Telefon modeme bağlanmıyor

Bu konuyu okuyanlar

erentezer22

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Eskiden Türktelekom modemini kullanıyordum.ısınma problemi olduğu için Türknet ten ZYXEL VMG8623-T50B BU modemi aldım kurulumunu yaptım. bilgisayarım bağlandı ailemin telefonu bağlandı.Benim Telefonum bağlanmadı. Şifreyi yazıp ağa bağlan dediğimde ağ kaydedildi ip adresi alınıyor.Ağ bağlanıldı diyor ama bağlantı hemen kopuyor ve tekrar ip kaydedildi yazıyor tekrar bağlantı kesiliyor bu şekilde devam ediyor.fakat diğer modemlere sıkıntısız bir şekilde bağlanılıyor.fakat buna bağlanmıyor yardımcı olursanız sevinirim.(ağ ayarlarını sıfırlama,format vs şeyleri denedim.)

grbzz

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
9,769
Ağ ayarlarını filan bir sıfırlayın olmazsa modemle ilgili olabilir.

erentezer22

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Ağ ayarlarını filan bir sıfırlayın olmazsa modemle ilgili olabilir.
ağ ayarlarını sıfırladım hatta format attım yine olmadı.Başka cihazlar bağlanabiliryor.Benimkide başka modemlere bağlanıyo ama buna bağlanmıyor.

Yasiin

Dekan
Reaksiyon puanı
3,968
Kendi modem ara yüzünden yanlışlıkla Mac adresini yasaklamış olabilir misin?

MuhammeddAkif

Öğrenci
Reaksiyon puanı
16
Modem 5.0Ghz wifi paylaşıyor olabilir. Senin telefonun da 2.4Ghz den yüksek kabul etmiyorsa modem arayüzünden 2.4Ghz ye çekersen sorun çözülecektir. Benim telefonum 2.4Ghz olduğu için 5.0Ghz olursa bağlanmıyor. Aynı sendeki olduğu gibi.

erentezer22

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Modem 5.0Ghz wifi paylaşıyor olabilir. Senin telefonun da 2.4Ghz den yüksek kabul etmiyorsa modem arayüzünden 2.4Ghz ye çekersen sorun çözülecektir. Benim telefonum 2.4Ghz olduğu için 5.0Ghz olursa bağlanmıyor. Aynı sendeki olduğu gibi.
bende aynı şekilde düşünmüştüm 2.4ghz ağa bağlanmaya çalıştığımda gene aynı sorun devam ediyor çıldırıcam yakında