Telefon Tavsiyesi, Sizce ?

Hangi telefon ?

• Kullanılan toplam oy
    5

Honor_Khomore

Doçent
Reaksiyon puanı
125
Arkadaşlar selamun aleyküm. Sizlere telefon konusunda danışacaktım. Bir ara s6 edge alacaktım. Fakat s7 çıkıcak biraz daha bekleyeyim dedim. Sonra baktım s7 edge'de kaydadeğer bir fark göremedim. Daha doğrusu benim önemsemediğim bana gerekmeyen özellikler gelmiş. Şimdi soruma geliyorum. Sizce s7 edge mi s6 edge mi nedenleriyle birlikte cevaplarsanız sevinirim. Ve de 5.5 inç edge ekranla gözümü korkutmuyor değil. Yoksa bunları boşverip Iphone 7 ve Note 6 yı mı beklemeliyim? Biraz uzun olmuş dostlar kusura bakmayın. Okuyup cevap verenlere çok teşekkürler. İyi forumlar!

Hasan Fehmi

Öğrenci
Reaksiyon puanı
1
S7 edge performans olarak s6 edge den %30 daha performanslı. Bence s7 edge sırf kamerası için gene alınır. Daha su geçirmez olması, batarya performansı, tasarımı, şıklıgı da var tabi.

...Görkem...

Profesör
Reaksiyon puanı
779
Merhaba,

S6 edge ile s7 edge arasinda hemen hemen her konuda fark. Bunlar neler ? Basta islemci. S6 edge de exynos 7420, s7 edge exynos 8890 kullaniliyor. Iki islemci arasinda yaklasik %40-50 lik bir fark var. Buda onemli bir etken. Kamera konusunda s7 edge yani bir sensor kullaniyor. Buda ilk incelemelerde cok hizli odaklama ozelligi kazanmis bulunuyor. Cektigi foto ve videolarda kalite tabikide artmis. Batarya konusunda baya bir ilerleme var. Ozellikle de s7 den cok s7 edge in 5.5" lik ekranli bir urunle 3600 mah lik bir batarya sigdirilmasi cok olumlu yorumlar aldi. Ram konusunda da s6 edge 3gb ram idi s7 edgr 4gb ram. Android platformunda ne kadar cok ram o kadar iyidir. Ekranda da yeni nesil super amoled ekran kullaniliyor ve gorilla glass 5 ile korunuyor. Eger s7 edge icin butceniz uygunsa kesinlikle s7 edge alin. Yoksa s7 de alabilirsiniz. Kesinlikle s6edge den daha basarili bir tercih olur. Bence butcr uygunsa s7 edge degilse s7, note 5 urunlerinden birini alin. Note 5 in fiyatida baya dusdu 2250 lere bulunuyor neredeyse.

Note 6 bekleme konusunda sunu belirteyim daha baya zaman var. Karar sizin tabi. Eylul ekim gibi satista olur sanirim. Vaktiniz varsa bekleyin tabi ama ben o kadar zaman bekleyemezdim :)