Tavsiyelerinizi bekliyorum (toplama pc)

Bu konuyu okuyanlar

Gameofdean

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Herkese merhaba düşük bütçeli gelecekte ufak geliştirmelere müsait gta5 fivem,csgo,PUBG,Rainbow ve forza horizon 3-4 gibi oyunları kasmadan oynatabilcek bir bilgisayar topladım ancak sipariş vermeden sizlere de danışmak istedim parçalar birbirleri ile uyumlu mudur darboğaz sıkıntısı yaşarmıyım gibi sorular var aklımda.

Sistem:

AMD ryzen 3 1200 12nm 3.10 ghz 8mb
Gigabyte GA-A320m-H AMD a320 anakart
Team elite 8gb ddr4 2400mhz RAM
Xfx AMD radeon rx570rs xxx ekran kartı
Wd blue wd10ezex 1tb sata3 7200 HDD
Corsair carbide spec-05 dahili 550w kasa/psu

Düşündüğüm sistem bu şekilde ileride SSD almayı düşünüyorum ancak bu HDD sıkıntı çıkartır mı?

1-xfx marka ekran kartını ilk defa duydum sıkıntı yaşar mıyım biraz daha ekleyip saphire 8gb olan ekran kartını mı almalıyım?

2-Parçalar darboğaz yaratır mı?

3-1080p high ultra ayarlarda youtubede gördüğüm kadarıyla 50fps üstü birçok güzel oyunu açıyor gerçekten öyle midir ?

4-RAM markasınıda bilmiyorum bir fikriniz var mı?

5-Bu işlemciyi oyun dışında en fazla discord google gibi yerlerde kullanıcam işlemci sorunu yaşar mıyım?

Mert0

Müdavim
Reaksiyon puanı
1,702
Herkese merhaba düşük bütçeli gelecekte ufak geliştirmelere müsait gta5 fivem,csgo,PUBG,Rainbow ve forza horizon 3-4 gibi oyunları kasmadan oynatabilcek bir bilgisayar topladım ancak sipariş vermeden sizlere de danışmak istedim parçalar birbirleri ile uyumlu mudur darboğaz sıkıntısı yaşarmıyım gibi sorular var aklımda.

Sistem:

AMD ryzen 3 1200 12nm 3.10 ghz 8mb
Gigabyte GA-A320m-H AMD a320 anakart
Team elite 8gb ddr4 2400mhz RAM
Xfx AMD radeon rx570rs xxx ekran kartı
Wd blue wd10ezex 1tb sata3 7200 HDD
Corsair carbide spec-05 dahili 550w kasa/psu

Düşündüğüm sistem bu şekilde ileride SSD almayı düşünüyorum ancak bu HDD sıkıntı çıkartır mı?

1-xfx marka ekran kartını ilk defa duydum sıkıntı yaşar mıyım biraz daha ekleyip saphire 8gb olan ekran kartını mı almalıyım?

2-Parçalar darboğaz yaratır mı?

3-1080p high ultra ayarlarda youtubede gördüğüm kadarıyla 50fps üstü birçok güzel oyunu açıyor gerçekten öyle midir ?

4-RAM markasınıda bilmiyorum bir fikriniz var mı?

5-Bu işlemciyi oyun dışında en fazla discord google gibi yerlerde kullanıcam işlemci sorunu yaşar mıyım?
Dört dörtlük sistem. Dediğiniz gibi SSD şart, adeta sistemi şahlandırır. Onun dışında 1200 ve RX570 az buçuk darboğaz yapar ama fazla performans kaybı yaratmaz. Belki OC yapabilirsiniz. Ram 3000MHz al en azından, marka olarak sorun yok. Güzel sistem, şimdiden hayırlı olsun.

Gameofdean

Öğrenci
Reaksiyon puanı
2
Teşekkür
Dört dörtlük sistem. Dediğiniz gibi SSD şart, adeta sistemi şahlandırır. Onun dışında 1200 ve RX570 az buçuk darboğaz yapar ama fazla performans kaybı yaratmaz. Belki OC yapabilirsiniz. Güzel sistem, şimdiden hayırlı olsun.
Teşekkür ederim yorumunuz için ilerleyen zamanlarda parçaları daha iyi versiyorlarla güncellemeyi düşünüyorum.Tekrardan teşekkürler...