Telefon Tavsiyesi

Bu konuyu okuyanlar

ceyhundemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Merhaba telefon almayı düşünüyorum, araştırma yaptım biraz, bazı modeller arasında kaldım hangisini tavsiye edersiniz?
Xiaomi Mi Note 10 lite (128 gb)
Xiaomi Redmi Note 9 Pro (128 gb)
Realme 6 (8 gb ram)
Oppo Reno 2 Z
Huawei P Smart Pro
Arkadaşlar 1 ay içinde bi yerden para bekliyorum gelirse bu modellerden birini almayı düşünüyorum, para gelmezse de garantisiz olarak redmi note 8 almayı düşünüyorum. Ona göre fikir verirseniz sevinirim.

Reaksiyon puanı
6,381
Telefonu almak için en fazla ne kadar bekleyebilirsiniz?

Eğer bekleyebiliyorsanız Redmi K30 Ultra'yı beklemenizi öneririm.

Bekleyemezseniz de bunlar arasından mi note 10 lite öneririm.

The Cyclist

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
6,906
Liste içinden Mi Note 10 Lite'ı, liste dışından ise Realme 6 Pro'yu öneririm.

ceyhundemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Realme 6 proya ben de baktım ama Realme 6 8gb ram olan modelle karşılaştırdığımda arada 500-700 arası fiyat vardı ve aradaki farka göre en mantıklı olan Realme 6 geldi o yüzden proyu listeden çıkardım

Erenist2020

Müdavim
Reaksiyon puanı
7,299
Merhaba telefon almayı düşünüyorum, araştırma yaptım biraz, bazı modeller arasında kaldım hangisini tavsiye edersiniz?
Realme 6 (8 gb ram)
Oppo Reno 2 Z
Huawei P Smart Pro
Arkadaşlar 1 ay içinde bi yerden para bekliyorum gelirse bu modellerden birini almayı düşünüyorum, para gelmezse de garantisiz olarak redmi note 8 almayı düşünüyorum. Ona göre fikir verirseniz sevinirim.
Mi Note 10 lite yada Realme 6 Pro almanı tavsiye ederim.

ceyhundemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Telefonu almak için en fazla ne kadar bekleyebilirsiniz?

Eğer bekleyebiliyorsanız Redmi K30 Ultra'yı beklemenizi öneririm.

Bekleyemezseniz de bunlar arasından mi note 10 lite öneririm.
Minimum 1 ay maksimum 3-4 ay bekleyebilirim, mevcut kullandığım telefon için tüketici hakem heyetine başvurdum, ona göre hareket edeceğim
Mesaj otomatik birleştirildi:

Realme 6 proya 3500 lira vermek yerine Realme 6 8gb ram olan modele 2800-2900 civarı vermek daha mantıklı değil mi?

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Arkadaşlarım gibi ben de Mi Note Lite'ı ve Realem 6 Pro'yu tavsiye ederim.

Eğer uzun bir süre varsa daha almanız için yeni gelecek cihazlar var onlar da gelsin tekrar bir konu açarsınız yine değerlendirme yaparız.

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,044
Minimum 1 ay maksimum 3-4 ay bekleyebilirim, mevcut kullandığım telefon için tüketici hakem heyetine başvurdum, ona göre hareket edeceğim

Realme 6 proya 3500 lira vermek yerine Realme 6 8gb ram olan modele 2800-2900 civarı vermek daha mantıklı değil mi?
Listedeki mi note 10 litede 3500 tl civarı realme proda 90hz ekran yenilemsi ve işlemciside daha iyi çift ön kmerası var pro modelini almk daha mntıklı

Son düzenleme:

ceyhundemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Mi Note 10 Lite öneririm önceliğin performanssa Mi 10 Lite 5G'ye de bakabilirsin.
Mi 10 lite modelini araştırdım ama çok satan bir yer yok, İstanbulda birkaç mağaza satıyor sahibindende ve gittigidiyorda da 1 mağaza satıyor o yüzden pek güvenemedim

Timurid

Müdavim
Reaksiyon puanı
835
Realme 6 (8 gb ram)
Oppo Reno 2 Z
Huawei P Smart Pro
Mi note 10 lite veya m51 al

ceyhundemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Cevap veren ve fikirlerini belirten herkese teşekkür ederim, hele bir kullandığım telefonun akıbeti belli olsun ona göre kararımı verip mi note 10 lite veya Realme 6 pro alacağım, o zamana kadar yeni bir cihaz da çıkarsa ona göre tekrar araştırır ve sizlerin görüşünü alırım

alpotter

Profesör
Reaksiyon puanı
4,115
Listede mi note 10 lite en iyisi. Ama Realme 6 Pro listedeki modellerden daha iyi.
Bu arada vatan'da 23.00'dan sonra Realme 6 Pro 3199 TL'ye düşüyor. Haberiniz olsun.

Cvnmrt

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,942
Mi 10 lite modelini araştırdım ama çok satan bir yer yok, İstanbulda birkaç mağaza satıyor sahibindende ve gittigidiyorda da 1 mağaza satıyor o yüzden pek güvenemedim
Mi store'larda satılıyor yaşadığın şehirde mi store varsa gidip bakabilirsin ya da beklersen yakında internette tr garantili satılacak deniliyor ama dediğim gibi önceliğin performanssa Mi 10 Lite 5G değilse Mi Note 10 Lite veya Realme 6 Pro almanı öneririm

Son düzenleme:

ceyhundemir

Öğrenci
Reaksiyon puanı
17
Mi store'larda satılıyor yaşadığın şehirde mi store varsa gidip bakabilirsin ya da beklersen yakında internette tr garantili satılacak deniliyor ama dediğim gibi önceliğin performanssa Mi 10 Lite 5G değilse Mi Note 10 Lite veya Realme 6 Pro almanı öneririm

İstanbuldayım yakınımda avmde var, yarın bi bakıyım olmadı, teşekkürler

Bir de yurt dışı cihazları hakkında bilgisi olan var mı acaba, telefoncular kendisi hurda telefonların imeisini atıyorlar, garantili cihazlara göre arasında 700-1000 lira arası oynuyor. Normalde yurt dışı cihazı almayı düşünüyordum ama imei atıldıktan sonra sıkıntı yaşayanlar olmuş mobil veri ve wifi ile ilgili o yüzden arafta kaldım biraz...

D41SUK3

Öğrenci
Reaksiyon puanı
23