Telefon tavsiyesi istiyorum

marsharun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle hepinize merhabalar.
Yeni bir telefon alacağım, iki yıldır Xperia S kullanıyorum ve bir daha Sony kullanmayı düşünmüyorum. Alacağım telefonu 2 yıl kullanmalıyım rahat. Aklımdaki telefonlar öncelikli olarak LG G2. Diğer kuvvetli ihtimal ise Iphone 5S. Ya da biraz daha bekleyip yeni gelecek telefonlar mı? Ya da başka bir telefon önerebilir misiniz? (Sony Z1 hariç)
Şimdi asıl gelelim benim derdime...
Ben şuan 4.3 inc bir telefon (Xperia S) kullanmaktayım. LG G2 alsam büyük gelir, 5S alsam küçük gelir diye korkularım var. Siz ne düşünürsünüz bu konuda?
Diğer önemli nokta ise Kulaklık ses performansı. Dışarıya verdiği ses önemli değil ama kulaklığa verilen ses çok önemli, ben kulaklık ile çok müzik dinlerim ve sesin kaliteli ve yüksek çıkmasına dikkat ederim.
Dışarıda bulunduğum sürece mobil internet kullanırım, sürekli whatsapp mesajlaşırım, beni dışarıda internet kullanımıma rağmen idare edebilecek bir telefon arıyorum. Batarya önemli.
Ha ben ios ve android takmam fark yapmaz bana tavsiye verirken ios ve android platformlarını yok sayalım lütfen :yes::yes: ayrıca kamera yönüyle de karşılaştırmaya gerek yok bence telefonları, hepsinin yaklaşık standartları var ufak şeyler önemli değil. Diğer önemli olmayan nokta ise hassas testler antutu bencmark falan hiç önemli değil.
Telefon boyutu en fazla LG G2 kadar olur, ondan büyük telefonu asla alamam.
Tasarım benim için önemlidir, kılıf kullanmam telefonun şık durmasına önem veririm.
Ha diğer bir isteğim ise şu: Telefonun aniden kilidini açıp mesajlara ya da kameraya bastığımda beni bekletmesin, o kadar para vereceğim telefondan anında cevap beklerim, Şuanki telefonumda bu olmuyor deli oluyorum, telefon donmuyor hiç ama yavaş çalışıyor.
Neyse çok uzattım görüşlerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler hepinize...:biggrin:

theBUBY

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Şekil ve sarj onemli, telefon cok hızlı olacak, ios-android onemli degil... Valla zor birisin marsharun. Deneyimlerime gore sana telefon tavsiye edemem ama ilk tavsiye edilecek telefonu 4 gözle bekliyorum. Umarım 2 yıl boyunca iyi geçinebileceğin bir telefon tavsiye edebilirler:)

marsharun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Şekil ve sarj onemli, telefon cok hızlı olacak, ios-android onemli degil... Valla zor birisin marsharun. Deneyimlerime gore sana telefon tavsiye edemem ama ilk tavsiye edilecek telefonu 4 gözle bekliyorum. Umarım 2 yıl boyunca iyi geçinebileceğin bir telefon tavsiye edebilirler:)

Herhalde böyle bir telefon yok :mellow:

theBUBY

Asistan
Reaksiyon puanı
4
Belki de vardır ama ben bilmiyorumdur. 3 senedir ip4s kullanıyorum eşimde z1 var kuzenimde galaxy nexus baldızda da note2:) anca bu telefonlar hakkında yorum yapabilirim ama bilen biri garanti vardır koca forumda;) sen icini ferah tut;)

Deleted-Name

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
18
konuyla alakası yok ama adres barında yazan linke çok güldüm tavsiye vermekten s....

Virility

Profesör
Reaksiyon puanı
120
sony xperia z1 compact çıkacak performans açısından 1 numara diyebilirim ayrıca aynı boyutlarda ille sony istemem diyorsan lg optimus g.

marsharun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
sony xperia z1 compact çıkacak performans açısından 1 numara diyebilirim ayrıca aynı boyutlarda ille sony istemem diyorsan lg optimus g.
Teşekkürler. Evet malesef ille sony istemem diyorum. Lg optimus G önerdiniz, G2'ye göre sadece boyutu için mi önerdiniz? G2'den güzellikleri neler

Virility

Profesör
Reaksiyon puanı
120
g2 den güzelliği daha ucuz ve boyutu evet :D g2 alabiliyosan gerisine bakma derim.lg nexus 4 te var ama multimedia konusunda kötü diyolar kamera müzik fln.

marsharun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
g2 den güzelliği daha ucuz ve boyutu evet :D g2 alabiliyosan gerisine bakma derim.lg nexus 4 te var ama multimedia konusunda kötü diyolar kamera müzik fln.
zaten en yakın olduğum cihaz G2 ama Optimus G'ye de detaylı bakacağım teşekkürler

Virility

Profesör
Reaksiyon puanı
120
rica ederim :) optimus g ekranı g2 den küçük olduğu için önerdim performans olarak g2 1 numara.ama optimus g nin de performansı iyidir.

obmann

Asistan
Reaksiyon puanı
2
zaten en yakın olduğum cihaz G2 ama Optimus G'ye de detaylı bakacağım teşekkürler
Madem ses,tasarim, akıcılık istiyosun o zaman htc one al derim ben sana ekranda cok buyuk degil 4.7" zaten yaninda verdkleri kulaklik urbeats kulakligin verdigi performansi veriyo tasarimi da harika.

Abdüsselam FCB

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Yeni bir telefon alacağım, iki yıldır Xperia S kullanıyorum ve bir daha Sony kullanmayı düşünmüyorum. Alacağım telefonu 2 yıl kullanmalıyım rahat. Aklımdaki telefonlar öncelikli olarak LG G2. Diğer kuvvetli ihtimal ise Iphone 5S. Ya da biraz daha bekleyip yeni gelecek telefonlar mı? Ya da başka bir telefon önerebilir misiniz? (Sony Z1 hariç)
Ben şuan 4.3 inc bir telefon (Xperia S) kullanmaktayım. LG G2 alsam büyük gelir, 5S alsam küçük gelir diye korkularım var. Siz ne düşünürsünüz bu konuda?
Diğer önemli nokta ise Kulaklık ses performansı. Dışarıya verdiği ses önemli değil ama kulaklığa verilen ses çok önemli, ben kulaklık ile çok müzik dinlerim ve sesin kaliteli ve yüksek çıkmasına dikkat ederim.
Dışarıda bulunduğum sürece mobil internet kullanırım, sürekli whatsapp mesajlaşırım, beni dışarıda internet kullanımıma rağmen idare edebilecek bir telefon arıyorum. Batarya önemli.
Ha ben ios ve android takmam fark yapmaz bana tavsiye verirken ios ve android platformlarını yok sayalım lütfen :yes::yes: ayrıca kamera yönüyle de karşılaştırmaya gerek yok bence telefonları, hepsinin yaklaşık standartları var ufak şeyler önemli değil. Diğer önemli olmayan nokta ise hassas testler antutu bencmark falan hiç önemli değil.
Tasarım benim için önemlidir, kılıf kullanmam telefonun şık durmasına önem veririm.
Ha diğer bir isteğim ise şu: Telefonun aniden kilidini açıp mesajlara ya da kameraya bastığımda beni bekletmesin, o kadar para vereceğim telefondan anında cevap beklerim, Şuanki telefonumda bu olmuyor deli oluyorum, telefon donmuyor hiç ama yavaş çalışıyor.
Neyse çok uzattım görüşlerinizi bekliyorum şimdiden teşekkürler hepinize...:biggrin:
bence iphone 5s 1-ses kalitesi benim için önemli demişsin lg g2'nin ses çıkışı çok kötü kulaklıkla nasıl orasını bilemem ama hoparlörler berbat denebilir iphone 5s'inki fena değil kulakığıda iyi ama htc kadar değil 2-2yıl rahat kullanmalıyım demişsin uzun ömürlü kullanmak istiyorsan iphone 5s android bir zamandan sonra çok kötü oluyor (şişmeler,kasmalar vb.) 3- ekranın büyük veya küçük gelmesinden korkuyorum demişsin iphone 5s 4 inch, xperia s 4.3 inch arada 0.3 inch var.lg g2 5 inch xperia s arada 0.7 inch var iphone 5s'e daha kolay adapte olabilirsin 4-batarya demişsin burda lg g2 daha önde lg diyelimki 20 saat giderse iphone 5s 15 saat gider bataryam uzun dayansın diyorsan lg g2 5-şık dursun demişsin kesnilikle iphone 5s daha şık (bence) 6-iki telefonda aniden kilidini açınca mesajlara kameraya vs.hızlı girer Umarım yardımcı olmuşumdur

Virility

Profesör
Reaksiyon puanı
120
htc one 1700 tlyi haketmiyor ses harici +sı yok bence.lg g2 ninde ses kalitesi kötü olamaz dolby ses sistemi var cihazda.
G2 nin ses kalitesi htc one kadar olmasada gayet yeterli olacaktır.iphone 5s 2100 tl iken lg g2 1400 tl fiyat farkı çok bence g2 en iyi seçim kardeşim.

GoByMe

Asistan
Reaksiyon puanı
21
Abi harbi zor birisin ben yurt ogrencisiyim ogrencinin telefonu da sağlam olur bilirsin :) g2 olsun s4olsun z1 one olun bayaa yakın inceledim ayrıca yakın zamana kadar lumia 920 kullanıyordum su an g2ye geçtim. G2nin ses kalitesinde pek de memnun değilim ayrıca kılıf kullanmam demisin g2 sık duracaktır ancak benim önerim ekranı daga ideal ve ses kalitesinin çok daha iyi olması sebebiyle htc one. Ayrıca sunu da belirtirim kesinlikle lumialara bak. Lumia 920 ses kalitesi şarj bakımından çok iyisi ve bana göre şıktı da ya da lumia 920ye bak hem daha ucuz hem de daha dayanıklı telefonlar kılıf kullanmayacagima göre dayanıklılık önemli. Ancak lumia alacaksan oyunlarla atan çok samimi olmamalı film felan rahat izlersin alt yazililar dahil yine torrent ve mesajlaşma programları var ve su da var g2ye göre lumiam internette çok daha hızlıydi. Ayrıca bayaa stabil cihaZZlar lumialar senin isteğin lumia 920 kırmızı ya da 925 bence

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Yazdıklarına en yakın cihaz G2'dir dostum. Nexus 5 dicem ama onda şarj olayı sıkıntı olabilir, ayrıca ses ve kamera konusunda da kötüdür. Sen sanırım G2 alacaksın. =)

Abdüsselam FCB

Doçent
Reaksiyon puanı
1
iphone'a para harcamak istemiyorsan sana en uygun telefon lg g2 dir ses dediğim gibi biraz az çıkıyor sorun etmezsen on numara telefon

kehfest

Doçent
Reaksiyon puanı
1
Nexus 4 kullanıyorum. Açıkçası kamera hoparlör falan iyi değil ama kötü de sayılmaz Bunlar orta derece geri kalan her şey üst seviye.

Yeni telefon alsam G2 ile N5 arasında bayağı gidip gelirdim ama N5 daha uzun ömürlü.

LittleMonster

Profesör
Reaksiyon puanı
33
Bence 1 ay daha bekle çok iyi ve yeni ürünler tanıtılacak :)
Ama beklemiyim diyorsan Şubatta Xperia Z1 Compact al derim
:)

Ritchie

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Bekle kardeş bekle, g3 z2 htc one 2 yada isimleri her ne olucaksa onları bekle tavsiyem

bsg18

Doçent
Reaksiyon puanı
0
hocam pardon da sony neden istemiyorsunuz? [MENTION=344206]marsharun[/MENTION]

- - - Mesaj Güncellendi - - -

ayrıca şu an telefon almak için en kötü zaman yeni telefonları bekleyin en azından diğerlerinin fiyatı düşer.

S

SDN Okuru

SDN Okuru

iphone 5S'in ekranı Xperia S'den 8mm küçük. Çok fark yaratacağını düşünmüyorum. Bekleyebilirsen iphone 6 ekranı daha büyük olacak diye bekleniyor. Hemen hemen kesin gibi. Tabi çok uzun bir süre var çıkmasına. Gene Kasım'ın başında felan gelir Türkiye'ye. Müzik konusunda iphone'lardan şüphen olmaması lazım. Adamlar zaten ipod'larıyla buralara geldiler. Xperia S o kadar da kötü bir telefon değil format atmayı bir dene derim. Olmadı CyanogenMod yüklemeyi dene.

LG G2 kılıfsız kullanılmaz gibi geliyor. Malzemesi pek güven vermiyor. Madem paran var HTC One ve ya Sony önyargısından vazgeçip Z1 alabilirsin. Bunlar zaten firmaların en iyi ürünleri. Ses kalitesinde bir fakirlik göreceğini zannetmiyorum. Yine de mağazalarda almadan önce deneyebilirsin.

Çok gelişmiş grafikteki oyunlar oynamıyorsan iphone 5C de işini görecektir. Eğer oyunla hiç aran yoksa Lumia 925 de iyi bir tercih olabilir. Malzeme kalitesi, sağlamlığı, yüksek internet hızı, menülerdeki başarılı hızı seni mutlu edecektir diye tahmin ediyorum.

kadirirdem

Dekan
Reaksiyon puanı
708
Ha diğer bir isteğim ise şu: Telefonun aniden kilidini açıp mesajlara ya da kameraya bastığımda beni bekletmesin, o kadar para vereceğim telefondan anında cevap beklerim, Şuanki telesfonumda bu olmuyor deli oluyorum, telefon donmuyor hiç ama yavaş çalışıyor.
hiç bir telefona bakma bekle şubatın sonuna doğru gm discovery elite çıkacak s800 işlemci 5.5 inç full hd ıps ekran 2500 mha pil 16 mp kamera vs ama burdakilerdendende f/p oranı süper g2 yi öneririm...

koyun2121

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Dostum arkadaşların dediği gibi 1 ay bekle beklemek istemiyorsan bir g2 kullanıcısı olarak g2 yi öneririm yarı yolda bırakmaz seni boyutuda gayet iyi.

marsharun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
hocam pardon da sony neden istemiyorsunuz? @marsharun

ayrıca şu an telefon almak için en kötü zaman yeni telefonları bekleyin en azından diğerlerinin fiyatı düşer.

Merhabalar, herkesin cevapları için teşekkür ediyorum,
Sony meselesine gelelim, Sony istemiyorum çünkü güncelleme desteği pek iyi değil, xperia S telefonuma cıkacak denile denile 6 ay 4.1 güncellemesi bekledim. Telefonum şişti, çok yavaş, donmuyor ama oyun uygulama kamera mesajlar rehber o kadar yavas acılıyor ki, format attım fazla program yuklemedim ama yine aynı. Ayrıca sony tüm modellerini gereksiz büyük yapıyor, xperia modellerinde kasa fazla büyük ve kaba, ekran kasaya göre küçük kalıyor bu da hoşuma gitmiyor açıkçası, ha sağlamlık derseniz, ban göre Sony bu konuda bir numara, hatta abartarak şöyle diyebilirim ki, en sağlam android cihazları Sony yapıyor

Tekrardan herkese cevapları için teşekkür ediyorum.
Elimdeki cihaz kötü değil ama belirttiğim gibi fazla yavaş artık. Format atmayı biliyorum,sorun yoktu geçen sene denemediğim rom kalmamıştı, daha sonra sıkılıp bootloader kilidini tekrardan aktifleştirmiştim, yani format atmayı kapatmıştım bootloader üzerinden. Bir iki ay önce tekrar açmaya çalıştım ama beceremedim, her yolu denedim bootloader aktif edemedim, bilgisayarda bootloader açıyorum gibi görünüyor fakat telefonda tık yok, işte bu yüzden telefonuma rom yğkleyemiyorum.
Her neyse çoğu kişi bekleyin demiş evet çok haklısınız ama inanın bir yıldır bekliyorum neredeyse :) aklım iphone 5 ve g2 arasında gidiyor

ha bir de elimdeki telefon şarj meselesi sıkıntı, ben sürekli whatsapp kullanıyorum ve günde iki kez şarj etmek zorunda kalıyorum, mobil veri üzerinden genellikle. beni whatsapp kullanımına rağmen bir gün idare eder galiba g2, iphone 5s'ten şüpheliyim ama neyse

Bloother

Rektör
Reaksiyon puanı
2,327
Dediğim gibi sizin için en iyisi G2. Bunu kendi fikirlerime göre değil, sizin isteklerinize göre söylüyorum. En rahat edeceğiniz cihaz G2'dir.

marsharun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
G2 de ses ne olacak peki, bilmem ne standartları için kulaklık sesi azaltılmış diyorlar kulaklık sesi önemli, bi iphone 5s gibi olmalı o kadar güçlü müdür kulaklık ses çıkışı

Abdüsselam FCB

Doçent
Reaksiyon puanı
1
lg g2 size daha uygun özellikle şarj konusunda motorola atrix'den sonra şarjı en iyi giden telefon g2'dir.iphone 5 tavsiye etmem iphone 5s olsaydı iphone 5s alabilirdin ama f/p olarak lg g2

G2 de ses ne olacak peki, bilmem ne standartları için kulaklık sesi azaltılmış diyorlar kulaklık sesi önemli, bi iphone 5s gibi olmalı o kadar güçlü müdür kulaklık ses çıkışı
kulaklık 5s kadar iyidir hoparlör olarak aynı şey denemez ama idare eder

marsharun

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
İphone 5s ya da Lg G2 arasında gidip geliyorum son günlerde İphone 5 değil yanlış yazmış olabilirim

hoparlör benim için önemsiz kulaklık önemli teşekkür ederim o zaman iyiymiş çünkü iphone ses çıkışını arkadaşımdan denedim gayet tatmin ediciydi