Anket Telefon Mu Alayım Laptop Mu? (Üniversiteye Gidiyorum)

Laptop mu işimi görür yoksa telefon mu?

• Kullanılan toplam oy
    23

Bu konuyu okuyanlar

JawBone

Doçent
Reaksiyon puanı
612
Arkadaşlar üniversiteye gittiğim için taşınabilir bir elektrobik cihaz ihtiyacım doğdu. Discord, Gmail ve Steam kullanmam gerekiyor sürekli. (Oyun için değil.) Özellikle Steam'de küratör sayfası yönettiğim için sürekli işim oalcak. Şu an Galaxy A20 kullanıyorum. Discord ve sosyal medya uygulamalarında donmaya başladı. Açılma süreleri de çok uzadı.
Sizce laptop mu almalıyım yoksa telefon mu? (Öğrenci yurdunda kalacağım. Sanırım masaüstü bilgisayar götürmem uygun olmaz)
Telefon derseniz iPhone SE 2020 düşünüyorum. Laptop derseniz bunu düşünüyorum:

BatinY

₿itcoin
Emektar
Reaksiyon puanı
1,495
Bence telefon daha kullanışlı olur.

Dora

Müdavim
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
9,728
Telefonun çokta kötü değil. Batın'ın aksine laptop diye düşünüyorum. Bölümün ne bilmiyorum ama derslerinde vs illa ki bilgisayar gerekecektir.

alperendmry

Öğrenci
Reaksiyon puanı
18
Elinizdeki telefonun zamanın gerisinde kaldığını düşünüyorsanız mecburen ileride telefon ihtiyacınız olacak. Telefonum şuan işimi görüyor laptop lazım olur derseniz laptop alın tabi.

ixtivh

Öğrenci
Reaksiyon puanı
8
Bilgisayar her türlü telefondan daha kullanışlı ve rahat olacaktır. Telefon gibi her an düşüp kırma ihtimalin yok. Kasten yere atmadığın sürece.

Mikail_Ebrinç

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,700
Arkadaşlar üniversiteye gittiğim için taşınabilir bir elektrobik cihaz ihtiyacım doğdu. Discord, Gmail ve Steam kullanmam gerekiyor sürekli. (Oyun için değil.) Özellikle Steam'de küratör sayfası yönettiğim için sürekli işim oalcak. Şu an Galaxy A20 kullanıyorum. Discord ve sosyal medya uygulamalarında donmaya başladı. Açılma süreleri de çok uzadı.
Sizce laptop mu almalıyım yoksa telefon mu? (Öğrenci yurdunda kalacağım. Sanırım masaüstü bilgisayar götürmem uygun olmaz)
laptop al telefona da stabil bir rom at öyle kullan bana sorarsan daha iyi olur

crna

Asistan
Reaksiyon puanı
192
Ne alırsan al diğerini almadığın için sorun edip keşke deme. Yoksa ikisini de alsan olur. bana kalırsa benim laptopumdan al. Normal laptoplardan ufak dokunmatik şarjı on saat falan. Hem ekran daha büyük telefondan. daha kullanışlı olur. Ben laptop diyorum

Son düzenleme:

Utku92

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,846
Bence mini laptop tarzı birşey al taşıması kolay olur.

Momkisser

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sorunun cevabı laptop. "tablet mi laptop mu?" desen anlarım çünkü ipad gibi ürünler cidden iş hayatında laptop kadar olmasa da her işi yapıyor. Ama okul hayatı özellikle üni hayatı için laptop gerekli bir ürün. Eğer note 20, iphone 12 gibi performansı çok iyi telefonlar almayacaksan telefona bulaşma. Sana tavsiyem, bütçen yüksek değilse ikinci el macbook alman yönünde. Macbooklarda orijinal Discord ve Steam (bilmeyen arkadaşlar için evet steam MacOs'ta da var, çünkü bazı oyunları destekliyor sistem) uygulamalarını kullanılıyor o yönden sıkıntı yaşamayacaksın. Ben 2013 model ikinci el macbook kullanıyorum ve Apple önermemin sebebi, macbooklar oyun odaklı olmadığı için ne kadar eski olursa olsun iyi performans vermeleri. Sınıf arkadaşlarımın birkaç yıl önce aldığı laptoplar kasmaya başlarken benim 8 yıllık laptopum photoshop ve illustrator gibi programları çatır çatır kullandırıyor. Windows almak istersen de internetten al, hepsiburada ya da trendyoldan al. Filtreleme seçeneklerinden fiyat ve aldığı puan kriterlerini ayarladığında karşına uygun seçenekler çıkar. Çok detaya girdim ama laptop daha çok lazım ünide. Sadece discord ve steam için değil, defter kullanmak istemediğin bir ders olabilir bu yüzden laptop klavyesinden hızlı hızlı yazarak belgeler oluşturursun. Ha bir de şöyle bir seçeneğin var, ne laptop ne telefon al orta yol olarak direkt ipad air 2020 ve kalemini al. Öğrencilik hayatımda verdiğim en doğru kararlardan biriydi, her işini görecektir.

JawBone

Doçent
Reaksiyon puanı
612
Sorunun cevabı laptop. "tablet mi laptop mu?" desen anlarım çünkü ipad gibi ürünler cidden iş hayatında laptop kadar olmasa da her işi yapıyor. Ama okul hayatı özellikle üni hayatı için laptop gerekli bir ürün. Eğer note 20, iphone 12 gibi performansı çok iyi telefonlar almayacaksan telefona bulaşma. Sana tavsiyem, bütçen yüksek değilse ikinci el macbook alman yönünde. Macbooklarda orijinal Discord ve Steam (bilmeyen arkadaşlar için evet steam MacOs'ta da var, çünkü bazı oyunları destekliyor sistem) uygulamalarını kullanılıyor o yönden sıkıntı yaşamayacaksın. Ben 2013 model ikinci el macbook kullanıyorum ve Apple önermemin sebebi, macbooklar oyun odaklı olmadığı için ne kadar eski olursa olsun iyi performans vermeleri. Sınıf arkadaşlarımın birkaç yıl önce aldığı laptoplar kasmaya başlarken benim 8 yıllık laptopum photoshop ve illustrator gibi programları çatır çatır kullandırıyor. Windows almak istersen de internetten al, hepsiburada ya da trendyoldan al. Filtreleme seçeneklerinden fiyat ve aldığı puan kriterlerini ayarladığında karşına uygun seçenekler çıkar. Çok detaya girdim ama laptop daha çok lazım ünide. Sadece discord ve steam için değil, defter kullanmak istemediğin bir ders olabilir bu yüzden laptop klavyesinden hızlı hızlı yazarak belgeler oluşturursun. Ha bir de şöyle bir seçeneğin var, ne laptop ne telefon al orta yol olarak direkt ipad air 2020 ve kalemini al. Öğrencilik hayatımda verdiğim en doğru kararlardan biriydi, her işini görecektir.
3K civarına macbook bulunur mu ki? Ayrıca garantisiz cihaz alma konusuna pek yaklaşmıyorum. Garantisiz cihaz korkum var. Her an bozulacakmış gibi geliyor.

Momkisser

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
3K civarına macbook bulunur mu ki? Ayrıca garantisiz cihaz alma konusuna pek yaklaşmıyorum. Garantisiz cihaz korkum var. Her an bozulacakmış gibi geliyor.
3 bine değil ama 4500- 5 bin civarına bulunur. Ben tanıdığımın grafik tasarım ofisine gidiyorum işleri gereği bilgisayarları iyi olmak zorunda. Patronumun tavsiyesiyle www.macmagaza.com isimli sitenin sahibinden aldım ikinci el macbook. ikinci el ürünler her zaman risklidir ama iyi bir yerden aldığında sorun olmaz. gitti gidiyor gibi siteler fazla riskli mesela. Yine de garanti vermicem sorun çıkar diye, ben aldım çıkmadı. Son olarak, işini görsün istiyosan ve 3 bin civarı bütçen varsa sıfırı 3500 olan 8. nesil ipad alabilirsin en ucuz ipad. Tasarım olarak yeni denilemez ama geçen sene çıktığı için en güncel sürüme sahip. Telefon tavsiye etmememin sebebi bunu çalışma odaklı kullanacak olman. Telefonunda ekran küçük, instaya wpye falan gireceksin özel hayat yani. İşin için farklı bir cihaz kullanmak daha iyi olur. Bir laptopta veya büyük ekranlı bir tablette bu işi yapmak daha iyi gibi.

Assad Najjar

Müdavim
Reaksiyon puanı
2,305
Tabi ki de laptop al. Çünkü öğrenci adama laptop her zaman lazım olur. Ama telefon yavaş da bir şekilde iş görür. Adı üstünde "telefon", yani telefon görüşmesi yapabiliyorsan sıkıntı yok demektir.

JawBone

Doçent
Reaksiyon puanı
612
Ne alırsan al diğerini almadığın için sorun edip keşke deme. Yoksa ikisini de alsan olur. bana kalırsa benim laptopumdan al. Normal laptoplardan ufak dokunmatik şarjı on saat falan. Hem ekran daha büyük telefondan. daha kullanışlı olur. Ben laptop diyorum
önerdiğin bi model var mı bakayım

folroad

Asistan
Reaksiyon puanı
15
ben olsam düşünmeden laptop alırım. İşlevsellik bakımından daha avantajlı olacaktır.(telefonunda güzel ,bi format atsan kendine gelir ,başarılar)

crna

Asistan
Reaksiyon puanı
192
dostum benimki öğrenci bütçesini aşar bana hediye zaten. 11.000 TL falandi. Senin linke tıklamadığımdan ben öyle öneriverdim. lenovo yoga i7 bise bise benimki. Ama sen de benimkine benzer ufak mini laptop alırsın. Oyun falan oynamicam demiştin sanki. Zaten laptoptan oyun oynanmaz :/ yani önereceğim model yok şu an için maalesef. Sen daha iyi bilirsin. Sadece telefondansa laptop daha iyi olur biraz da ufak olursa daha iyi olur taşıması kolay olur. Ben benimkini götürsem çantama koyar götürürüm şahsen

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,380
Laptop almanızı tavsiye ederim. Oyun amaçlı almayacağınızı da göz önüne alarak tablette alınabilir.

Applemania

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
3,461
Laptop almanı tavsiye ederim.

JawBone

Doçent
Reaksiyon puanı
612
Teşekkürler arkadaşlar.
3000 TL'ye 20 ay garantili aşağıdaki laptopu aldım.

Son mesajlar