Telefon çalınca internet gidiyor (6 aydır çözülemedi)

Bu konuyu okuyanlar

Fati[H]eaT

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Öncelikle sorun şu her zaman olmamakla birlikte günde 2-3 kere telefon çaldığında veya arama yapıldığında internet gidiyor. TT ekipleri geldi önce splitterdan dediler yeni splitter taktılar iç hattaki kabloları değiştir dediler evin içindeki kabloyu değiştirdim çözüm olmadı. Farklı 2-3 tane daha splitter denedim olmadı. Arıza kaydı bıraktım 4-5 tane en sonunda ekip geldi ankestre den yeni hat çekin kablo eski dediler onu da yaptım bugün baktım yine gitti internet. Sizce bu sorun ne olabilir daha yapabileceğim bir şey kalmadı gibi. Ek bilgi olarak modem benim odada telefon ve splitter salonda bunu diyebilirim, modemimde yeni.

Hat değerlerim : http://i.imgur.com/r9n5kep.png

FataL Rhyme

Doçent
Reaksiyon puanı
4
Fati[H]eaT;3553770 dedi ki:
Öncelikle sorun şu her zaman olmamakla birlikte günde 2-3 kere telefon çaldığında veya arama yapıldığında internet gidiyor. TT ekipleri geldi önce splitterdan dediler yeni splitter taktılar iç hattaki kabloları değiştir dediler evin içindeki kabloyu değiştirdim çözüm olmadı. Farklı 2-3 tane daha splitter denedim olmadı. Arıza kaydı bıraktım 4-5 tane en sonunda ekip geldi ankestre den yeni hat çekin kablo eski dediler onu da yaptım bugün baktım yine gitti internet. Sizce bu sorun ne olabilir daha yapabileceğim bir şey kalmadı gibi. Ek bilgi olarak modem benim odada telefon ve splitter salonda bunu diyebilirim, modemimde yeni.

Hat değerlerim : http://i.imgur.com/r9n5kep.png
ev telefonunu yenile

Fati[H]eaT

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Son çare olarak öyle yaparım artık bir çözüm bulamaz isem

S

SDN Okuru

SDN Okuru
merhaba kardeş siplinter kullanıyormusun kullanıyorsan onu değiştir sorun çözülecektir birde paralel telefon varmı hattın üzerinde varsa onu kaldır ve paralel telefonu splitterden sonra koy sorun kalmayacaktır

Reaksiyon puanı
16,118
splitter değiştiği halde oluyorsa sadece modemi takıp dene telefonu bağlama telefondan kaynaklı.

tugrul_27

Doçent
Reaksiyon puanı
116
Topraklara temas vardır ondan da olabilir

-Hewal-

Dekan
Reaksiyon puanı
11
Telefon telsiz mi yoksa normal ,telsiz telefon larda kopma sorununa sebep oluyor hani

yasin0252

Asistan
Reaksiyon puanı
3
Fati[H]eaT;3556081 dedi ki:
telefon telsiz, telefona giden kabloyu değiştirmiştim zaten bu arada
Aynı sorunu bende yaşamıştım sorun tam da bu.. Telefon illaki olmalı diyorsan telsiz değil kablolu telefon bağla sorun yaşamayacaksın çünkü tecrübeyle sabit aynı sorunu bende yaşadım ve sorunu kablolu telefon bağlayarak aştım.. Kablosuz telefonları internetle birlikte hat kaldırmıyor.

ExCeLLeNT

Dekan
Reaksiyon puanı
17
Bende sandim oylesine actin. Hani cep telefonlarinda 2g falan acikken biri ararsa net kapanir ya arama bitince tekrar acilir. Belkide boyle birsey olmustur.

cngzkyz

Profesör
Reaksiyon puanı
276
Arkadaşların dediği kopmaların nedeni telsiz telefon.

BthnYlmz09

Profesör
Reaksiyon puanı
5
Dışarıdan gelen hattı splittera takmadan önce hiç yaraladınız mı?

PropHeTe

Profesör
Reaksiyon puanı
2,398
sorun telsiz telefon olmasından kaynaklı tecrübe ile sabit inanın (=

CorvoAttano

Profesör
Reaksiyon puanı
61
Evde yüzde yüz telsiz telefon var. [emoji4] [emoji1]

Fati[H]eaT

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Beyler tamam da telsiz telefon lazım , kullanılıyor evde çünkü :D Normal telefon kullanmak dışında bir seçenek yok mu yani normal telefon çok sorun olur 4 yıldır felan telsiz kullanılıyor evde. Kaliteli bir şey alsak felan? Bir de 6 aydır oldu bu sorun önceden yoktu ama yine telsizdi telefon