Tek bir program ama bir çok işlev! [Java]

alabula

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Java destekli tüm cep telefonları için harika bir program. Tek bir program ama içinde onlarca işlev var. Deneyin eminim vazgeçemeyeceksiniz!
Program özünde bir dosya yöneticisi. Ve bu görevini layıkıyla yerine getiriyor ancak bunun yanında içinde her menüsünde ufak süprizler de barındırıyor.
Programın kısaca özelliklerinden bahsedecek olursak;
- Başarılı bir dosya yöneticisi
- Kapsamlı bir oynatıcı (playlist oluşturma, hızlı şarkı seçimi vs...)
- text görüntüleyici
- resim görüntüleyici
- Barbut :D
- RSS okuyucu
- Ses kaydedici
- Skor kaydetme gibi ilginç fonksiyonlar
- Saat, alarm ve zamanlayıcı
- Kronometre
- Bluetooth chat
- Buraya yazmadığım bir çok özelliği de programı kullandıkça keşfedin. Gerçekten çok güzel bir program. Özellikle de java cihazlar için program imkanları kısıtlıyken...

post-170035-1199352294.jpg
post-170035-1199352344.jpg

NOT: Program tüm java destekli telefonlarda çalışmaktadır. Samsung telefonlarda özellikle denenmiş olup hiç bir sorun gözlenmemiştir. Nokia S40 cihazlarda ekran çözünürlüğünden dolayı sorunlar yaşanabilir.

http://rapidshare.com/files/197356470/XploreME.zip

honline

Profesör
Reaksiyon puanı
296
symbian özelliği olmayan telefonlar için kullanışlı olabilir

alabula

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Programdan örnek ekran görüntüleri. Programın yapımcısı ThaPhoeniX'den alıntıdır.

mainrn3.gif
browsergw0.gif

screen7bj2.jpg
readerbb0.gif

utilitiesrq9.gif

serin

Asistan
Reaksiyon puanı
1
Bu programı bluetooth la telefona aktardıktan sonra nasıl açıp kullanacağım bu konuda yardımcı olabilirmisin

SGH-L700 Samsung

alabula

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Bu programı bluetooth la telefona aktardıktan sonra nasıl açıp kullanacağım bu konuda yardımcı olabilirmisiniz

Bu işlem bir çok telefon marka ve modelinde değişiklik gösteriyor. java cihazlarda program yüklemek bazen zahmetli bir hal alabiliyor. Telefonunuzun marka ve modeli nedir?

hta1905

Profesör
Reaksiyon puanı
1
Nokia N70'te program kuruldu,fakat dosyalar görüntülenemiyor(Java güvenlik ayarlarını bulamadım).

alabula

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Bu programı bluetooth la telefona aktardıktan sonra nasıl açıp kullanacağım bu konuda yardımcı olabilirmisin

SGH-L700 Samsung

Samsunglarda işlem birazcık karmaşık ne yazık ki. Direk olarak netten download yapma imkanın olsa oldukça basit ancak bilgisayardan gönderince cihaz uygulamaları tanımıyor.
Ama yine de aşağıda anlatacağım adımları bir dene olmazsa farklı bir yol izleriz. Samsunglarda işe servis kodları falan karışıyor.
- Yüklediğin zipten iki adet dosya çıkacak birisi jar diğeri jad uzantılı. Samsunglar jad uzantılı dosya olmadan jar dosyaları yükleyemiyor. Bu yüzden ikisini birden aynı klasöre at ve hafıza kartına ya da telefon hafızasına kopyala. Ve telefondan girerek uygulamayı çalıştırmayı dene. Telefon hafızasını görmek için Samsung PC Studio 3 kullanabilirsin.

alabula

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Nokia N70'te program kuruldu,fakat dosyalar görüntülenemiyor(Java güvenlik ayarlarını bulamadım).

Kök dizine ya da uygulamalar klasörüne atmış olması gerekiyor simgesini. Yoksa kurulumu tekrar deneyin. Yine olmazsa programı telefon hafızasına kurarak deneyin.

mustapha_84

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Ben u 600 telefona yükledim program açılırken phones platform seçeneği çıkıyor ve seçenekte samsung yok ben herhangi birini seçtim program dondu bir daha girdiğimde ise hata diyerek açmadı.

HRNKC

Profesör
Reaksiyon puanı
20
Yarın deneyeceğim... Şimdilik sadece down , sana ise emeğinden ötürü teşekkür ettim...

alabula

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Ben u 600 telefona yükledim program açılırken phones platform seçeneği çıkıyor ve seçenekte samsung yok ben herhangi birini seçtim program dondu bir daha girdiğimde ise hata diyerek açmadı.

Samsung telefonlara uygulamay yüklemekle ilgili yazıyı okumanızı öneririm. Yok ben o adımları başarıyla yaptım diyorsanız o halde telefonunuzla uyum sağlamamıştır uygulama.

Yarın deneyeceğim... Şimdilik sadece down , sana ise emeğinden ötürü teşekkür ettim...
Umarım çalışır program cihazında.:happy:

mustapha_84

Doçent
Reaksiyon puanı
3
Samsung telefonlara uygulamay yüklemekle ilgili yazıyı okumanızı öneririm. Yok ben o adımları başarıyla yaptım diyorsanız o halde telefonunuzla uyum sağlamamıştır uygulama.

Telefona uymadı muhtemelen çünkü aynı yöntemle bir tane sözlük programı yükledim çalıştı.

alabula

Profesör
Reaksiyon puanı
40

Telefona uymadı muhtemelen çünkü aynı yöntemle bir tane sözlük programı yükledim çalıştı.

Ekran çözünürlüğü ile ilgili bir sorun olmuş olabilir çünkü bu programın en büyük sorunu bu. Ama ben yine de bi kaç kere daha denemenizi tavsiye ediyorum bazen çalışabiliyor.

knightx

Profesör
Reaksiyon puanı
15
abiler benim telefon samsung sgh d 900 yüklenirmi nasıl yüklenir bi anlatırsanız sevinirim

Mai Nai

Guru
Emektar
Reaksiyon puanı
157
Bence kullanışsız bir program olmuş.W810 da tam ekran görüntü var ama uygulamalar yavaş.Herşeyde kullanıcı datası okunsunmu, yazılsınmı diye soruyor.Müzik çalara 10 dakika oldu hala giremedi :)
Bu özellikleri benim telefonda mevcut, bi rss bide barbut hariç :)

alabula

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Bence kullanışsız bir program olmuş.W810 da tam ekran görüntü var ama uygulamalar yavaş.Herşeyde kullanıcı datası okunsunmu, yazılsınmı diye soruyor.Müzik çalara 10 dakika oldu hala giremedi :)
Bu özellikleri benim telefonda mevcut, bi rss bide barbut hariç :)

Sony Ericsson cihazlar genellikle bir çok java uygulamalarını çalıştırmakta yetersiz kalıyor ne yazık ki:wassat:

pr6tisy3n

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
arkadaşlar N 95 KULLANIYORUM PROĞRAMI KURDUM TLF NUN HAFIZASINDA VE HAFIZA KARTINDA DENEDİM SADECE SAATİ AÇTI DİĞER PROĞRAMLARDAN SONUÇ ALAMADIM N 95 TE ÇALIŞTIRAN VARSA YARDIMCI OLABİLİRMİ ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER..

alabula

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Ya Java uygulamaları yetersiz kalıyosa :)

Kastettiğim donanımsal manada yetersiz kalmasıydı aslında. Samsung'un en baz java destekli modelleri bile sorunsuz çalıştırıyorken Sony Ericsson zorla çalıştırıyor. W810i Sony Ericsson'un üst düzey modellerinden biriydi bir zamanlar yanılıyor muyum?

alabula

Profesör
Reaksiyon puanı
40
arkadaşlar N 95 KULLANIYORUM PROĞRAMI KURDUM TLF NUN HAFIZASINDA VE HAFIZA KARTINDA DENEDİM SADECE SAATİ AÇTI DİĞER PROĞRAMLARDAN SONUÇ ALAMADIM N 95 TE ÇALIŞTIRAN VARSA YARDIMCI OLABİLİRMİ ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER..

Evet ben düz N95 ile çalıştırdım. Sorunsuz çalışıyor. Aynı şekilde N82'de de çalıştı.

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
Söylediğin gibi N 72 de Sympian 40 platformunu seçtim ama karşıma :
No Access!
Cannot access file system,
make sure XploreMe! has
the right java premmisions,
and the right platform is
selected from rhe Options menu.
hatası çıktı ? :(

alabula

Profesör
Reaksiyon puanı
40
Söylediğin gibi N 72 de Sympian 40 platformunu seçtim ama karşıma :

hatası çıktı ? :(
:wassat:Çok garip bende hiç sorunsuz direkt çalışmıştı. Bilemiyorum arkadaşım ya diğer platformları da bi dene istersen. Ama ben N72'de bizzat s40 ile çalıştırdım.

Rom.

Rektör
Emektar
Reaksiyon puanı
177
:wassat:Çok garip bende hiç sorunsuz direkt çalışmıştı. Bilemiyorum arkadaşım ya diğer platformları da bi dene istersen. Ama ben N72'de bizzat s40 ile çalıştırdım.

java dan mı kaynaklanıyor ki acaba ?