te Ergenekoncularn mthi silah listesi

Bu konuyu okuyanlar

nyoo

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Ergenekoncular resmen ordu gibi silahlanmış. Örgüt üyelerinin ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda ise orduya ait bir çok silah bulundu. İşte o silahlar:

Ergenekon Terör Örgütü’nün ordu gibi silahlandığı ortaya çıkarken, örgüt üyelerinin ev ve işyerlerinde yapılan aramalarda ise Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı’na ait çeşitli çap ve markada silahla, birçok patlayıcı madde ele geçirildi...

23_04_08_sla_arms_05_68085_445.jpg

Ergenekon Terör Örgütü operasyonu kapsamında gözaltına alınan Ankara Ticaret Odası (ATO) Başkanı Sinan Aygün'ün odasında bulunan Avusturya yapımı, ‘FXG245’ seri nolu "Glock" marka silah, jandarma bölgesinde herhangi bir olaya karışıp karışmadığının belirlenmesi amacıyla Jandarma Kriminal Daire Başkanlığı’na gönderildi. Kamuoyu, Sinan Aygün’ün "Glock" marka silahını tartışırken, Ergenekon Terör Örgütü üyesi olduğu iddiasıyla tutuklanan emekli bir askerin annesinin ve kendisinin evinde de, daha önce cephanelik ortaya çıkmıştı.

ERGENEKONCUNUN ANNESİNİN EVİNDE CEPHANELİK ÇIKTI...

Ergenekon zanlısının annesinin evinde; Kanas suikast silahı, 11 kilogram C3 patlayıcı madde, 210 gram ağırlığında 12 adet TNT patlayıcı maddesi, 6 litrelik TNT patlayıcı madde, 3 litrelik Makine Kimya Endüstrisi (MKE) yapımı TNT patlayıcı madde, 1 kilo 160 gram ağırlığında tahrip kalıbı, plastik kutu içinde tahrip kalıpları, 30 adet ABD yapımı infilak kapsülleri ve uçaksavar mermisi çıktı.

MKE YAPIMI SİLAHLAR ERGENEKONCULARDA...

'Halkı hükümete karşı silahlı isyana teşvik etmek' suçlamasıyla tutuklanan Ergenekon Terör Örgütü üyelerinin evlerinde ve işyerlerinde yapılan aramada; Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı’na ait MKE yapımı patlamaya haiz ve tahrip gücü bulunan bombalar, taarruz tipi ve savunma tipi MKE üretimi el bombaları, suikast silahı olarak bilinen Kanas marka silah, Kaleşnikof marka otomatik silah ve dinamit lokumlarının yanı sıra Amerikan menşeli silahlar çıkmış.
Ergenekon zanlısı emekli subay, İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nde yapılan sorguda annesinin evinde çıkan silahları kabul etti. Ergenekon zanlısının annesinin ve kendisinin evinde çıkan silah ve askeri mühimmat:

1 adet 52656 seri nolu seyyar dipçikli Kaleşnikof marka otomatik silah

1 adet 42898 seri nolu Kanas Marka silah ile 05850-82 seri nolu Kanas dürbünü

1 adet 928158 veya 4 nolu 7.65 mm çapında lama marka tabanca, tabancaya ait susturucu

1 adet numarası okunmayan el yapımı kesik eski tüfek

1 adet deri kütüklük

5 adet Kaleşnikof otomatik silah şarjörü

1 adet Kanas Şarjörü

1 adet 20 mm boş kovan

2 adet 7.65 mm çapında fişek

6 adet 9 mm çapında fişek

4 adet 38 kalibre fişek

8 adet M-16 dolu fişek

124 adet dolu Kanas fişeği

12 adet 16’lık dolu av tüfeği fişeği

1 adet sustalı bıçak

73 adet 9 mm boş kovan

102 adet 7,62 mm çapında Kaleşnikof fişeği

34 adet M-16 boş kovan

4 adet Şırınga

35 adet 43 kalibre dolu fişek

4 adet 43 kalibre boş kavan

5 adet taarruz tipi MKE üretimi el bombası

5 adet savunma tipi MKE üzerimi Mod-44 el bombası

1 adet savunma tipi el bombası üzerinde tapası takılı maşa üzerinde TAPA M 204 A-2 KF-MKE yapımı- 9112-77 kafile ve seri nolu el bombası

1 adet savunma tipi mavi renkli, ateşleme tapası takılı maşa üzerinde TAPA ME 205 A-2 KF MKE 12 10-84 seri nolu el bombası

1 adet mavi renkli gaz bombası

10 adet çinko kutu içerisinde el bombası, ateşleme tapası 10X11X16 cm ebadında ağzı lehimli çinko kutu içerisinde üzerinde (10 adet AS.GB.EL bombaları için MO204 A2 tipi tapa

11 kg. orijinal kutusunda C-3 (27,5 libre) kutuları üzerinde (DEMOLITION BLOOK, M3 COMPOSITION C-3) ibareli, alt tarafında HIGH EXPLOSIVE ONE BLOCK EQUIVALENT TO SIX ONE- HALF PAUND TNT BLOÇKS) ibareleri yazılı malzeme

210 gr ağırlığında 12 adet TNT kağıdına sarılı vaziyette üzerinde (KK-MU-Fb 1950) diresel çizgi içerisinde harf ve rakam grubu bulunan malzeme

6 adet yabancı menşeli 1 librelik TNT toplam 6 litre TNT üzerinde “HIGH EXP HOSIVE TNT 1 POUND NET DANGEPOUS” ibaresi yazılı bulunan İngiliz menşeli malzeme

3 adet 1 librelik toplam 3 lt. “Patlayıcı madde TNT 1 librelik NET tehlikeli” ibareli MKE imali TNT

1 adet teneke kutu içerisinde 1160 gram ağırlığında üzerinde 3 adet ateşleme yuvası bulunan tahrip kalıbı

1 adet 17 cm metalden mamul imha kiti içerisi patlayıcılı

1 adet 13 cm imha kiti içerisinde patlayıcı

3 adet teneke kutu içerisinde yabancı menşeli “48 FEET OF SAFETY FUZE, NO 11” ibareleri bulunan yaklaşık 75 cm uzunluğunda saniyeli fitil

Yaklaşık 200 metre civarında rulo halinde sarı ve turuncu renkte saniyeli fitil.

Yaklaşık 50 metre uzunluğunda haki yeşil renkli infilaklı fitil

Plastik kutu içersinde orijinal tahrip kalıbı

24 adet çekmeli sistem askeri ateşleme mekanizması

30 adet Amerikan menşeli USA elektrikli infilak kapsülü

83 adet USA menşeli normal kapsül

1 adet siyah renkli 20 cm boyunda sustalı bıçak (otoda bulunan)

1 adet kahverenkli saplı 25 cm boyunda üzerinde gömme saat bulunan bıçak (otoda bulunan)

1 adet demiş muşta (otoda bulunan)

1 adet Çin malı ledırman (otoda bulunan)

2 adet baskıdan kurtarma anahtar sistemi (askeri)

(200) adet 9x9 mm çapında tabanca mermisi.

(1) adet siyah renkli silah kutusu içerisinde Browning marka Belçika yapımı  L34807 seri nolu tabanca ve bu tabancaya ait içinde 9x9 mm çapında yabancı menşeyli üzerinde W.R.A ibaresi bulunan (10) adet dolu fişek

(1) adet Yavuz-16 markalı boş şarjör

(1) adet muhtemelen 7.65 mm çaplı bir silaha ait siyah boş şarjör

(7) adet 7.65 mm çapında dolu fişek

(13) adet kısa 9 mm çapında dolu fişek

(1) adet dolu uçaksavar mermisi

(2) adet 5,56 mm çapında M-16 dolu mermi

(1) adet dolu 7.62x51 mm çapında Kalasnikov marka silah fişeği

(2) adet 43 kalibre toplu silah fişeği

(1) adet boş 5.56 mm çapında M-16 kovanı

(1) adet 7.65 mm çapında boş kovan

(2) adet üzerinde 04 ve 71 ibareleri bulunan boş kovan

(1) adet 7.62x51 mm çapında boş kovan

Ergenekon soruşturması kapsamında Bursa ve Ankara’da ise, şunlar ele geçirilmişti:

BURSA: 5 cm uzunluğunda dinamit lokumu ve 13 cm uzunluğunda ateşleme fitil,

ANKARA: 1 adet 9 mm çaplı tabanca, 30 adet MKE yapımı 9 mm çaplı fişek.

Bilindiği gibi Ergenekon Terör Örgütü’ne yönelik ilk operasyon Ümraniye’de başlamıştı.

Ergenekon Operasyonu, Trabzon İl Jandarma Komutanlığı’na yapılan, “Ümraniye Çakmak muhtarlığının karşısında bulunan tek katlı (önünde büfe olan) bir binanın çatısında, Mithatpaşa Caddesi ile Samanyolu Caddesi’nin birleştiği sokak, KARDAK balıkçısının yanındaki tek katlı binanın yanındaki elektrik direğinin yanında saklanmış vaziyette el bombası ve C-4 tipi patlayıcı madde bulunduğu, söz konusu patlayıcıların belirtilen yere Mehmet Demirtaş isimli şahıs tarafından konulduğu, malzemeleri Mehmet Demirtaş’a bir astsubayın verdiği” ihbarının, İstanbul İl Jandarma Komutanlığı’na bildirilmesiyle başladı.

Ümraniye 2. Sulh Ceza Mahkemesi’nin 2007/959 değişik iş no’lu kararı doğrultusunda İstanbul Ümraniye ilçesi, Çakmak Mahallesi, Samanyolu Caddesi, Güngör Sokak No:2’deki bir gecekondunun bulunduğu adreste yapılan aramada -tek katlı olan bu gecekondunun çatı arasında- yeşil renkli bir askeri mühimmat kasası ele geçirildi. Üzerinde, "15.06.1997 tarihli mühimmat istif kartı" bulunan sandık açıldığında, sandık içerisine gizlenmiş olarak; 18 adet MKE yapımı el bombası, 2 adet Alman menşeli el bombası, 7 adet DM41 tipi NATO standartlı el bombası, yaklaşık (30) adet fünye ele geçirdi.

Bomba İnceleme ve İmha Şube Müdürlüğü’nce, 27 adet el bombası üzerinde inceleme yapıldı ve bu inceleme sonrasında, bombaların patlamaya haiz ve tahrip gücü bulunduğu tespit edildi.

18 adet MKE yapımı el bombası, 7 adet NATO standardı el bombası, 2 adet Alman yapımı el bombası (Bomba İnceleme ve İmha Şube Müdürlüğü, MKEK ile kurulan koordine çalışma sonucu, söz konusu bombaların, Kara Kuvvetleri Komutanlığı ve Jandarma Genel Komutanlığı’na, 1983 ile 1994 yılları arasında verildiğini ortaya çıkardı.)

Kaynak : LINK

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Yorumum : Silahlara dikkat edin, tamamına yakını MKE tarafından üretilen ve ordunun hizmetine sunulan, kısacası ORDUYA AIT silahlardır.

Elzem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Bunlar nasıl insanlar böyle, şuraya bak verdiğimiz vergiler bağışlar tekrar bize kurşun olup geri dönecekti demek yazıklar olsun bunlar gibi insanlara, Devletin silahını bile çalıyorlar

nyoo

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Elzem dedi ki:
Bunlar nasıl insanlar böyle, şuraya bak verdiğimiz vergiler bağışlar tekrar bize kurşun olup geri dönecekti demek yazıklar olsun bunlar gibi insanlara, Devletin silahını bile çalıyorlar

:( malesef dostum

Berkin Bozdoğan

Profesör
Reaksiyon puanı
38
Not: Fotoğraf, haberde bahsedilen mühimmatı yansıtmıyor.

Daha fazla lazımsa, verelim. :D

cemkalkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
yaa arkadaslar saçmalamayın kaç yaşına gelmiş insanlarsınız sizinle aynı havayı solumaktan sizinle aynı cumhuriyetin evladı olmaktan utanıyorum bu kadarmı koyun olabilir bir devletin geleceği kim ne derse onu buraya taşıyorsunuz misyon belirler gibi kabul ediyorsunuz şuan yapılan çamur at izi kalsın baska bir oluşum değil. yapay gündem yaratılarak el altından neler geçiyor ruhunuz duymuyor.en basıtınden elektrık zammı yüzde22 arkadaslar basıt bı hesap yapalım 100 ytllık elektrık faturanız artık 122ytl 22 ytl sızın ıcın ne demek ne-de-mek? bunu düşünün! suan kı hükümet akp mıymıs baska bısımıs hıc önemı yok bagnazca savunuculuğunu yaptıgınız ınsanlar basa geldıgınde cok basıretlı cok vatanperver ınsanlardı ya hani alın sıze ornek basa ılk geldıklerı dönemde benzınn lıtre fıyatı 1.60ytl ıdı şimdi kaç dünyadan bir haber yaşıtım veya benden büyük ahmaklar için yazıyorum "3.56ytl" bu dimi vatan millet sevgısı bu dimi halkçılık bu dimi!!!! hala kalkmıs RTE nin kişisel cıkarlarına ters düşen insanlara karşı elindeki gücü kullanarak girişmiş oldugu karalama kampanyasını hayretlerle izliyorsunuz ayıptır yaa ayıptır!tapındıgınız ınsan bu kadar aciz ama siz ilah gözüyle bakıyorsunuz. bıraz okuyun biraz arastırın bu kadar aptal olmayın....

Elzem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sayın cem bey, acaba iddaaname ve delilleri görünce utanacakmısızınız o zamanda ? Yaşınız ile doğru orantılı olarak söyleyeyim o zaman, geçmiş hükümetlerde günlük zamları çabuk unuttunuz galiba.Dünya genelinde ki petrol varilinin fiyatının artışı doğal olarak pompadaki litreye yansıyor bunu nasıl açıklayacaksınız peki?

nyoo

Profesör
Reaksiyon puanı
6
Berkin Bozdoğan dedi ki:
Not: Fotoğraf, haberde bahsedilen mühimmatı yansıtmıyor.

Daha fazla lazımsa, verelim. :D

olur hocam, ben onu bulabildim :)

cemkalkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
tabıkıde global fıyat yukselmelerınden dogal olarak etkılenıcez... ama söle bir durum var dış ticaret mezunuyum sizin aldıgınız egıtım konusunda hıc bır fıkrım yok oyusden acıklayarak anlatıcam.ham maddde kaynagına yakınlık daima ucuz mal uretımını beraberınde getırır ve pazardakı yerınızı korur bu dogal olanı... türkiyede yanlıs nerde başlıyor sizce 1.hammadde ye en yakın ülkeyiz 2. hatta kendi topraklarımızdan bile elde ediyoruz ama yeterlı ama değıl kalkıp zamanında satılmıs zamanında kullanıp hakkı devredılmıs gıbı basıt bır cıkısa yönelmezsiniz sanırım... şimdiye gelirsek basa geldıklerı dönemden beri yapılan fiyat artıs sebeplerını ınceleyelım kuresel petrol fıyatlarındakı artıs mamul fıyatı olusturur ve satıcı buna kdv sını koyar gereklı kar marjı ayarlandıktan sonra satısa sunar amaa türkiyede kriz dönemınden sonra uygulamaya konulan ötv i en iyi kullanan hükümet özelliğini kullanmakta üstlerine yok benzın üzerindeki ötv miktarı yanlıs bilmiyor isem yüzde 68... 1 litre benzinde 2.42ytl ötv yorumlarınız hala aynı mı acaba veya bu sekılde ıncelemişmiydiniz ??? işte bahsettıgım noktaya gelıyorsunuz benzınle ılgılı tv ne werıldı dıkkat edın her benzın zammıyla eşküdümlü olarak dunya petrol fiyatları one atıldı ve yok oldu gitti... ve siz naptınız aa evet dunyada fiyat artısı var tr dede oyuzden oluyor dedınız yattınız kulagınızın uzerıne yalanmı??? iddanameye gelınce ergenekonun temel kaynagı bir paşanın gunluklerıydı hatta ılk olarak 2003-2004 yılları arasında ortaya cıkmıstı YIL 2008 nerdeydı sımdıye kadar akılları bakın arkadaslar ortada çekılen büyük bir hazımsızlık sonrası ortaya atıldı iddaname varmıs hazırlanıyormus yok suıkastlermıs yok darbeymıs tr asıl gundemı ne suan hükümet kurucusu partinın kapatılma davası az oncede soledım RTE nın tamamen kısısel davasıdır. bakın aygün hep wardı suan göz altında olup 1.ordu komutanlıgı yapmıs pasa ve dıger basalar hep wardı niye hep bunu yapıyoruz adamların göz kamastıran mal varlıgına nıye hep supheyle bakıyoruz arkadaslar en basıtınden suan 21 yasındayım ve mal varlıgım (sadece banka) 1 trılyona yakın ne yanı ben bunu alnımın akıyla kazanmadım mı bendemı karanlık işler cevırıyorum... bak bak adamın kasadan 3 mılyon euro cıkmıss pesss kesın kacırmıstırr bısılerr ayıpp seyler bunlar arkadaslar kedi ciğer muhabbetılerıne koca bır devletı utandırıyorsunuz. bakın size bır tavsıye iddaname iddalarını ergenekon davasını yabancı medyadan takıp edın bır ornek wereyım yerınmeyın arastırın ergenekon ortaya atıldıgı gunden berı "reuters" haber ajansının mansetlerını okuyun ve gorun neler oluyor neler gözümüzden kacırılıyor...

Elzem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sonuçta petrol ihtiyacamızın %90'nı dışarıdan karşılanıyor, doğal olarakta ham madde fiyatında ki artış %100 etkiliyor. Petrol politikamız gerekli çalışmaların yapılmamasından dolayı çok yavaş şekilde ilerliyor. Gerekli çalışmaların yapılmamasının sebebi ise hem hükümetin kaynak ayırmamasından hemde diğer yasal yükümlülüklerden dolayı hareket özgürlüğünün kısıtlayıcı olmasından kaynaklanıyor bana göre.

Sinan aygün konusu araştırılır elbet, gelirleri giderleri mülkleri incelenir ve paranın nasıl ne şekilde kazanalıp kasaya konduğu ortaya çıkar. Bence bu konuda erken konuşmayın. Ayrıca bir başbakanın kişisel mevduatından daha fazla olması sizce düşündürücü değil mi? Şu an da aygün tutuklandı, diğer zanlılarda tutuklama talebi ile yargılanıyor. Eğer böyle isimler tutuklanıyorsa esaslı bir gerekçe olmalı ve bu gerekçiyi destekleyecek delil olmalı yoksa kimsenin harcı değil bu tarz gözaltı alınmalar. Kısaca ateş olmayan yerden duman yükselmez.

cemkalkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
basbakanın kişisel mevduatından daha fazla olabilirmi diye hayretle bakıyorsunuz öylemi şimdi söliceklerimi lütfen yanlış anlamayın... başbakan kim??? RTE kim??? böyle bir kanunmu var insanın kişisel mevduatı başbakanınkınden fazla olamaz diye?? hükümeti kurana kadar senin belki verip belki vermediğin benim vermediğim oyla basımıza gelen aynı kanuna tabii oldugumuz aynı kimlikten ınsan!! lütfen yaa lütfen... haa aygün yapmadı yapmas demiyorum orda isim verdim sadece kendi bileceği iştir sonucta ama 4-5 yıllık mazisi olan bir olay niye şimdi ortaya cıktı sizin siteye yazdıgınız haberlerın bırınde italyan Gladio oluşumunu kaç yılda hazırladı ve yürürlüğe koydu arastırmıyorum sızın yazınızdan oldugu gıbı alıyorum "1984'te araştırmaya başladı, 1990'da çözdü, 1993'te dava açtı" paşalar(ki ordu komutanlıgı yapmıs ınsanların stratejık yada guvenlık hataları yüzde 1 bıle olasılık veremıyorum),ticaret adamları(ki ticaretin simsarları parayla oynayan insanlar onlar nasıl oksijen alırken hata yapmıyorlarsa parada okadar dikkatlılerdır) ,gazeteciler(bazılarının görevi piyon olmaktan ılerı gıdemesede gözaltına alınan isimlerin herbiri 70milyonun 4te 1ini cebınden cıkarıcak ınsanlar) evcilik oynuyorlardı sanırım yada üstün basarılı savcımız yüzünden 1 yıl dan kısa sürede halloldu:) sadece gülüyorum...

Elzem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Sayın kuruwa, kimse bu girişimin ordu tarafından düzenlendiğini iddaa etmiyor, Silahların orduya ait silahlar olması ordu içerisinde yer alan derin yapılanmaya bağlı kişiler tarafından gizli bir şekilde çalınıp bu yapılanma için mühimmat oluşturma çabasında olduğunu gösteriyor ki silahlar da zaten emekli bir asker ve onun annesin evinde bulunuldu. Ayrıca bu asker bu mühimmat hırsızlığını da kabul etti.

Ayrıca ergenekonun bir ordu girişimi değil de , bir derin yapılanmanın sonucu olduğunu tutuklanan kişilerden -en azından iş kolu açısından- birbirinden farklı kişiler tarafından bir araya gelinerek oluşturulduğunu görebilirsiniz

kuruwa

Asistan
Reaksiyon puanı
0
eğer dediğin gibi bile olsa bu adamlarda finanse edilene göre para var bu silahları neden kullansınlar daha iyilerini ve daha ses getirenlerini kullanmak varken hem her silah tek tek sayılan bir orduda bunlar nasıl çıkıyor dışarıya bu da ayrı bir çelişki gündemde akp kapatılması ve otamatık elektrık zammı konusulması gerekırken bu zamanlama ise daha çelişkili arada elektrık zammızda otamatığe geçti hiç tartışılamadan bu da ayrı bir çelişki bunları birleşimi ile bana samimi gelmiyor ama bakalım neler olacak daha ilerleyen zamanlarda

Elzem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Cem kalkan, bakın sizinde ifade ettiğiniz gibi bazı davalar 9-10 yıl sürdüğü gibi 1-2 sene içerisinde de sonuçlandırılabilir. Süreci etkileyen unsurlarlardır, yani delillerin toplanması, kişilerin ifadelerine başvurulması v.s v.s Ancak ergenekon da savcı kesin bir hükme varmadı yani daha araştırma sürüyor ancak nedense muhalif kişiler "Neden hala 1 senedir iddaa name yok?" diye serzenişler geliyor. Burada da ben "Gladio" örneğini size veriyorum. Gelelim şu soruya "Neden 1 sene gibi kısa sürede çözüyor savcı olayı?" Demek ki savcının eline geçen belgeler ve deliller o kadar net ve kesin ki bu süreç bu kadar kısalabiliyor. Ayrıca yeni gözaltılar ile iddaaname biraz daha gecikecek sevinebilirsiniz yani bu konuda.

Birde şunu merak ediyorum neden hukuka güvenmiyorsunuz? Taa ki Anayasa mahkemesinin chp hakkında ki usulsüzlük ve bu ergenekon olayı çıkanakadar hukuka sonsuz güveniyordunuz hani? Ne olduda sarsıldı bu güven ? Acaba nasırınıza mı basıldı?

cemkalkan

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
birkere tarafımı yanlış tahmın edıyorsunuz:) bu konuda daha dikkat edelim... chp yada mhp diil olayım eger kı sorarsanız demokratık bir yapıdan da yana değilim ne bu şimdi diceksiniz evet benım düşüncem diktatörlükten yana bunu burda siznle ne tartısıcam ne de herhangı bır laf duymak ıstemıorum bu konuda nys olay hukuka guvenmemek degıl suan aygun tutuklandıysa eger kendı kişisel durumundan tutuklandıı ergenekondan degıl eger cıddı bır yapılasma söz konusu olsaydı ki bu bir terör örgütü yapısına giriyor bu kadar desteksız kalınmaz bukadarda uzatılmazdı... hukuku ders olarak bı cok dalını aldım bır donemde aldıgım 16 dersın 4 u hukukun dallarıydı ewet sadece tıcaret hukuku borclar hukuku genel hukuk uluslarası tıc hukuku mevzuat derslerını aldım ewet sdce "ders" lerını aldım ama daha orda kilit noktaları çözümsüz bır cok nokta warkı... sızde duymussunuzdur olası kapatılmadan sonra RTE nın tekrar basbakan olmasının nasıl hangi bosluklardan yararlanılarak yapılacagını bu kadar delıkk bır yapıya tabıkı sız guvenebılırsınız yada RTE ve kurmayları ... ama ben we benım gıbıler asla... ve şöle bir soru size siz cok guvenıyorsunuz hukuka ama daha kendı vatanımızın cumhurbaskanı kendı devletını aihm e dava eden bır ınsan neye kımee nasıll guvenebılıosun hayret zamanında ananıda al git dedıınde eywallah ceken yandasları ananıda al gel sen dısarda bekle dedıklerındede eywallah cekıcekler ben buna üzülüyorum işte!!!

EBB

Doçent
Reaksiyon puanı
2
cemkalkan dedi ki:
birkere tarafımı yanlış tahmın edıyorsunuz:) bu konuda daha dikkat edelim... chp yada mhp diil olayım eger kı sorarsanız demokratık bir yapıdan da yana değilim ne bu şimdi diceksiniz evet benım düşüncem diktatörlükten yana bunu burda siznle ne tartısıcam ne de herhangı bır laf duymak ıstemıorum bu konuda nys olay hukuka guvenmemek degıl suan aygun tutuklandıysa eger kendı kişisel durumundan tutuklandıı ergenekondan degıl eger cıddı bır yapılasma söz konusu olsaydı ki bu bir terör örgütü yapısına giriyor bu kadar desteksız kalınmaz bukadarda uzatılmazdı... hukuku ders olarak bı cok dalını aldım bır donemde aldıgım 16 dersın 4 u hukukun dallarıydı ewet sadece tıcaret hukuku borclar hukuku genel hukuk uluslarası tıc hukuku mevzuat derslerını aldım ewet sdce "ders" lerını aldım ama daha orda kilit noktaları çözümsüz bır cok nokta warkı... sızde duymussunuzdur olası kapatılmadan sonra RTE nın tekrar basbakan olmasının nasıl hangi bosluklardan yararlanılarak yapılacagını bu kadar delıkk bır yapıya tabıkı sız guvenebılırsınız yada RTE ve kurmayları ... ama ben we benım gıbıler asla... ve şöle bir soru size siz cok guvenıyorsunuz hukuka ama daha kendı vatanımızın cumhurbaskanı kendı devletını aihm e dava eden bır ınsan neye kımee nasıll guvenebılıosun hayret zamanında ananıda al git dedıınde eywallah ceken yandasları ananıda al gel sen dısarda bekle dedıklerındede eywallah cekıcekler ben buna üzülüyorum işte!!!

Bu kadar hikaye anlatıyorsun da;

Bu ülkede Savcılık yapan ve bu soruşturma kapsamında taşın altına elini atan kişiler birşey bilmiyor.. Yanlış yapıyor bunu bir sen ve senin gibi düşünen bir kaç kişi biliyor.. 

Kapatma davası olduğunda nerdeydiniz? Anayasa mahkemesinin kendine ihaneti sırasında nerdeydiniz?

Yok öyle.. Aynen Deniz Baykal kafası.. Bana dokunmayan yılan bin yaşasın.. ( dokunulunca çığırtkanlık başlar )

Allah'ın izniyle bu memleketi sözde sevip derinde ihanet edenler birbir temizlenecek..

Allah bu memlekete şu ya da bu şekilde kötü şeyler düşünen kim varsa hepsini kahretsin..

scream1

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
cemkalkan dedi ki:
yaa arkadaslar saçmalamayın kaç yaşına gelmiş insanlarsınız sizinle aynı havayı solumaktan sizinle aynı cumhuriyetin evladı olmaktan utanıyorum bu kadarmı koyun olabilir bir devletin geleceği kim ne derse onu buraya taşıyorsunuz misyon belirler gibi kabul ediyorsunuz şuan yapılan çamur at izi kalsın baska bir oluşum değil. yapay gündem yaratılarak el altından neler geçiyor ruhunuz duymuyor.en basıtınden elektrık zammı yüzde22 arkadaslar basıt bı hesap yapalım 100 ytllık elektrık faturanız artık 122ytl 22 ytl sızın ıcın ne demek ne-de-mek? bunu düşünün! suan kı hükümet akp mıymıs baska bısımıs hıc önemı yok bagnazca savunuculuğunu yaptıgınız ınsanlar basa geldıgınde cok basıretlı cok vatanperver ınsanlardı ya hani alın sıze ornek basa ılk geldıklerı dönemde benzınn lıtre fıyatı 1.60ytl ıdı şimdi kaç dünyadan bir haber yaşıtım veya benden büyük ahmaklar için yazıyorum "3.56ytl" bu dimi vatan millet sevgısı bu dimi halkçılık bu dimi!!!! hala kalkmıs RTE nin kişisel cıkarlarına ters düşen insanlara karşı elindeki gücü kullanarak girişmiş oldugu karalama kampanyasını hayretlerle izliyorsunuz ayıptır yaa ayıptır!tapındıgınız ınsan bu kadar aciz ama siz ilah gözüyle bakıyorsunuz. bıraz okuyun biraz arastırın bu kadar aptal olmayın....

cemkalkan dedi ki:
tabıkıde global fıyat yukselmelerınden dogal olarak etkılenıcez... ama söle bir durum var dış ticaret mezunuyum sizin aldıgınız egıtım konusunda hıc bır fıkrım yok oyusden acıklayarak anlatıcam.ham maddde kaynagına yakınlık daima ucuz mal uretımını beraberınde getırır ve pazardakı yerınızı korur bu dogal olanı... türkiyede yanlıs nerde başlıyor sizce 1.hammadde ye en yakın ülkeyiz 2. hatta kendi topraklarımızdan bile elde ediyoruz ama yeterlı ama değıl kalkıp zamanında satılmıs zamanında kullanıp hakkı devredılmıs gıbı basıt bır cıkısa yönelmezsiniz sanırım... şimdiye gelirsek basa geldıklerı dönemden beri yapılan fiyat artıs sebeplerını ınceleyelım kuresel petrol fıyatlarındakı artıs mamul fıyatı olusturur ve satıcı buna kdv sını koyar gereklı kar marjı ayarlandıktan sonra satısa sunar amaa türkiyede kriz dönemınden sonra uygulamaya konulan ötv i en iyi kullanan hükümet özelliğini kullanmakta üstlerine yok benzın üzerindeki ötv miktarı yanlıs bilmiyor isem yüzde 68... 1 litre benzinde 2.42ytl ötv yorumlarınız hala aynı mı acaba veya bu sekılde ıncelemişmiydiniz ??? işte bahsettıgım noktaya gelıyorsunuz benzınle ılgılı tv ne werıldı dıkkat edın her benzın zammıyla eşküdümlü olarak dunya petrol fiyatları one atıldı ve yok oldu gitti... ve siz naptınız aa evet dunyada fiyat artısı var tr dede oyuzden oluyor dedınız yattınız kulagınızın uzerıne yalanmı??? iddanameye gelınce ergenekonun temel kaynagı bir paşanın gunluklerıydı hatta ılk olarak 2003-2004 yılları arasında ortaya cıkmıstı YIL 2008 nerdeydı sımdıye kadar akılları bakın arkadaslar ortada çekılen büyük bir hazımsızlık sonrası ortaya atıldı iddaname varmıs hazırlanıyormus yok suıkastlermıs yok darbeymıs tr asıl gundemı ne suan hükümet kurucusu partinın kapatılma davası az oncede soledım RTE nın tamamen kısısel davasıdır. bakın aygün hep wardı suan göz altında olup 1.ordu komutanlıgı yapmıs pasa ve dıger basalar hep wardı niye hep bunu yapıyoruz adamların göz kamastıran mal varlıgına nıye hep supheyle bakıyoruz arkadaslar en basıtınden suan 21 yasındayım ve mal varlıgım (sadece banka) 1 trılyona yakın ne yanı ben bunu alnımın akıyla kazanmadım mı bendemı karanlık işler cevırıyorum... bak bak adamın kasadan 3 mılyon euro cıkmıss pesss kesın kacırmıstırr bısılerr ayıpp seyler bunlar arkadaslar kedi ciğer muhabbetılerıne koca bır devletı utandırıyorsunuz. bakın size bır tavsıye iddaname iddalarını ergenekon davasını yabancı medyadan takıp edın bır ornek wereyım yerınmeyın arastırın ergenekon ortaya atıldıgı gunden berı "reuters" haber ajansının mansetlerını okuyun ve gorun neler oluyor neler gözümüzden kacırılıyor...

Tamamen sana katılıyorum dostum...Şu hükümet giydiğiniz iç çamaşırı elinizden alıcak hala onu savunabiliyorsunuz ya başka bişey demiyorum, bu millet böyle düşündükçe herşey müstehak bu millete ama sorun kurunun yanında yaşta yanıyor olan bize oluyor....

kuruwa

Asistan
Reaksiyon puanı
0
EBB dedi ki:
cemkalkan dedi ki:

Bu kadar hikaye anlatıyorsun da;

Bu ülkede Savcılık yapan ve bu soruşturma kapsamında taşın altına elini atan kişiler birşey bilmiyor.. Yanlış yapıyor bunu bir sen ve senin gibi düşünen bir kaç kişi biliyor..

Kapatma davası olduğunda nerdeydiniz? Anayasa mahkemesinin kendine ihaneti sırasında nerdeydiniz?

Yok öyle.. Aynen Deniz Baykal kafası.. Bana dokunmayan yılan bin yaşasın.. ( dokunulunca çığırtkanlık başlar )

Allah'ın izniyle bu memleketi sözde sevip derinde ihanet edenler birbir temizlenecek..

Allah bu memlekete şu ya da bu şekilde kötü şeyler düşünen kim varsa hepsini kahretsin..

yüce yaradanımız doğru kişilerin yanındadır bu ülkede demokrasi yok adelet yok bu yüzden yüzde 90 müslüman oldmasına rağmen türkiyede yolsuzlık ve yoksulluk bitmiyor bunun altını çizerin maliye bakanı kürşat tüzemen vb vs devleti zarara sokarken adalet neredeydı daha önce bir çok kişi devlete zarara soktu bu bir gerçek ama bunlar sokmakla kalmadı sattıda peşkeşte çekti gerçek adalet olsa ne akp zihniyeti nede daha önceki solu sağı kullanan tr yi sömüren zihniyet zaten yapılanamaz ve olmazdı hani bunlar farklıydı ewet farklıda daha kötü yönetin daha fazla yalan ve peşkeş diğerlerinden farkları bu ve bunlaramı yüce yaradanım yardımcı olcak allahımız nuh tufanından sonra insanları kendi haline bırakıyorum buyurmuştur yoksa daha içinde türkiyede dahil bir çok yer çoktan helak olmuştu dikkatinizi çekerim

Elzem

Öğrenci
Reaksiyon puanı
0
Yolsuzlukları yapanların %90 mı yoksa %10'luk kısımda olduğunu nerden bileceğiz? Hükümetin yolsuzluk davalarını sıralayabilirmisiniz acaba ?

kuruwa

Asistan
Reaksiyon puanı
0
scream1 dedi ki:
cemkalkan dedi ki:

cemkalkan dedi ki:

Tamamen sana katılıyorum dostum...Şu hükümet giydiğiniz iç çamaşırı elinizden alıcak hala onu savunabiliyorsunuz ya başka bişey demiyorum, bu millet böyle düşündükçe herşey müstehak bu millete ama sorun kurunun yanında yaşta yanıyor olan bize oluyor....

aynen bende katılıyorum ve eklıyorum emınımkı tr de benzınde war gaz da ama tabiki bizim bunları cıkarmamız bazı yerlerı kocundurur bu yüzden arama ve tarama doğru düzgün yapılmıyor bile bunları geçin madenlerimiz ve güneş enerjisine yapabileceğimiz yürlerce uygun yer yeterki istenilsin doğru bir şeyler yapılır türkiyede

kuruwa

Asistan
Reaksiyon puanı
0
Elzem dedi ki:
Yolsuzlukları yapanların %90 mı yoksa %10'luk kısımda olduğunu nerden bileceğiz? Hükümetin yolsuzluk davalarını sıralayabilirmisiniz acaba ?

eğer yüzdesi az ise zaten adelet war demektır türkiyede bu yolsuzluk zincirleme baştakıler bile biliyor büyüklerını ama ses yok hatırlayın uzanlar seçimlerde akp ye rakip oldu ve ya kp yada genç parti idi fişi çekildi bunca yıl nerde idiler zaten öncedende uzanlar usulsuzluk yapıyordu şimdi nerden bilicez kelimesi adeleet olmayan bir ülkede çok muhteşem bir soru bu ve adelet yoksa zaten bilemeyiz ki ancak teplerden birileri karşılıklı dış bileycek o zaman bizim burdada kaç defa adelet bakanına baş vuruldu yolsuzluklar ama ses yok neden eğer burakıler yüksek yerdekılere yamuk yapsa burdakılerınde fişi çekilir ama zor burda kiler süleymancı yanı her zaman içinde baştakilere yakınlar destekçiler ne yaparsa ses yok