Telefon numaramı değiştirdim ama sim kart numaram değişmedi

Bu konuyu okuyanlar

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526
Evet arkadaşlar resimde gördüğünüz gibi bir kaç defa sildim yeni numaramı bile yazdım ama sim kart numarası eski numarama dönüyor hep, eski numaram Vodafone da kayıtlı değil yani arayınca ulaşamaz kimse yeni numaramı kullanıyorum şuanda ama sim kart değişikliği yapmadan numara değiştirdim. Sim kart numaram hala eski numaram olarak gözüküyor nedir bunun sebebi ? Kendi otomatik olarak başka bişey de yazsam eski numarama dönüyor yine bazı arkadaşlarım da sim kart değiştirmeden numara değiştirdi fakat onların sim kart numarası yeni numaraları ile değişmiş benim de sim kart numaramı yeni numaram ile değişmek için ne yapmam lazım ?
b4d4b75a5f43377eac81b0ec63c095ef.jpg

Son düzenleme:

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
Bende de bilinmiyor olarak çıkıyor. Çok önemli bir şey değil

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526
cihazınızı yeniden başlatın. ve tekrar düzenlemeyi deneyin.
Hocam aklınıza gelecek herşeyi yaptım sim kartı ikinci yuvaya taktım çıkardım birinciye taktım telefona farklı bir rom bile kurdum ama olmuyor. Numara değişimi yapalı daha bir kaç gün oldu herhalde ilk bu sim kartı çıkarırken resimde yazan no ile çıkardım yani sim kartın içinde kayıtlı olan eski numaram ama Vodafone sisteminde kayıtlı olan yeni almış olduğum numaram belki biraz daha beklemem lazım değişir sim kartın içinde kayıtlı olan numaram

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
Hocam aklınıza gelecek herşeyi yaptım sim kartı ikinci yuvaya taktım çıkardım birinciye taktım telefona farklı bir rom bile kurdum ama olmuyor. Numara değişimi yapalı daha bir kaç gün oldu herhalde ilk bu sim kartı çıkarırken resimde yazan no ile çıkardım yani sim kartın içinde kayıtlı olan eski numaram ama Vodafone sisteminde kayıtlı olan yeni almış olduğum numaram belki biraz daha beklemem lazım değişir sim kartın içinde kayıtlı olan numaram
eğer numaranız değişmişse sadece orada eski numaranız yazıyor ise bir sıkıntı yok. ama değişsin der iseniz müşteri hizmetlerini arayıp sorabilirsiniz.

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526
Bende de bilinmiyor olarak çıkıyor. Çok önemli bir şey değil
Hocam benim için önemli çünkü bazı uygulamalar var giriş yaparken sim kart bilgilerini okuma izni istiyor ve sim kartta kayıtlı olan numarayı direk uygulamada ki hesaba kaydediyor yarın öbür gün önemli bişey yaparım eski numaramı falan kaydeder geri dönüşü olmaz başıma daha kötü bir iş almayayım

rover_xp

Profesör
Reaksiyon puanı
2,230
Hocam benim için önemli çünkü bazı uygulamalar var giriş yaparken sim kart bilgilerini okuma izni istiyor ve sim kartta kayıtlı olan numarayı direk uygulamada ki hesaba kaydediyor yarın öbür gün önemli bişey yaparım eski numaramı falan kaydeder geri dönüşü olmaz başıma daha kötü bir iş almayayım
müşteri hizmetlerinizi arayın derim. ama bence bir süre beklemek lazımdır ondandır.

Airbus

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,002
Sim kart verilerini okumak isteyen uygulamalar zaten başınıza kötü bir iş açabilir. Genelde güvenilir uygulamalar kendi numaranızı kendinizin yazmasını ister.

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526
eğer numaranız değişmişse sadece orada eski numaranız yazıyor ise bir sıkıntı yok. ama değişsin der iseniz müşteri hizmetlerini arayıp sorabilirsiniz.
Evet hocam benim derdim sim kartın içinde ki numaram da değişsin yeni aldığım numara olsun. Arkadaşlarımdan da bazıları arayarak numara değişikliği yaptılar yeni sim kart almadan ama onların sim kart içinde ki numarası değişmiş yeni numaraları olmuş hemde hiç yeni bir sim kart dahi almadan veya bayiye gitmeden belki biraz beklemem gerekiyordur daha iki gün oldu değişiklik yapalı

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Öyle bir şey oluyor mu ya? Yani sim değişmeden numara değiştirme? Simi değiştirin bence kökten çözüm.Ekstra ücret ödemesi olmuyordur.Benim simim eskiydi değiştirmiştim ama ücret konusunu hatırlamıyorum.

erenalisen

Doçent
Reaksiyon puanı
526
Öyle bir şey oluyor mu ya? Yani sim değişmeden numara değiştirme? Simi değiştirin bence kökten çözüm.Ekstra ücret ödemesi olmuyordur.Benim simim eskiydi değiştirmiştim ama ücret konusunu hatırlamıyorum.
Oluyormuş yani kız arkadaşım bundan 1 sene önce sim kart değiştirmeden self servis üzerinden arayarak numara değiştirmiş şuan telefonunda sim kart numarası olarak yeni numarası gözüküyor

epsilon06

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,077
Oluyormuş yani kız arkadaşım bundan 1 sene önce sim kart değiştirmeden self servis üzerinden arayarak numara değiştirmiş şuan telefonunda sim kart numarası olarak yeni numarası gözüküyor
Bence siz sim değiştirin kökten çözüm.Hattın açılması için beklemezsiniz heralde.