Teknoloji Editörü Olmak İsteyenler Buraya !!

Bu konuyu okuyanlar

miracyuzakli

Öğrenci
Katılım
28 Aralık 2016
Mesajlar
15
Reaksiyon puanı
8
Puanları
3
Merhaba dostlar, teknoloji editörü olmak için tek yol bir üniversite veya bir eğitim almak değil.

bilgisayar-karsisindaki-oturus-e1427210810101.jpg


Bu tamamen sizin kendinizi nasıl eğittiniz ile ilgili, tabi eğitim de önemli o şekilde de olabilirsiniz fakat en önemli etken kendinizi eğitmek ve deneyim kazanmak. Neredeyse her meslekte, diploma ve eğitim durumunuz kadar tecrübeniz de önemli. Olabildiğince çok fazla okuyup denemeler yaparak kendinizi geliştirebilirsiniz. Ana dilinizi en küçük seviyelerde hata olmalıdır, ana dilinizi yeterli bir seviyede okuma ve yazma konusunda geliştirmelisiniz. Bunun yanı sıra en kötü ihtimalle İngilizce seviyeniz yeterli şekilde olmalı çünkü çoğu teknoloji siteleri yabancı kaynaklı bunları okuyup, anlayarak kendi özgün içeriklerinizi üretebilirsiniz. Unutmayın kendi içeriklerinizi oluşturmak çok önemli. Yani kopyala yapıştır yapmamanız gerekli, iyi içerikler üretilmek için. Öğrenmeye açık olun objektif olun belli tabular üzerinden gitmeyin yenilikçi ve açık görüşlü düşünceli olun. Birinci şekli çok iyi diye ikinci şekle kötü değildir.

Sizlere tavsiyem;

Çok okuyun, araştırın, öğrenin, öğrenmeye açık olun, dolu bir kafayla değil boş kafayla öğrenin, yeniliklere yeni görüşlere açık olun ve son olarak bunları öğretin. Üstelik bunları başkalarının yolu ile değil kendi yolunuz ile yöntemleriniz ile başkalarına iletin. Emin olun bu şekilde çok daha başarılı bir kariyeriniz olacaktır.


Bana gelecek olursak, ben henüz bir teknoloji editörü değilim ya da abartılacak bir tecrübem yok. Sadece araştırdığım ve öğrendiğim kadarıyla sizlere de iletmek istedim. Dilerseniz sizlerde kendi görüşlerinizi yoruma yazabilir. Nelerin olması nelerin olmamasını belirtebilirsiniz.
 
Üst