeler tam.

Pil gücümde ani azalışlar yok.

Virüs programının kolay bulabileceği bir virüs mü ?
crypter diye bişey var virüsün kendi görürse bile crpter sifreliyim göremeyebilir

ElProfesörr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15

defacerGLD

Profesör
Reaksiyon puanı
3,067
keylogger senin bastığın tuşları kaydeder yani senin telefonu kapatma açma gibi şeyler yapamaz

Taha K.

Profesör
Reaksiyon puanı
1,001
Çok düşük Android versiyonu olmadıkça telefondan keylogger yemezsin onun haricinde fish tekniği ile girdiğin bazı siteler telefonunu yavaşlatıp paranı alabilir dikkatli ol.

xKemalC

Doçent
Reaksiyon puanı
627
Arkadaşlar yanlışlıkla bir linke tıkladım. Sitenin yukarısındaki bağlantısında keylogger yazıyordu. Site açıldı ve hemen sonra kapandı. Telefonuma ücretli virüs taraması yaptım bir şey çıkmadı. Dosyalarıma baktım yabancı uygulama yok. Keylogger bulaştığını nasıl anlarım? Bu arada bu olay telefonuma oldu. Herhangi bir dosya inmedi sadece link açılıp kapandı. Şu an korkudan telefonu kullanamıyorum. Kaspersky ücretsiz sürümü ve Mcafee ücretli sürümü ile 2 kez tarama yaptım bir şey çıkmadı.

Android Sürümü 9
En iyisi bir virüs taram uygulaması ile tarayın

ElProfesörr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Çok düşük Android versiyonu olmadıkça telefondan keylogger yemezsin onun haricinde fish tekniği ile girdiğin bazı siteler telefonunu yavaşlatıp paranı alabilir dikkatli ol.
Fish tekniği nedir ?

Telefonumda Allaha şükür hiç yavaşlama yok. Zaten bir kredi kartı bilgisi girmedim telefonuma.

Hocam düzgün sitelerde dolaş sende o zaman niye tehlikeli sularda yüzüyorsun??
Yaa hocam yanlışlıkla tıkladım.

Taha K.

Profesör
Reaksiyon puanı
1,001
Fish tekniği nedir ?

Telefonumda Allaha şükür hiç yavaşlama yok. Zaten bir kredi kartı bilgisi girmedim telefonuma.
Fish tekniği oltalama olarak geçer bir yere tıklatır özellikle +18 sitelerde olur bu , telefon faturalıysa sıkıntı yaşarsınız.

Taha K.

Profesör
Reaksiyon puanı
1,001
Faturalı değil.
O zaman fazla sıkıntı yapmanıza gerek yok , içinizin rahat etmesini istiyorsanız fotoğrafları , videoları ve numaraları bilgisayara driver'e atarsınız sonra telefonu fabrika ayarlarına çevirirsiniz.

rise

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
3,247
Tam zamanlı koruyan bir antivirüs sürekli telefonda kalmalı.
Tabi antivirüs yavaşlatıyor vs diyenler çıkacak, o onların tercihi..

Akkara

Dekan
Emektar
Reaksiyon puanı
9,356
Arkadaşlar yanlışlıkla bir linke tıkladım. Sitenin yukarısındaki bağlantısında keylogger yazıyordu. Site açıldı ve hemen sonra kapandı.
Herhangi bir dosya inmedi sadece link açılıp kapandı. Şu an korkudan telefonu kullanamıyorum.
Muhtemelen ekranınızda bir pop-up reklam belirdi. Herhangi bir dosya indirip yüklenmemişse, bence çok endişe etmenize gerek yoktur.
Virüs programının kolay bulabileceği bir virüs mü ?
Bazı kötü amaçlı yazılımlar bir uygulama bileşeni gibi davranabilir, yani cihazın uygulama launcher'ında (başlatıcısında) listelenmez. Eğer casus yazılım kendini gizlemekte iyi ise, antivirüs programlarının çoğu bunu algılamakta zorlanabilir de. Bu açıdan dikkat çekici cihaz sorunlarına (cihazın kendi kendine yeniden başlaması, telefonun ısınması, pil sağlığının değişmesi-pil tamamen şarj olur ve kolayca azalır vb.) neden olmadıkça, bu yazılımlar zor algılanabilirler.
Sadece bir linke tıkladım. O da yanlışlıkla. Ama kötü bir reklam gibiydi. Cinsel içerikli bir reklam.
Eğer gezdiğiniz site +18 içerik barındırıyor ise, bu spesifik bir şey de olabilir. (Yani bu durumda, parolalarınız, kredi kartı numaralarınız, iletişim bilgileriniz, hesap numaralarınız ve diğer hassas bilgilerinizin risk altında olma olasılığı daha yüksek.) Tedbir amaçlı Malwarebytes ile de tam sistem taraması (ayarlardan "derin tarayıcıyı da kullan" işaretli olarak) yapın. Biraz uzun sürebilir.

Kolay gelsin. İyi forumlar.

ElProfesörr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Muhtemelen ekranınızda bir pop-up reklam belirdi. Herhangi bir dosya indirip yüklenmemişse, bence çok endişe etmenize gerek yoktur.

Bazı kötü amaçlı yazılımlar bir uygulama bileşeni gibi davranabilir, yani cihazın uygulama launcher'ında (başlatıcısında) listelenmez. Eğer casus yazılım kendini gizlemekte iyi ise, antivirüs programlarının çoğu bunu algılamakta zorlanabilir de. Bu açıdan dikkat çekici cihaz sorunlarına (cihazın kendi kendine yeniden başlaması, telefonun ısınması, pil sağlığının değişmesi-pil tamamen şarj olur ve kolayca azalır vb.) neden olmadıkça, bu yazılımlar zor algılanabilirler.
Eğer gezdiğiniz site +18 içerik barındırıyor ise, bu spesifik bir şey de olabilir. (Yani bu durumda, parolalarınız, kredi kartı numaralarınız, iletişim bilgileriniz, hesap numaralarınız ve diğer hassas bilgilerinizin risk altında olma olasılığı daha yüksek.) Tedbir amaçlı Malwarebytes ile de tam sistem taraması (ayarlardan "derin tarayıcıyı da kullan" işaretli olarak) yapın. Biraz uzun sürebilir.

Kolay gelsin. İyi forumlar.
Malwarebytes ile tarama yaptıktan sonra temiz çıkarsa içimi rahat tutabilir miyim ?

KNMX

Dekan
Reaksiyon puanı
3,747
Bir daha böyle şeyler olmaması için Brave tarayıcı kullanmanızı öneririm.
Muhtemelen Pop-up'tan öte değil.
Ayrıca geçmişinizden bulabilirsiniz siteyi.

ElProfesörr

Öğrenci
Reaksiyon puanı
15
Bir daha böyle şeyler olmaması için Brave tarayıcı kullanmanızı öneririm.
Muhtemelen Pop-up'tan öte değil.
Ayrıca geçmişinizden bulabilirsiniz siteyi.
Pop-up nedir ? Bildiğiniz yukarıda +18 reklam vardı. Menüye tıklayayım diye ona tıkladım.

KNMX

Dekan
Reaksiyon puanı
3,747
Pop-up nedir ? Bildiğiniz yukarıda +18 reklam vardı. Menüye tıklayayım diye ona tıkladım.
Google ile 1 tık uzağınızda. :)
1588782623143.png

Son mesajlar