Teknoloji?

Bu konuyu okuyanlar

thecom

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
sdnn önceden windows 7 build lerini ve bilgisayarın herşeyini takip ederdi ama şimdi chip sitesi windows 8 kurulumunun ekran görüntülerini yayınlıyor üzerine hertürlü bilgiyi bulup kullanıcılarıyla paylaşıyorrr görüyorum kii sdn bilgisayar değil kendini mobil hayata vermiş............. !!!!!!!!!!!!!

neden sdn artık takip etmiyoorrrr ???????????

ddddddddddd

Profesör
Reaksiyon puanı
19
Evet bende dikkat ettim.2 siteyi de yakından takip ediyorum sdn dediğin gibi böyle haberler yapmıyor.

Belki de bilgileri teyit ettirmeden yayınlamak istemiyorlardır diye düşünüyorum.

thecom

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
olabilir ama yaniii yinede sdn hızını kaybetiii

Cbox

Doçent
Reaksiyon puanı
14
Eleştirinde kesinlikle haklısın.Özellikle video tanıtımları çok kısa ve donanım haberleri daha fazla ağırlıklı olmalı.Neticede burada her ne kadar adı bilinmeyen hatunlar konusu meşhur olsada burası Teknoloji sitesi...

Quickly

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Benim de uzun zamandır dikkatimi çeken şeylerden biridir SDN'nin teknolojiden giderek uzaklaşması. Misalen; Ocak sonunda İntel 6 serisi anakartlarda hata olduğunu duyurmuştu ve yer yerinden oynamıştı. Donanımhaber, PcLabs..vs gibi tüm teknoloji forumları İntel'in açıklamasından kısa bir süre sonra bu haberi vermiş olmalarına rağmen SDN iki gün sonra yayımlamıştı, o da benim haberle ilgili açtığım konudan sonra. Linki burada

Üzülerek müşahede ettiğim üzere SDN artık giderek magazinleşiyor. Bence özüne dönmeli, titreyip kendine gelmeli. İnsanlar magazinsel olayları ve günlük haberleri zaten haber sitelerinden okuyor. Yönetim foruma geniş bir katılım için geniş bir konu başlığı yelpazesi açmış zamanında ama gördüğüm kadarıyla bu SDN'nin teknoloji ile arasını açmış görünüyor. Anasayfada verilen haberlerin çoğunun da sırf haber olsun diye konulmuş haber görünümlü yazılar olduğunu düşünüyorum. Çoğu incir çekirdeğini doldurmaz. :huh:

En kısa zamanda SDN dünya çapında bir teknoloji forumu olması temennilerimle.

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Söylenenlerin hepsine harfiyen katılıyorum. Üniversite çatısında sex kızı şöyle öldür böyle öldürdü koltuğa saplanıp kaldı teknolojiden çok haber sitesine döndü tmm bunlarda olsun ama teknoloji 3 se bunlar 1 olsun.

by efsane

Rektör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Arkadaşlar, Bakış açınızı değiştirseniz. Orda olan herşey burada da olsa SDN'nin ne anlamı kalır. Editörlerimiz ince eleyip sık dokuyor. Sdn'de yalan haber hiç gördünüz mü mesela?

Erdem-FB

Dekan
Reaksiyon puanı
28
Bilgisayardan çok tüm teknolojik ürünleri incelemeleri dahada arttı. Eskiden Msn kurlumunu bile görmüştüm ama artık pclerden uzak mobile yakınlar :)

The Dark Knight

Profesör
Reaksiyon puanı
77
sdnn önceden windows 7 build lerini ve bilgisayarın herşeyini takip ederdi ama şimdi chip sitesi windows 8 kurulumunun ekran görüntülerini yayınlıyor üzerine hertürlü bilgiyi bulup kullanıcılarıyla paylaşıyorrr görüyorum kii sdn bilgisayar değil kendini mobil hayata vermiş............. !!!!!!!!!!!!!

neden sdn artık takip etmiyoorrrr ???????????

Windows 8'in ilk ekran görüntülerini geçen ay tüm Türk sitelerinden önce verdik. Windows 8'de olacakları açıklamaları verdik. Anasayfadan Windows 8 yazarsanız bu konuda onlarca yaptığımızı görebilirsiniz.

Sorun şu ki biz o haberi yaptığımız zaman yine üyelerimiz forumda yine olumsuz yorumlarda bulundu. SDN hızını kaybetmedi tersine son iki hafta içerisinde atlattığımız (gazetecilik dilinde herkesden önce verdiğimiz) haberlerin sayısını çok fazla olduğunu görebilirsiniz.

Günümüzde teknoloji sadece Windows ve donanımdan ibaret değil. Çok yönlü, Twitter sayesinde siyasiler bile teknolojinin değişmez bir parçası haline geldi. iPAd 2 tanıtılırken daha toplantı bitmeden biz canlı canlı olayları makele haline getirdik. Makelemiz sonlandığı zaman toplantı bitmişti.

Hiç bir sitede yayınlanmayan birçok özel haber ve röportaj sunduk sizlere. Windows ile ilgili neredeyse her haftla bir nasıl yapılır hazırlıyoruz. Daha iki gün önce nasıl geri yükleme diski oluşturulur diye adım adım anlattık. Eleştirileriniz biraz fazla hassas olmuş anasayfamızı takip ederseniz bu haberlerin hepsinin olduğunu görürsünüz.

mdkbet

Profesör
Reaksiyon puanı
80
bu konuda münakaşa etmenin kimseye bir yararı olmayacaktır
kimin haklı olduğunu nasılsa zaman gösterir

Quickly

Doçent
Reaksiyon puanı
2
Arkadaşlar, Bakış açınızı değiştirseniz. Orda olan herşey burada da olsa SDN'nin ne anlamı kalır. Editörlerimiz ince eleyip sık dokuyor. Sdn'de yalan haber hiç gördünüz mü mesela?

Elbette ki orada olan herşey burada da olsun demiyorum. Mobil platformların ağırlık kazanmaya başladığı günümüzde mobil platformlarla ilgili haberler de çok olsun SDN'de. Benim ifade etmeye çalıştığım nokta SDN'nin giderek magazinleşmesi. Haberlerinse ekseriyetle sırf anasayfa dolsun anlamıyla yapılması. Böyle olmadığını söyleyecek olanlar olabilir. Lakin bunlar benim görüşlerim. Bunları söylemek SDN tamamen magazin sitesi veya haberlerin tamamı incir çekirdeğini doldurmaz demek değil. Elbette iyi şeyler de var SDN'de ve zaten bu sebeple buradayım. Lakin SDN'nin ekseninde de kayma olduğunu da su götürmez bir hakikat. :unsure:

Editörlerin ince eleyip sık dokuması da önemli değil. Önemli olan haberleri ne kadar kısa bir zaman aralığında doğrulayıp yayıma hazırlayabildikleridir. Dünyanın en önemli teknolojik firmalarından birinin basına duyurduğu önemli bir gelişmeyi iki gün sonra yayımlamak editörlük olmasa gerek. Verilmeyen haberler konusu ise hiç açmayayım.:angry:

SDN'nin video incelemeler konusunda da zayıf olunduğunu düşünüyorum. Bu konuya daha fazla ağırlık verilmeli. Bağlantı hızlarının arttığı günümüzde artık yeni trend video incelemeler oldu. :yes:

Site yöneticilerinin benden daha iyi bildiği bu konuları burada söylemi yanlış anlayacak insanlar olabilir. Amacım yapıcı eleştirilerle SDN'nin daha güzel yerlere gelmesi.

by efsane

Rektör
Cezalı
Emektar
Reaksiyon puanı
2,135
Elbette ki orada olan herşey burada da olsun demiyorum. Mobil platformların ağırlık kazanmaya başladığı günümüzde mobil platformlarla ilgili haberler de çok olsun SDN'de. Benim ifade etmeye çalıştığım nokta SDN'nin giderek magazinleşmesi. Haberlerinse ekseriyetle sırf anasayfa dolsun anlamıyla yapılması. Böyle olmadığını söyleyecek olanlar olabilir. Lakin bunlar benim görüşlerim. Bunları söylemek SDN tamamen magazin sitesi veya haberlerin tamamı incir çekirdeğini doldurmaz demek değil. Elbette iyi şeyler de var SDN'de ve zaten bu sebeple buradayım. Lakin SDN'nin ekseninde de kayma olduğunu da su götürmez bir hakikat. :unsure:

Editörlerin ince eleyip sık dokuması da önemli değil. Önemli olan haberleri ne kadar kısa bir zaman aralığında doğrulayıp yayıma hazırlayabildikleridir. Dünyanın en önemli teknolojik firmalarından birinin basına duyurduğu önemli bir gelişmeyi iki gün sonra yayımlamak editörlük olmasa gerek. Verilmeyen haberler konusu ise hiç açmayayım.:angry:

SDN'nin video incelemeler konusunda da zayıf olunduğunu düşünüyorum. Bu konuya daha fazla ağırlık verilmeli. Bağlantı hızlarının arttığı günümüzde artık yeni trend video incelemeler oldu. :yes:

Site yöneticilerinin benden daha iyi bildiği bu konuları burada söylemi yanlış anlayacak insanlar olabilir. Amacım yapıcı eleştirilerle SDN'nin daha güzel yerlere gelmesi.

Bazı söylediklerinizde haklı olabilirsiniz. Ve bunları söylediğiniz için hiçkimse sizi yanlış anlamayacaktır.. İnsanlara yanlışını gösteren dostlarıdır. Bir söz okumuştum geçenlerde.. Mükemmele insanlar yanlışlarını gördükçe yaklaşırmış. Siz bize hatalarımızı göstereceksiniz ki biz mükemmel olup, beklentilerinizi tamamiyle karşılayabilelim..

Forum konularına gelince.. Forumdaki konulara üyelerimiz yön veriyor. En çok yorum alan, En çok okunan mesajlar üstte duruyor.. Yani forumda, Gündem konuları, Magazin konuları aktif ise bu editörlerimizden değil üyelerimizden kaynaklanıyor..

Ecevit BIKTIM

Profesör
Reaksiyon puanı
26
Merhaba Arkadaşlar,

Eleştirileriniz için teşekkürler. Birçok konuda SDN ailesi oldukça hızlı davranıyor.
İlk Sandy Bridge testlerini biz yaptık. Hatta dizüstü Sandy Bridge işlemciler çıktı diyen sitelere, test ile cevap verdik.
Nvidia'nin GTX590 560Ti ekran kartlarını ilk biz yayınladık. Atı tarafında 6990 da ilkelerden biriyirz.
Geçen gün daha piyasada olmayan Canon 1100D incelemesini yayınladık.
Yani anlayacağınız, bu konu bizim için çok çok önemli.
Tabi bu testler, çok fazla giriş yaptığımız için gözlerden kayboluyor. Bunlardan biz de şikayetciyiz ve bunun için tasarımımızı komple değiştiriyoruz. Bundan sonra incelemelere ve testlere çok daha rahat ulaşılacak. Kimsenin gözünden kaçmayacak.
Video alanında da çok büyük yenilikler olacak. Televizyon uygulamamız çıktı. Videolarımızı akıllı TV'lerde izleyebileceğiz.
Demek istediğim şu. SDN özellikle bu sene birçok alanda öncü olacak. Sadece ince eleyip sık dokuyoruz. Sizleri saçma sapan haberlerle meşgul etmek istemiyoruz.
Biraz sabredin arkadaşlar. Bu arada da eleşitirlerinizleri de esirgemeden devam edin.

Cbox

Doçent
Reaksiyon puanı
14
Merhaba Arkadaşlar,

Eleştirileriniz için teşekkürler. Birçok konuda SDN ailesi oldukça hızlı davranıyor.
İlk Sandy Bridge testlerini biz yaptık. Hatta dizüstü Sandy Bridge işlemciler çıktı diyen sitelere, test ile cevap verdik.
Nvidia'nin GTX590 560Ti ekran kartlarını ilk biz yayınladık. Atı tarafında 6990 da ilkelerden biriyirz.
Geçen gün daha piyasada olmayan Canon 1100D incelemesini yayınladık.
Yani anlayacağınız, bu konu bizim için çok çok önemli.
Tabi bu testler, çok fazla giriş yaptığımız için gözlerden kayboluyor. Bunlardan biz de şikayetciyiz ve bunun için tasarımımızı komple değiştiriyoruz. Bundan sonra incelemelere ve testlere çok daha rahat ulaşılacak. Kimsenin gözünden kaçmayacak.
Video alanında da çok büyük yenilikler olacak. Televizyon uygulamamız çıktı. Videolarımızı akıllı TV'lerde izleyebileceğiz.
Demek istediğim şu. SDN özellikle bu sene birçok alanda öncü olacak. Sadece ince eleyip sık dokuyoruz. Sizleri saçma sapan haberlerle meşgul etmek istemiyoruz.
Biraz sabredin arkadaşlar. Bu arada da eleşitirlerinizleri de esirgemeden devam edin.

Açıklama için teşekkürler.Fakat bir önerimi tekrar dile getirmek istiyorum.Video incelemeleriniz özellikle,Tablet pc,Cep Tel,Foto makine vs teknolojik ürünlerde çok kısa kalıyor.Hep 2 dakkalık videolar oluyor bunlar.Şöyle bir 5-6 dakka olsun da,neyin ne olduğunu anlayalım.Genelde ürünler dış görünüş,Marka ismi,Merhaba bugün size bunu tanıtıcaz derken 1 dakka gidiyor kalan 1 dakikada içerik oluyor..

Ürünü satın almak isteyen birinin kafasında ki tüm soruları çözmeye yönelik yetmiyor...İncelemelerde biraz daha detay ve kendi bakış açınızı da katarsanız kendi adıma sevinirim.Eminim arkadaşlar da sevinecektir..

M.Şamil CAN

Dekan
Reaksiyon puanı
105
Açıklama için teşekkürler.Fakat bir önerimi tekrar dile getirmek istiyorum.Video incelemeleriniz özellikle,Tablet pc,Cep Tel,Foto makine vs teknolojik ürünlerde çok kısa kalıyor.Hep 2 dakkalık videolar oluyor bunlar.Şöyle bir 5-6 dakka olsun da,neyin ne olduğunu anlayalım.Genelde ürünler dış görünüş,Marka ismi,Merhaba bugün size bunu tanıtıcaz derken 1 dakka gidiyor kalan 1 dakikada içerik oluyor..

Ürünü satın almak isteyen birinin kafasında ki tüm soruları çözmeye yönelik yetmiyor...İncelemelerde biraz daha detay ve kendi bakış açınızı da katarsanız kendi adıma sevinirim.Eminim arkadaşlar da sevinecektir..

Evet katılılıyorum bir diğer sitede tamı tamına yarım saatlik Nokia N8 incelemesi izlemiştim. İnceleme deyince 1-2 dklık vidyolar değilde kullanıcının karar vereceği vidyolar olmalı. Değişiklikleri sabırsızlıkla bekliyoruz..

irfan-06

Asistan
Reaksiyon puanı
1

+1000
İncelemer çok temelde kalıyor. Biraz daha detaylı olmalı incelemeler. Birde ürünlerin en azından rakiple kıyaslama yapabileceğiz özellikerinin ön plana da tutulması bu ürün artıları da eksilerinide göz önüne alırsak daha güzel olur.

---------- Post added at 17:08 ---------- Previous post was at 16:58 ----------

Birde şunu belirtmek istiyorum sanki inceler reklam amaçlı yapılmış gibi hissettiriyor. Biraz daha +, -, özellikleri olsa daha iyi olur.

Pupilla

Dekan
Reaksiyon puanı
138
video incelemeler konusunda bi şey diyemeyeceğim, çünkü kotadan dolayı videolara fazla bakamıyorum. ama haberler konusunda birçok teknoloji sitesine bakarım, sdn haberleri genellikle hepsinden daha önce veriliyor.

forumda gündem ve magazin bölümünde konuları editörler açmıyor. üyeler açıyor yani sdn magazine kaydı derken bunu editörlerde aramak mantıksız olur.

tavsiyem anasayfamızı yada sdn makaleleri bölümünü dikkkatle takip edin:)

YellowRed

Rektör
Reaksiyon puanı
27
bu video konusuna ben de katılıyorum, çok kısalar. bir de bazen videolarda konuşma sesi, müziğin gerisinde kalıyor. anlatan kişinin ne dediği anlaşılmıyor. :)