Tek Kelime Ile Dolandırıldım !

Bu konuyu okuyanlar

kırmızı simit

Utanmaz üye
Cezalı
Reaksiyon puanı
417
Arkadaşlar GittiGidiyor dan aldığım bir ürün kargoya verilmeden. verilmiş gibi gösterirdi. Ürünü alalı 3 hafta geçti ürün yok Para satıcıya aktarırmış Adam kargo bilgisi yerine teşekkürler selamlar yazmış. Ulaşılan yok iletişime geçmiyorlar. Tam bir dolandırıcılık. Satıcıyı tüketici mahkemesine vereceğim. Gitti gidiyor dan da bir daha asla bir şey almayacağım.
kod.jpg

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Siparişinizin kargoya verildiği andan itibaren takip edip, kargo teslim bilgisi sisteme girildiği an, durumu bildirerek paranın satıcıya aktarımını durdurabilirdiniz. Bunu yaptıktan sonra, sizden onay gelmedikçe o para da asla satıcıya aktarılmazdı.
Kısacası takip etmeniz gerekiyordu.

Geçmiş olsun, umarım bir çözüm sağlarsınız.

Son düzenleyen moderatör:

kırmızı simit

Utanmaz üye
Cezalı
Reaksiyon puanı
417
Siparişinizin kargoya verildiği andan itibaren takip edip, kargo teslim bilgisi sisteme girildiği an, durumu bildirerek paranın satıcıya aktarımını durdurabilirdiniz. Bunu yaptıktan sonra, sizden onay gelmedikçe o para da asla satıcıya aktarılmazdı.

Teşekkürler.

IDisaster

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,661
Arkadaşlar GittiGidiyor dan aldığım bir ürün kargoya verilmeden. verilmiş gibi gösterirdi. Ürünü alalı 3 hafta geçti ürün yok Para satıcıya aktarırmış Adam kargo bilgisi yerine teşekkürler selamlar yazmış. Ulaşılan yok iletişime geçmiyorlar. Tam bir dolandırıcılık. Satıcıyı tüketici mahkemesine vereceğim. Gitti gidiyor dan da bir daha asla bir şey almayacağım. Ekli dosyayı görüntüle 152139
Siz onay vermedikçe para satıcıya geçmez!

Sizin hatanız. tüketici heyetine başvurmak tek çareniz. Geçmiş olsun.

Bilinçli değilseniz alışverişi bilen birine yaptırmanız şart.

kırmızı simit

Utanmaz üye
Cezalı
Reaksiyon puanı
417
Siz onay vermedikçe para satıcıya geçmez!

Sizin hatanız. tüketici heyetine başvurmak tek çareniz. Geçmiş olsun.

Bilinçli değilseniz alışverişi bilen birine yaptırmanız şart.
onay geç kalmış sistem otomotik geçirmiş lütfen üslubunuza dikkat ediniz.

Alpmio

Öğrenci
Reaksiyon puanı
22
Satıcının adını alabilir miyim?

Fakehero

366. Gün
Reaksiyon puanı
5,378

Mesajınızı ben düzelttim. Bir dahaki sefere ekteki resimlere göre kalın mesajlarınızı normale çevirebilirsiniz.

Ekli dosyalar

• 1.JPG
    1.JPG
    18 KB · Görüntüleme: 198
  • 2.JPG
    2.JPG
    14.9 KB · Görüntüleme: 195

Realhas the Great

Donald Trump
Reaksiyon puanı
7,974
GittiGidiyor vergi levhası istemiyor o yüzden çok dolandırıcı oluyor.

friendly

Müdavim
Reaksiyon puanı
671
Mesajınızı ben düzelttim. Bir dahaki sefere ekteki resimlere göre kalın mesajlarınızı normale çevirebilirsiniz.
Önce anlamadığım bir şekilde mesajım üstü çizgili oldu sonra sanırım düzelteyim derken kalın yazdığımın farkında değilim. Karanlık temada da farkı anlayamadım.

Düzelttiğiniz için teşekkürler.

TheLastWarrior

Müdavim
Reaksiyon puanı
3,044
GittiGidiyor ya da N11 gibi sitelerden alışveriş yapmayınız ama HepsiBurada ve Trendyol gibi sitelerden yapabilirsiniz. Sebebi : Hepsiburada ve Trendyol'da satıcının vergi levhasına kadar isteniyor.
N11 gibi siteyi gitti gidiyorla bir tutmayın bnce trendyoldan bile iyi bna göre

?????????

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
2,016
Trendyoldan ram aldım aldım gün kargoya verildi puana göre aldım 9.0 puan dı kargo yola çıkmıştı 2 gün sonra elime geçti .

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
İnternetten alışveriş yaparken yapılan hatalardan biridir, hemen paniklemek. Henüz dolandırılmadınız, öncelikle paniklemeden yapılması gerekenleri yaparsanız paranızı her türlü geri alacağınızı bilin. Ve yapılması gerekenlerin arasında bulabildiğiniz her siteye böyle başlıklar açmak yok. Bilmiyorsanız fikir almak için sorun tabii, ama "dolandırıldım" diye her yere böyle panikle başlık açarsanız, gelecek olan "geçmiş olsun" dilekleri sorununuza çözüm üretmez.

Öncelikle "henüz dolandırılmadınız" demiştim, bu ne demek? Para şu an Gittigidiyor'da. (Parayı aktarmış olması da fark etmez, yine de çözümün ilk ayağı Gittigidiyor, çünkü parayı satıcıya göndermiş bile olsa, diğer siparişlerden kesinti yapar ve satıcıya eksik ödeme yapıp yine sizin paranızı alabilir.) Bu konuda her ne kadar Gittigidiyor da aşırı sorunlu bir yer olsa da, yapacağınız ilk adım Gittigidiyor'dan iade talebi açmak. Süreç oradan devam edecek ve 3 veya 4 gün içinde iadeniz onaylanacak. Talebi kendiniz açamıyorsanız, Gittigidiyor ile görüşüp kargo takip numarası yerine uydurma bir şeyler girildiğini söylerseniz Gittigidiyor inceleyip zaten gerekirse satıcıdan bilgi bile almadan iadeyi onaylayıp parayı hesabınıza aktarır.

Gittigidiyor'dan sonuç elde edemezseniz bu ekran görüntüsü ile internet üzerinden online olarak hakem heyetine başvurursunuz; her halükarda paranızı alırsınız.

Dikkat edin, yine panikle gidip hem iade talebi açıp hem hakem heyetine başvurmayın. Kendi sürecinizi kendi kendinize uzatmış olursunuz. Paniklemeden yapılması gerekenleri sırasıyla yaparsanız paranızı mutlaka alırsınız.

HÜDHÜD

Müdavim
Reaksiyon puanı
6,555
Hepsiburada benim elektronik alışverişte ilk tercihim olur. n11 sitesinin web dizaynı bana itici geliyor ve ikinci el, yenilenmiş cihazlar da karışık olarak gelebiliyor karşımıza, bu bence çok saçma.

THH ye başvursanız bile ilk önce gg dan süreci tamamlanmanız istenecek yani gg dan talep açmalısınız, iade veya iptal gibi... Sonuç olumsuz olursa o zaman elinize belge geçer ve tüm foto ve belgelerle THH ye başvurur iseniz de kazanırsınız.

HP Kullanıcısı

Profesör
Cezalı
Reaksiyon puanı
1,274
Uyarımı yapayım N11 ve Gittigidiyor dan alışveriş yapmayın ben yaptım gerçekten dolandırıldım 16000 tl lik televizyon almıştım paketi kırık dökük çıkmıştı ben de imzaladım.

Trendyol ve Hepsiburada'dan alışveriş yapabilirsiniz.

Görkem Say

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
24,982
Uyarımı yapayım N11 ve Gittigidiyor dan alışveriş yapmayın ben yaptım gerçekten dolandırıldım 16000 tl lik televizyon almıştım paketi kırık dökük çıkmıştı ben de imzaladım.

Trendyol ve Hepsiburada'dan alışveriş yapabilirsiniz.
Olayın site ile alakası yok satıcı ile alakası var. Elbette herhangi bir mağduriyet durumunda sitenin kendi müşteri hizmetleri de önemli ancak önemli olan bilindik, güvenilir satıcılardan almak. Büyük satıcılar oluyor adam aynı ürünü dört farklı sitede de listelemiş istediğinden gir al sorun olmaz. Ben Gittigidiyor'dan laptop siparişi de verdim ama satıcı iyiydi. Satıcı kötü niyetli olduktan sonra uğraştırmayacak tek firma Amazon'dur.

kırmızı simit

Utanmaz üye
Cezalı
Reaksiyon puanı
417
İnternetten alışveriş yaparken yapılan hatalardan biridir, hemen paniklemek. Henüz dolandırılmadınız, öncelikle paniklemeden yapılması gerekenleri yaparsanız paranızı her türlü geri alacağınızı bilin. Ve yapılması gerekenlerin arasında bulabildiğiniz her siteye böyle başlıklar açmak yok. Bilmiyorsanız fikir almak için sorun tabii, ama "dolandırıldım" diye her yere böyle panikle başlık açarsanız, gelecek olan "geçmiş olsun" dilekleri sorununuza çözüm üretmez.

Öncelikle "henüz dolandırılmadınız" demiştim, bu ne demek? Para şu an Gittigidiyor'da. (Parayı aktarmış olması da fark etmez, yine de çözümün ilk ayağı Gittigidiyor, çünkü parayı satıcıya göndermiş bile olsa, diğer siparişlerden kesinti yapar ve satıcıya eksik ödeme yapıp yine sizin paranızı alabilir.) Bu konuda her ne kadar Gittigidiyor da aşırı sorunlu bir yer olsa da, yapacağınız ilk adım Gittigidiyor'dan iade talebi açmak. Süreç oradan devam edecek ve 3 veya 4 gün içinde iadeniz onaylanacak. Talebi kendiniz açamıyorsanız, Gittigidiyor ile görüşüp kargo takip numarası yerine uydurma bir şeyler girildiğini söylerseniz Gittigidiyor inceleyip zaten gerekirse satıcıdan bilgi bile almadan iadeyi onaylayıp parayı hesabınıza aktarır.

Gittigidiyor'dan sonuç elde edemezseniz bu ekran görüntüsü ile internet üzerinden online olarak hakem heyetine başvurursunuz; her halükarda paranızı alırsınız.

Dikkat edin, yine panikle gidip hem iade talebi açıp hem hakem heyetine başvurmayın. Kendi sürecinizi kendi kendinize uzatmış olursunuz. Paniklemeden yapılması gerekenleri sırasıyla yaparsanız paranızı mutlaka alırsınız.
cevabınız için teşekkürler.

Turab Garip

Müdavim
Emektar
Reaksiyon puanı
175
Şunu da eklemekte fayda var, "oradan alma şuradan al" denilen yerlerin tamamında benzer durumlar yaşanıyor.

RuleOfLife

Öğrenci
Reaksiyon puanı
6
Ben de Amazon TR tarafindan 12595 TL dolandirildim. Saticisi amazon olan urunu satin alip iade ettim ve 16 gundur hesaba yansiyan para yok. Hepsiburada dan baska hic bir yerden alisveris yapmayacagim bir daha. Gecmis olsun karakola gidip sikayet et bir de cezalarini cekecekler isin sonunda.

Constantin87

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,930
Arkadaşlar GittiGidiyor dan aldığım bir ürün kargoya verilmeden. verilmiş gibi gösterirdi. Ürünü alalı 3 hafta geçti ürün yok Para satıcıya aktarırmış Adam kargo bilgisi yerine teşekkürler selamlar yazmış. Ulaşılan yok iletişime geçmiyorlar. Tam bir dolandırıcılık. Satıcıyı tüketici mahkemesine vereceğim. Gitti gidiyor dan da bir daha asla bir şey almayacağım. Ekli dosyayı görüntüle 152139
Abi o kadar mail geliyor ürün elinize ulaştı mı? sorun kargo para aktarımı için onay verin diye bunların hiç biri gelmedi mi? geldiyse neden dikkate almadın ki

Son mesajlar