Telefon sd kartı görmüyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
arkadaslar bu tarz bı sorun bendede vardı bılgısayar goruyor ama telefon gormuyordu ne kadar bıcımlendırsemde ama sorunun cozumu cok basıtmıs aslında. hafıza kartını bılgısayarda bıcımlendırırken NTFS olarak degılde FAT32 olarak bıcımlendırınce sorun cozuluyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Telefonum dıscovery sd kart takılı ama kamerayı vs kullanırken sd kart takın diyor ama takılı ve içi boş

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Bendede aynısı oldu arkadaşlar sd kartı başka telefona takıyorum okuyo ama benım telefonumda okumuyo telefona format attım fabrıka ayarlarına döndurdum degisen bisey olmadı yardımcı olurmusunuz ? :devil:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Beyler her telefonda denedim sd kart görünmüyor bilgisayara bağladım oda görmedi artık kart için cenaze töreninin zamanımı geldi :crying:

adnanilgn

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
MERHABA BANADA AYNISI OLDU KARDEŞİM ROM ATMAN LAZIM TELEFONA YOKSA OLMAZ BEN SANA LİNKİNİ ATICAM http://www.youtube.com/watch?v=hfnfSBlzWPM BURDAN İZLEYEREK YAP https://www.google.com.tr/#q=ClockWorkRec5830i.zip EN ÜSTEKİNE TIKLAYARAK BUNU İNDİR VİDEO DAKİLERİ DE İNDİR SONRA ONDAKİ GİBİ UYGULA OLMASSA https://www.facebook.com/adnanilgn MESAJ AT :D

- - - Mesaj Güncellendi - - -

MERHABA BANADA AYNISI OLDU KARDEŞİM ROM ATMAN LAZIM TELEFONA YOKSA OLMAZ BEN SANA LİNKİNİ ATICAM http://www.youtube.com/watch?v=hfnfSBlzWPM BURDAN İZLEYEREK YAP https://www.google.com.tr/#q=ClockWorkRec5830i.zip EN ÜSTEKİNE TIKLAYARAK BUNU İNDİR VİDEO DAKİLERİ DE İNDİR SONRA ONDAKİ GİBİ UYGULA OLMASSA https://www.facebook.com/adnanilgn MESAJ AT :D

S

SDN Okuru

SDN Okuru
onu ayarlardan yapabilirsin bendede öyle olmuştu ayarlandan yaptım ama resim,müzik,vb. herşeyi siler ve o silinen şeyleri hiç kurtaramazsın.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bende gm discovery var var damaged the sd kart hatası alıyorum biçimlendirin diyo biçimlendiriyorum hafıza kartını okuyo ama bu olay sık sık gerçekleşiyo o kadar önemli bilgi oyun resim felan hepsi gidiyo acil yardım :(

S

SDN Okuru

SDN Okuru
ayni sorun bende de vardi ama fat32 olarak bicimlendirdim duzeldi cok tesekkurler :thumbup1::thumbup1:

S

SDN Okuru

SDN Okuru
easus data recovery ile yanlışlıkla biçimlendirirseniz veya biçimlendirmeniz gerekir de bilgileriniz kaybolursa silinenleri geri getirebilirsiniz. bazen sd kart ve flash bellekler raw formatına dönebiliyor ve hiç bir şekilde ne kart okuyucu ile PC üzerinden ne de diğer telefonlarda görünmüyor, o yüzden iyi bir biçimlendirme programı ile sd kartı kart okuyucu ile usb den PC ye bağlayarak fat32 olacak şekilde biçimlendirme yapın. Bazılarının aklına şu soru gelmiş olabilir ulan PC görmüyorsa nasıl biçimlendircez diye, PC görür fakat size göstermez raw formatındaki hafıza kartlarını, windows kullananlar bunu aramaya bilgisayar yönetimi-depolama-disk yönetiminden ulaşabilirler, bunu yapamayanlar PC ye yükleyeceğiniz iyi bir biçimlendirme programı bunu görerek düzeltmenizi sağlar.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:thumbup1:çok saoolun arkadaslar tavsiyeleriniz sayesinde çalıstı hafızaz kartı,

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:w00t::huh: slm arkadaşlar samsun galxy gio telefon kartı okuyor ama yanlızca acil arama diyor acil yardım edin

taner20

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
toshiba 32 gbyt sd kart almıştım 6-7 ay önce.Çok fazla da çıkarıp takmadım en fazla 2 dir çıkarmam ama S3 telefonumun içinde kendiliğinden gümledi,içindekileri göremiyorum.PC ye taktım onda da görünmüyor. H.B'da dan almıştım bir daha böyle şeyleri netten alırsam 2 olsun. Marka diye aldık başımıza gelene bak yahu.

S

SDN Okuru

SDN Okuru
eğer sd kartını korumak istiyorsan telefonuna yeni bir sd kart al telefonun içindekini ise sd adaptörün vardır mutlaka bilgisayara takmayı dene doğru giriş yok ise kart okuyucu al ;)

bbsen

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar telefonumdaki sd kart bir süre önce sorun çıkarmaya dosyaları kendi kendine silmeye başlamıştı. bilgisayara bağlayıp dosyaları kopyaladıktan sonra biçimlendirmeyi düşündüm ancak dosyaları bir türlü kopyalayamadım ben de daha sonra hallederim dedim. ancak bugün telefonum "sd kartta hata bulundu biçimlendirin" diye uyarı verince telefonu bilgisayara bağladım bilgisayar telefonu görmeyince de kartı çıkartıp adaptör ile bilgisayara taktım yine görmeyince tablet vb.diğer araçlarda tekrar denedim. işe yaramayınca tekrar telefonuma taktığımda hiç görmemeye başladım artık biçimlendirme de yapamıyorum. bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim hiç değilse kartı kurtarabilmeyi umuyorum... şimdiden teşekkürler

- - - Mesaj Güncellendi - - -

arkadaşlar telefonumdaki sd kart bir süre önce sorun çıkarmaya dosyaları kendi kendine silmeye başlamıştı. bilgisayara bağlayıp dosyaları kopyaladıktan sonra biçimlendirmeyi düşündüm ancak dosyaları bir türlü kopyalayamadım ben de daha sonra hallederim dedim. ancak bugün telefonum "sd kartta hata bulundu biçimlendirin" diye uyarı verince telefonu bilgisayara bağladım bilgisayar telefonu görmeyince de kartı çıkartıp adaptör ile bilgisayara taktım yine görmeyince tablet vb.diğer araçlarda tekrar denedim. işe yaramayınca tekrar telefonuma taktığımda hiç görmemeye başladım artık biçimlendirme de yapamıyorum. bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim hiç değilse kartı kurtarabilmeyi umuyorum... şimdiden teşekkürler

S

SDN Okuru

SDN Okuru
fat32 nasıl yapılıyor acaba onu anlayamadım....tarif edebilir misiniz..

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Benim telefonum sd kartımı okumuyo ama baska telefonlar okuyo ona nasl halledebilirim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
fabrika ayarlarına sıfırla telefonu düzelir bendede olmustu da boyle cözüm buldum :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
hafıza kartımı galaxy s5 e taktım bazı resım ve fotograflar gorunmedı kendı telefonuma taktıgım zaman hafıza kartımı resim ve fotografların bazıları acılmadı acaba neden

S

SDN Okuru

SDN Okuru
:)kartındakileri başka bi dosyaya kopyala bilgisayarında biçimlendr tekrar kardeşim

S

SDN Okuru

SDN Okuru
beyler benimde lumia 720 telefonum var dün garantiden geldi sim kart yuvası bozulmuştu ( 720 de yukardan girişli olduğu için ) geldiğinde aldım telefonu sim kartımı taktım rehberi gösteriyor fakat servis yok diyor ne yapmam gerekir ?

cihaz.servisim

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tekrar servise göndermeniz en mantıklısı zaman geçmeden gönderin ki değişim hakkınız olsun

S

SDN Okuru

SDN Okuru
bu da benim çözümüm arkadaşlar sd kartı herhangi bir cihazdan (ben nokia c6-01 telefonumdan yaptım ) basılı tutup şifreyi kaldır dedim .. şifre 1234 .. şuan anndoid cihazım da sorunsuz çalişiyor

S

SDN Okuru

SDN Okuru
Sorun Çözüldüü ::
çok kolay tek yapman gereken sd kart okuyucusuna sd kartını takıcan onuda bilgisayara takıcan ordan sd kartı
biçimlendir dicen . ama fat32 olarak biçimlendir dicen böylece içi temizlenecek ve telefonunda açılacak :)

S

SDN Okuru

SDN Okuru
hafıza kartını bilgisayara taktım biçimlendirdim çıkarttım telefona taktım görmüyo tekrar bilgisayara taktım bilgisayardada görmüyo başka telefonlar ve bilgisayarlar denedim yine olmuyo napmalıyım