tavsiye etmediğim lite ve orta /alt seviye telefon modelleri

Bu konuyu okuyanlar

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
uzak durmanızı tavsiye ettiğim bazı telefonlar

1.https://www.epey.com/akilli-telefonlar/huawei-p20-lite.html

huaweinin lite model orta segment telefon yapamadığına emin oldum

bi kere 1645 lira bir telefonda kirin 659 var bu işlemci snapdragonun 636 serisinin çok gerisinde ancak 630 ve 625 le yarışabiliyor.
bu demek oluyor pubg gibi oyunları en düşük ayarlarda oynayabiliyorsunuz. 1645 liraya en azından kirin 710 koymaları lazımdı

Kamera anlamında yeterli ışık seviyesinde tatmin edici görünsede malesef ışığın düştüğü yerlerde fotoğraf ve video kalitesi de gözle görülür şekilde düşüyor. Usb c kullansa'da diğer olumsuz özellikleri bu telefonu almamanız için bir diğer neden oluyor.

Bana göre bu telefonun bu fiyatta satılmaması gerekli

gözle gördüğüm problemleri

eskiyen bir işlemci
ışığın azaldığı zaman kamera kalitesinin düşmesi

F/P oranı:5

2.p30 lite

malesef huawei f/p anlamında kötü performansına devam ediyor.

2400 verip kirin 710 kullanan 24 megapiksel optik sabitleyici olmayan kamera ve 3340 mah bataryaya sahip şimdi işlemci anlamında kirin 710,snapdragon 660 la yarışan ama onun bi tık gerisinde kalan bir işlemci, bu fiyat bandında bu işlemciyi kullanmak mantıksız, çünki 2100 liraya snapdragon 710 kullanan mi8se,realme 3 pro gibi telefonlar alabiliyorsunuz.
tabi telefonun beğendiğim yanları var ama fiyat segmenti bu kadar olmamalı

çünki bu kadar para verip kirin 710 işlemcisi kullanmam şahsen ayrıca 2000 segmetninde kamerası çok daha iyi olan telefonlar var iken

f/p oranı 7

3.mate 10 lite

p20 lite için söyleyebileceğimiz her şeyi bu model içinde söyleyebiliriz 1745 lira bandında micro usb,kirin 659,performansı ışığın az olduğu yerlerde gözle görülür biçimde düşen bir kamera 1745 liraya realme 3 pro honor8x redmi note 7 gibi alternatifler sizi daha mennun edecektir

bu arada kirin 659 işlemcisinin snapdragonla karşılaştırması

f/p oranı:5.5
main-qimg-3807535e49f8e776178bd29ebfc0c56c.jpg

4.oppo Ax7

1650 bandında satılan bir telefon ve şaka bir snapdragon 450 işlemcisine sahip.
Şaka zannettim 1000 lira altındaki telefonlar için kullanılan bir işlemci 1648 bandında bir telefonda satılıyor
kamera anlamında rakiplerinden çok geride,yahu 720p nedir ? bari 1080p 30 fps de sabit kalsa
ekran oranıda 720p çözünürlükte bu da güneş ışığında özellikle size sorun yaratacaktır
tabikide micro usb

bu parayı haketmiyor

f/p oranı:4

5.huawei y7

huawei gerçekten f/p oranında 2000 lira altında çok geride

bu telefon için söyleyeceğim oppo ax7 ile söyleyeceklerimle birebir aynı olacaktır

zira ayın işlemciye sahip benzer özellikleri var oppo ax7 ile

f/p oranı 3.6

6. samsung j6

64 gb 4gb ram 2000 lira kısacası paranızla rezil olacağınız bir telefon

işlemcisi rezalet bu fiyata fiyasko resmen

snapdragon 425 (antika oldu artık)

usb micro

yetersiz bulacağınız bir kamera

paranızla rezil olmak istiyorsanız alabilirsiniz

f/p oranı:1

7.samsung a6+

samsung resmen şampiyonluğa oynuyor

snapdragon 450

sınırlandırılmış bir kamera deneyimi
yavaş dolan bir şarj

f/P oranı:3

8.samsung a2 core

1000 lira altında ama sunduğu özellikler bakımından xiaomi gibi rakiplerinin çok gerisinde kalıyor

bi kere 5 megapiksellik bir kamera
540x960 (qHD) Piksel ekran çözünürlüğü
1 gb ram

özelliklerine sahip. Şahsen 1000 lira altında telefon alacaksanız redmi 7a almanız daha doğru bir seçim olacaktır

fp oranı vermeme gerek bile yok

alternatifler: bence bu modelleri tercih etmeniz doğru olacaktır
epey.com/akilli-telefonlar/realme-3-pro.html
epey.com/akilli-telefonlar/redmi-7a.html

DKN NZY

Müdavim
Reaksiyon puanı
10,144
Lite
J
A
Mini
Gibi takı olunca cihaz kırpıldığını belli ediyor

ozmen_celik

Software Developer
Reaksiyon puanı
318
Bence herseyden önce eskisi gibi 16 gb hafızalı telefonlardan uzak durulmalı artı note3 ile hayatımıza giren ve öyle devam eden hafızanın hepsini hep sisteme hem depolamaya kullanabileceğimiz telefonlar alınmalı ram en az 3 gb olmalı. ön kamera en az 5 mp arka kamera en az 12 mp olmalı.

bana göre GİRİŞ seviyesindeki telefonlar aynen yukarıdaki tanıma uymalı

iyi forumlar

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
malesef , ama bazı lite modelleri güzel mesela xiaominin mi8lite modelini beğenmiştim
Bende Mİ9 Lite modelini çok beğendim ancak gözümde bir Mİ9T etmiyor ama şunu söyleyebilirim ki Xiaomi'nin Lite modelleri çok daha iyi diğer markalar gibi ramden veya şarj girişinden kırpmıyorlar

Sardaukar

Müdavim
Reaksiyon puanı
903
Bende Mİ9 Lite modelini çok beğendim ancak gözümde bir Mİ9T etmiyor ama şunu söyleyebilirim ki Xiaomi'nin Lite modelleri çok daha iyi diğer markalar gibi ramden veya şarj girişinden kırpmıyorlar
xiaominin taktir ettiğim yönlerinden birisi

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
huawei beceremiyor.
p30 lite modeline kirin 710 koymak nedir ?
ben olsam Kirin 720 koyardım veya 810'u ilk bu telefonda koyardım Huawei Kirin 810'u çıkarmak için çok geç kaldı bir tek Huawei değil Honor içinde bu geçerli Honor 8x 10 lite 20 lite bu modellerde de Kirin 710 var bence Huawei Kirin 710 stoğunu bitirmek için çıkardığı her cihaza bu işlemciyi koyuyor
Huawei mühendisi: Buna da Kirin 710 koyalım da Kirin 710 stoğu bitsin jdfjfhkshjkfhgjkhkjdjkghsk diye pişmiş kelle gibi gülüyorlardır çekik gözlü manyaklar

Melih Beyefendi

Müdavim
Reaksiyon puanı
886
GM 9 Pro alternatif bir telefon değil. GM 9 Go ile aralarında çok az bir fark olmasına rağmen fiyat farkı tam 2 katı. GM telefon yapma işini beceremiyor. Honor Play Kirin 970 alırken neden diğer telefonlar Kirin 710 alıyor? Aklım almıyor. Antutu puanı olarak da Kirin 710 ile Samsung Exynos Octa 5410 karşılaştırması yapılmalı. Bir de GM sürekli telefonlarında MediaTek (MTK) işlemci kullanıyor. Ve bu işlemci Kirin 600'den bile kötü. (Kirin 600 sallamadır.)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Lite
J
A
Mini
Gibi takı olunca cihaz kırpıldığını belli ediyor
Doğru. S4 mini'ye 2 çekirdekli işlemci koymak mesela??? S4 modelinde ise 8 çekirdekli işlemci olması??????

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
GM 9 Pro alternatif bir telefon değil. GM 9 Go ile aralarında çok az bir fark olmasına rağmen fiyat farkı tam 2 katı. GM telefon yapma işini beceremiyor. Honor Play Kirin 970 alırken neden diğer telefonlar Kirin 710 alıyor? Aklım almıyor. Antutu puanı olarak da Kirin 710 ile Samsung Exynos Octa 5410 karşılaştırması yapılmalı. Bir de GM sürekli telefonlarında MediaTek (MTK) işlemci kullanıyor. Ve bu işlemci Kirin 600'den bile kötü. (Kirin 600 sallamadır.)
Mesaj otomatik birleştirildi:

Doğru. S4 mini'ye 2 çekirdekli işlemci koymak mesela??? S4 modelinde ise 8 çekirdekli işlemci olması??????
Y ve P Smart'ı eklemeyi unutmussunuz onlarda rezil modeller

Melih Beyefendi

Müdavim
Reaksiyon puanı
886
Y ve P Smart'ı eklemeyi unutmussunuz onlarda rezil modeller
Haklısınız. Bime gelen ürünler nedense berbat oluyor. (Huawei Y5 2019 serisinden bahsediyorum.)
Ama dediğim gibi GM 9 Pro alternatif telefon değildir. Olamaz. MTK iyi bir işlemci değil. Bakın batarya aynı 3500 mAh, sürümler aynı değil (Go Edition denen zımbırtı ne işe yarar ki?) bunun gibi farklar var. Ama GM Discovery gibi bir felakete göre P Smart Ve Y serisi daha daha iyi görünüyor.

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Haklısınız. Bime gelen ürünler nedense berbat oluyor. (Huawei Y5 2019 serisinden bahsediyorum.)
Ama dediğim gibi GM 9 Pro alternatif telefon değildir. Olamaz. MTK iyi bir işlemci değil. Bakın batarya aynı 3500 mAh, sürümler aynı değil (Go Edition denen zımbırtı ne işe yarar ki?) bunun gibi farklar var. Ama GM Discovery gibi bir felakete göre P Smart Ve Y serisi daha daha iyi görünüyor.
Anneanne dede telefonları işte

Webhead

Müdavim
Cezalı
Reaksiyon puanı
4,547
Kronik sorunlu telefon anneanne dede telefonu olabilir mi ki? (GM Discovery'den bahsediyorum.) P Smart ve Y serisinden bahsediyor iseniz yorum yapamayacağım.
Huawei'nin Lite P Smart ve Y modelleri Samsung'un ise A serisi tam anneanne dede telefonu benim dedem Samsung'un A2 Core modelini kullanıyor ondan önce ise Turkcell T50 kullandı anneannem ise Hiking markasının tuşlu bir telefonunu kullanıyor

Reaksiyon puanı
169
uzak durmanızı tavsiye ettiğim bazı telefonlar

1.https://www.epey.com/akilli-telefonlar/huawei-p20-lite.html

huaweinin lite model orta segment telefon yapamadığına emin oldum

bi kere 1645 lira bir telefonda kirin 659 var bu işlemci snapdragonun 636 serisinin çok gerisinde ancak 630 ve 625 le yarışabiliyor.
bu demek oluyor pubg gibi oyunları en düşük ayarlarda oynayabiliyorsunuz. 1645 liraya en azından kirin 710 koymaları lazımdı

Kamera anlamında yeterli ışık seviyesinde tatmin edici görünsede malesef ışığın düştüğü yerlerde fotoğraf ve video kalitesi de gözle görülür şekilde düşüyor. Usb c kullansa'da diğer olumsuz özellikleri bu telefonu almamanız için bir diğer neden oluyor.

Bana göre bu telefonun bu fiyatta satılmaması gerekli

gözle gördüğüm problemleri

eskiyen bir işlemci
ışığın azaldığı zaman kamera kalitesinin düşmesi

F/P oranı:5

2.p30 lite

malesef huawei f/p anlamında kötü performansına devam ediyor.

2400 verip kirin 710 kullanan 24 megapiksel optik sabitleyici olmayan kamera ve 3340 mah bataryaya sahip şimdi işlemci anlamında kirin 710,snapdragon 660 la yarışan ama onun bi tık gerisinde kalan bir işlemci, bu fiyat bandında bu işlemciyi kullanmak mantıksız, çünki 2100 liraya snapdragon 710 kullanan mi8se,realme 3 pro gibi telefonlar alabiliyorsunuz.
tabi telefonun beğendiğim yanları var ama fiyat segmenti bu kadar olmamalı

çünki bu kadar para verip kirin 710 işlemcisi kullanmam şahsen ayrıca 2000 segmetninde kamerası çok daha iyi olan telefonlar var iken

f/p oranı 7

3.mate 10 lite

p20 lite için söyleyebileceğimiz her şeyi bu model içinde söyleyebiliriz 1745 lira bandında micro usb,kirin 659,performansı ışığın az olduğu yerlerde gözle görülür biçimde düşen bir kamera 1745 liraya realme 3 pro honor8x redmi note 7 gibi alternatifler sizi daha mennun edecektir

bu arada kirin 659 işlemcisinin snapdragonla karşılaştırması

f/p oranı:5.5
Ekli dosyayı görüntüle 79261

4.oppo Ax7

1650 bandında satılan bir telefon ve şaka bir snapdragon 450 işlemcisine sahip.
Şaka zannettim 1000 lira altındaki telefonlar için kullanılan bir işlemci 1648 bandında bir telefonda satılıyor
kamera anlamında rakiplerinden çok geride,yahu 720p nedir ? bari 1080p 30 fps de sabit kalsa
ekran oranıda 720p çözünürlükte bu da güneş ışığında özellikle size sorun yaratacaktır
tabikide micro usb

bu parayı haketmiyor

f/p oranı:4

5.huawei y7

huawei gerçekten f/p oranında 2000 lira altında çok geride

bu telefon için söyleyeceğim oppo ax7 ile söyleyeceklerimle birebir aynı olacaktır

zira ayın işlemciye sahip benzer özellikleri var oppo ax7 ile

f/p oranı 3.6

6. samsung j6

64 gb 4gb ram 2000 lira kısacası paranızla rezil olacağınız bir telefon

işlemcisi rezalet bu fiyata fiyasko resmen

snapdragon 425 (antika oldu artık)

usb micro

yetersiz bulacağınız bir kamera

paranızla rezil olmak istiyorsanız alabilirsiniz

f/p oranı:1

7.samsung a6+

samsung resmen şampiyonluğa oynuyor

snapdragon 450

sınırlandırılmış bir kamera deneyimi
yavaş dolan bir şarj

f/P oranı:3

8.samsung a2 core

1000 lira altında ama sunduğu özellikler bakımından xiaomi gibi rakiplerinin çok gerisinde kalıyor

bi kere 5 megapiksellik bir kamera
540x960 (qHD) Piksel ekran çözünürlüğü
1 gb ram

özelliklerine sahip. Şahsen 1000 lira altında telefon alacaksanız redmi 7a almanız daha doğru bir seçim olacaktır

fp oranı vermeme gerek bile yok

alternatifler: bence bu modelleri tercih etmeniz doğru olacaktır
epey.com/akilli-telefonlar/realme-3-pro.html
epey.com/akilli-telefonlar/redmi-7a.html
M SERİSİNİ KESİNLİKLE ÖNERMİYORUM (M51HARİÇ)
M serisi işlemcisi yüzünden öyle bi ısınan telefon ki arkasında yumurta pişirebilirsiniz.
Özelliklerine bakıp güzel duran ama alan bir kişi bile memnun değil!!